• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ביקורת כללית

רשימה של הדברים שלדעתי כדאי לשנות בפורום, כנראה שאוסיף לעץ הזה בעתיד כשעוד רעיונות יצוצו. מעדיף לנמק אם יהיה צורך.

קוסמטיקה (לא באמת חשוב):
להוריד את החייכנים האוטומטיים. מעדיף את ה"טבעיים".
להוריד את ימי ההולדת וסטטיסטיקות מדף הבית.

נוחות:
להנגיש את פיצ׳ר החיפוש.
לשים איפהשהו מדריך קצר לשימוש באפשרויות הצ׳אט.

תוכן (החלק העיקרי):
להוריד את כל הפורומים שלא משומשים.
להבהיר תחומי אחראיות של מנהלים/להיפטר מהם.
להרחיב את רשומות לפורום תוכן משחקי תפקידים.
איחוד האתגרים. אני לא רואה הבדל ביניהם, המטרה היא לתת השראה וההפרדה רק מגבילה כל אחד.

מסכים עם הרוב.
Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] להוריד את החייכנים האוטומטיים. מעדיף את ה"טבעיים".
מה הכוונה?
Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] להוריד את ימי ההולדת
למה? זה אחלה דבר, ומאפשר לאחל לכולם יום הולדת שמח.

אני לא מסכים עם רוב הדברים שכתבת אותם,
Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] להוריד את החייכנים האוטומטיים. מעדיף את ה"טבעיים".
אבל זה נחמד וגם יש אפשרות לדברים שאין ברגילים, כמו

Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] להוריד את ימי ההולדת וסטטיסטיקות מדף הבית.
את הסטטיסטיקות לא נראה לי,אבל את הימי הולדת אפשר בעיני להוריד.

Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] להנגיש את פיצ׳ר החיפוש.לשים איפהשהו מדריך קצר לשימוש באפשרויות הצ׳אט.
אם זה אני מסכים מאוד, פיצ'ר החיפוש הוא מאוד לא נוח ולא טוב לחפש אתו דברים.

Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] להוריד את כל הפורומים שלא משומשים.להבהיר תחומי אחראיות של מנהלים/להיפטר מהם.להרחיב את רשומות לפורום תוכן משחקי תפקידים.
בלהוריד את הפורמים את צודק ואני דווקא מאמין שתחומי האחריות של המנהלים מאוד ברורים.

Adran אמר/ה:
[post]692907[/post] איחוד האתגרים. אני לא רואה הבדל ביניהם, המטרה היא לתת השראה וההפרדה רק מגבילה כל אחד.
אבל אז עדיף שלא יהיו בכלל אתגרים מכיוון שכולם בעצם יכתבו מאוד דומה במשך שבוע ולא יהיה דברים חדשים.

הפורומים הפחות משומשים לא מפריעים לאף אחד, אני לא חושב שצריך להוריד אותם, הם לא באמת מפריעים לאף אחד ויכולים להועיל...
להוריד סטטיסטיקות... אני לא בטוח, זה לא רע, וזה בעצם די מגניב לראות כממה הפורום גדול וממשיך לגדול.
אם ימי ההולדת אני מסכים אם ח'אן, זה ממש אחלה לאחל לאחרים יום הולדת שמח, וגם לראות לאילו משתמשים יש יום הולדת בדיוק ביום שלך.
אני ממש בעד להנגיש את החיפוש, ולשפר אותו.
כרגע הוא ממש לא נוח לשימוש ומאוד מאוד מסורבל.

":)". מעדיף את הבחור הזה ועוד כמה על פני אייקונים. טעם אישי אני מניח. זה לא אומר להוריד את החייכנים הקיימים.

ימי הולדת הם דבר שלא קשור לדעתי לפורום. למרות זאת, הפונדק הוא גם קהילה, אז אני מבין את הכוונה. הם, בנוסף לסטטיסטיקות, לא נראים מתאימים לעמוד הראשי ומרגישים מיושנים.

חוץ מזה שאני לא מכיר כמעט על איזה פורום כל מנהל אחראי, לא נראה שזה רלוונטי ברובם. רק פעילות שנעשית באופן קבוע צריכה פיקוח מסודר ולכן אני כן יודע מי המנהלים של פורום משחקים מקוונים, או מי האחראים על אתגרים.
זה גם למה אני חושב שצריך פורום ספציפי ליצירות תוכן מ"ת, בו יהיו רשומות, אתגרים, עולמות מערכה וכל יצירה אחרת שאפשר להשתמש בה. יצירות הן חלק לא קטן מהפורום, כשהן לא מרוכזות זה נראה מבולגן.

איחוד האתגרים הוסבר. הם נותנים השראה, אבל הניסיון לאתגר את ההשראה הזאת בחלוקה רק מגביל יצירה. שמעתי על לא מעט רעיונות לדו"נ שלא יצאו בגלל הדרישה למכאניקה. בזמנו ניסיתי להסביר את הבעייתיות של דו"נ בלי הצלחה.
כמובן שתדירות הוצאת אתגרים יכולה להשתנות.

הפורומים הלא משומשים רק מבלבלים. אין צורך בפלטפורמות אם לא משתמשים בהן. השולחן העגול תמיד קיים, ואיחוד של חיים עם שולחניים לא אמור להוות בעיה.

אני חושב שהבעיה הגדולה היא שאתה לוקח תקופה מסוימת של הפורום, לה יש מאפיינים מסוימים (המון דם חדש, פעילות מטורפת בפורום משחקים מקוונים ורשומות, אתגרי כתיבה) ורואה אותה בתור הנורמה. נכון שהפורום לא משתנה בצורה תדירה, אבל הרבה מהדברים שכתבת הם פשוט דברים שבתקופה זו של הפורום בירידה ובעתיד כנראה יהיו בעלייה.

דוגמה היא פורום לא משומש- פורום מיניאטורות. לפני שנה בערך, אולי יותר (כנראה יותר) הייתה בו המון המון תנועה כאשר סול/גאנדאלף עורר אותו ועודד רבים מהפורום להצטרף למשחק המיניאטורות של שרה"ט, שרץ כמעט כול כנס על ידי חברי הפורום. והיום, לא קורה שם הרבה, ההודעה האחרונה שם מה-6 לספטמבר.

זה לא אומר שהוא צריך להתבטל. בעתיד אולי תהיה בו יותר תנועה, היום יש בו פחות. בזמנים שונים דברים שונים הם יותר פעילים בפורומים, אני אפילו אקרא לזה טרנדים. עצים כמו "עצי השראה" שנפתחים היום הם משהו שלא היה בפורום כמעט בכלל. הפורמט של שו"ש הציג סוג חדש של תוכן לפורום לדעתי. ועוד ועוד שינויים שהם לאו דווקא קבועים אלא פשוט תואמים לתקופה, והפורום לא תמיד ככה.

לא הבנתי את ההערה על המנהלים.

לא מסכים באף צורה או דרך על ההערה בנוגע לפורום רשומות. אחד מהפורומים שהכי חשוב לדעתי שיישארו נפרדים.

האתגרים לא צריכים להיות מופרדים. להיפך, אני חושב שהעובדה שיש שניים מאוד עוזרת, אבל אני חושב שהם צריכים להיות מנוהלים יותר טוב. העובדה שכול שבוע יוצא אתגר אבל כול אתגר נמשך שבועיים היא מעולה, אבל איחורים (בעיקר בדו"נ בכנות) יכולים להיות מאוד בעייתיים, ואם הם יצאו ביחד זה יהיה הרבה פחות טוב לטעמי.

ובנוגע לימי ההולדת- פעם היה טרנד של עצי ימי הולדת. היום כבר אין, אבל אני עדיין יכול לשלוח למישהו ה"פ או הודעת וואטסאפ/סקייפ (אם אנחנו מחוברים שם) כשאני רואה שיש לו יומהולדת. מודה שגם אני לא עוקב כבר הרבה, אבל אני חושב שזה נחמד, מחזק את התחושה הקהילתית וכאילו זה שורה קטנטנה בתחתית הדף הראשי זה לא באמת מפריע.

העוג הברברי אמר/ה:
[post]692943[/post] פעם היה טרנד של עצי ימי הולדת. היום כבר אין, אבל אני עדיין יכול לשלוח למישהו ה"פ
ככה אני עושה! יהיה נחמד אם כולם יעשו ככה (לא בכוונה מתנשאת, כמובן) :)
העוג הברברי אמר/ה:
[post]692943[/post] לא הבנתי את ההערה על המנהלים.
נראה לי שהכוונה היא שלא ברור מי המנהלים של איזה פורום. ככה לדוגמה כש-rui פתח את אינדקס דו''נ, אני עצמי הנוב שאלתי אותו בה''פ למה הוא לא דביק, והוא אמר לי שרק מנהל של הפורום יכול להפוך אותו לדביק וכו'. הבעיה היא שבדף המנהלים כתוב ''מנהל: כל הפורומים''.

קודם כל, טוב לשמוע הצעות לשיפור.
- חייכנים אוטומטיים? כלומר אתה לא אוהב את התמונה ומעדיף סמיילי של טקסט? אבל אפשר לעשות כאלה :) מה חסר?
- ימי הולדת וסטטיסטקות. אני מסכים שזה לא הכי קוסמטי, אבל זה לא שינוי פשוט - כרגע מבחינת הקוד זה "תקוע" שם. בכל מקרה, אפשר לצמצם את זה עם ה"+" והמחשב זוכר את ההגדרה. זה לא אמור להפריע. עם זאת, בעתיד זה נמצא ברשימת השינויים פשוט לא דחוף וגם לא קל כרגע.
- מה הכוונה בלהנגיש את ה"חיפוש"? בשולחני הוא מאוד בולט, אולי בנייד קצת פחות. האם הכוונה לתוצאות שמקבלים? זה קצת לא ברור לי.
הזאב, תוכל לתת דוגמא? אותו דבר חובב מוד.
בעקרון יש אופציה להשתמש בגוגל כמנוע חיפוש לפורום, אבל לא בטוח שזה יותר נוח (יותר מוכר אולי) כי גוגל לא בהכרח מכיר את האתר טוב כל-כך.
הבעיה עם להחליף חיפוש אחר, שלרוב החיפוש הוא חלק אינטגרלי ממערכת הפורומים ולכן לעבור לחיפוש "טוב" יותר זה כמעט בוודאות להחליף למנוע פורומים אחר.
- מה זה אפשרויות הצ'אט? יש את השאלות נפוצות לגבי האפשרויות שימוש בפורום. מה חסר? (ואיפה יש צ'אט?)
- הגדר פורומים לא משומשים? למעט מיניאטורות כולם פעילים פחות או יותר ואלו שפחות הם לרוב תת-פורומים ולא מעמיסים את העמוד הראשי. אפשר להוריד את מיניאטורות, אבל זה נוסטלגיה ולא בטוח שזה מפריע כ"כ.
- להבהיר תחומי אחריות - הכוונה איזה מנהל אחראי לאיזה פורום? לא מצאתי לזה פתרון קוסמטי קל, זה גם ברשימה. מה זה להיפטר מהם?
- רשומות כרגע הוא פורום נישה. פורום יצירה זה כללי מאוד. אם נוציא את היצירה של X מהפורומים של מו"ד/מ"ת כללי הם יתרקונו משמעותית. בכל מקרה זה עניין של העדפה לדעתי.
- איחוד האתגרים יפגע בהם. בכוונה יש הפרדה כי הם שונים. וכל אתגר פונה לקהל קצת נפרד. איחוד שלהם רק כנראה יפחית את כמות המשתתפים. בקשר לבעייתיות של דו"נ, אז בדיוק בגלל זה יש את שליטים ושדים. במלים אחרות, במה ההצעה שלך שונה מהאמירה למחוק את דו"נ ולהשאיר רק את שו"ש?

והערה לסיום, זה מצוין לקבל ביקורות כי זה מראה שאיכפת לכם מהפורום :)
שני הערות/בקשות:
- בנוגע ל"פורום לא משומש", הדבר שהכי "כואב" לי במובן הזה הוא פורום משחקי לוח, אני יודע שזה תחביב בצמיחה אדירה אך אנו לא מצליחים לגרום לשחקנים הללו לכתוב בפורום. אז אם יש לכם רעיונות, קדימה. וכמובן אם יש לכם חברים שמשחקים משחקי לוח, הפנו אותם לפונדק :)
- כדי לשפר את הפורום, צריך עוד אנשים. כרגע מי שמתחזק אותו הוא בעיקר אני, והזמן שלי מוגבל. אז אם מישהו מכם בעל ידע לגבי ניהול (web admin) / עיצוב / תכנות אתרים זה הזמן לעזור. גם אם יש לכם חברים שאוהבים את זה, מוזמנים להציע להם.

זה השדה של החיפוש (*שיעול* פלאפי) בתצוגה של מחשב שולחני (בנייד זה זכוכית מגדלת יותר קטנה).
Capture4.JPG
בקשר לשימוש בו, כמו גוגל. אם אתה מחפש לדוגמא מקצוע יוקרה, תקבל 350 תוצאות. אפשר לחפש בתוך התוצאות. מה מסורבל בתהליך?

הבעיה היא שהוא מחפש בצורה מבולגנת ולאף אחד אין כוח לחפש תוצאה אחר תוצאה שהוא נותן, לדוגמא אם תחפש דף דמות מהדורה 4 הוא ייתן לך תוצאות שבהם רשום בהודעה עצמה ששלחו "דף" "דמות" "מהדורה" ו"4" בנפרד בלי קשר למשפט עצמו, זה לא נוח לחפש כך. הפתרון שנראה לי הכי הגיוני זה שיהיה אפשרות שקודם יראו עצים שבכותרת שלהם מופעים אותם מילים, אז הודעות אם אותם מילים.

אוקי הבנתי את הבעיה. החיפוש שאתה הראת, אולדמן, הוא באמת נורא ואיום. החיפוש שאני משתמש בו הוא זה:
good search.jpg
שמגיעים אליו דרך קישורים מהירים -> חיפוש. אפשר גם להגיע אליו דרך שימוש בחיפוש הכללי, ואז ללחוץ על הגלגל שיניים הקטן.
אני תמיד משתמש בזה ולכן לא שמתי לב שיש את החיפוש בצד שמאל. הפיצ'ר העיקרי המבדיל ביניהם הוא הפרדה לפורומים. כשרוצים לחפש משהו לרוב זה בפורום מסוים, ואם אתה מחפש בכל פורום הפונדק בכללי אתה מקבל המון תוצאות לא קשורות, ואז גם לחפש בתוך התוצאות האלה זה גם מתסכל. חוץ מזה שלחפש לפי כותב ההודעה וגם חיפוש רק בכותרות יכול לצמצם את החיפוש דרסטית ולהפוך אותו לאפקטיבי ומהיר, במקום חפירה ריקורסיבית בתוך תוצאות.
אני זוכר שפעם היה כפתור בעמוד הראשי שמוביל ישר לגרסא המתקדמת של החיפוש, במקום שהוא מוסתר בתוך התפריט של קישורים ""מהירים"" (אם צריך לעשות שני קליקים על העכבר אז זה לא מהיר). אם אתה רוצה לשמור על האסתטיות, אולי להוסיף מתחת לחלון של החיפוש קישור ישיר לחיפוש מתקדם.

למען האמת, אם לא כתוב כלום בשורת חיפוש לחיצה על זכוכית המגדלת לוקחת אותך ישר לחיפוש מתקדם.

גם אני משתמש בעיקר בחיפוש מתקדם והוא לרוב מאוד נוח. במקרים הנדירים שהוא לא מספיק (כי אני לא זוכר בדיוק מה אני מחפש) אני משתמש בגוגל.

חזרה