• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

יש אפשרות לתת עוד הזדמנות לעץ האיש שמתחתיי?

אני אסביר לך מה ההבדל בין שני העצים-
בעוד שהעץ "מזל וחבל" ננעל זמנית ופשוט לא נפתח מחדש בגלל ההגבלה על משחקי הקהילה, עץ "מי שמתחתי" נפתח שוב ונסגר לאחר שהתדרדר שנית לספאם ואף כלל הודעות של התחצפות למנהלים, ולכן ננעל.

במילים אחרות, ההזדמנות שאתה מבקש כבר ניתנה, וניצלתם את ההזדמנות הזו- סליחה על הבוטות-כדי לירות לעצמכם ברגל.

לא הייתי אומר "ניצלתם" כי באותה ההזדמנות הנ''ל משתמש אחד הספים והשני פגע, 2 מתוך 8 משתמשים פגעו מה לגבי אלה שלא הספימו ופגעו?[נ.ב. אני מקווה שאני לא נשמע כאן תקיף כי זאת לא כוונתי].

אין דרך אחרת שבה תוכלו לא להעניש את 6 המשתמשים שלא חטאו כלל?

דיסקליימר: לכל אחד יש את העמדה שלו בנושא, וכך גם אצל המנהלים. אני לא מייצג את כל המנהלים, אלא מציג כרגע את הדעה שלי בלבד.

בכל מקרה, אתה מסתכל על זה כ"עונש" לכם, שישה משתמשים שנהנים מהפורמט הזה של משחקי קהילה, אם נהיה נדיבים ונקרא לזה פורמט. אבל לא מדובר כאן בעונש, אלא בחזרה לתלם. פורום הפונדק מתגאה ברמת הדיון הגבוהה שיש בו, וברצינות שלו. הוא אחד הפורומים היחידים שנותרו בארץ לתחביב- אם לא היחיד- וכפורום, הוא שונה מאוד מפייסבוק, וואצאפ, ושאר הרשתות החברתיות. הדיונים בו, הדברים בו, נעשים בדרך אחרת.

משחקי הקהילה הם משחקים לא רציניים בעליל, שמשמשים כפילר שסתם מעביר את הזמן של האנשים שמשתתפים בהם. בניגוד למשחקי קהילה ישנים יותר כמו מאפיה- שדורשת הרבה מחשבה ואי אפשר להגיד שהיא פילר- או כמו "שחק אותה ג'יני", שלא כלל ספאם אלא בדיחות חביבות פלוס שאשכרה חשבו עליהן, וגם במקרים הנדירים בהם היה בו ספאם הדיון חזר למסלולו מהר מאוד ללא התערבות מנהלית, המשחקים האלה מורכבים מששה אנשים (בערך, אל תתפוס אותי במספר) שמגיבים באופן קבוע במשחקים האלה והופכים אותם לעיקר הפעילות שלהם בפורום. כמובן, מדי פעם יש אנשים נוספים שמגיבים- אני בעצמי הגבתי לא מעט בתחילת דרכו של ה"דור החדש" של משחקי הקהילה- אבל זה בעייתי מאוד כשהמשחקים הופכים להיות עיקר הפעילות של מישהו בפורום, וכשההומור שבהם הופך לרדוד, התגובות חסרות מחשבה, ועיקר המשחק הוא בדיחות פנימיות ו-סלחו לי על המילה- מפגרות? המקום שלו הוא לא בפורום, אלא במדיום אחר. זה משחק שמתאים יותר לקבוצת וואצאפ, שם הוא דועך לאחר כמה שעות של הנאה לפני שהוא מתדרדר יותר מדי, לא לפורום שעיקר הקטע שלו זה האפשרות לקחת את הזמן ולחשוב על מה שאתה כותב.

פורום הפונדק הוא פורום למשחקי תפקידים ותחביב. ככה הוא מגדיר את עצמו, כמו שכתוב בלוגו הגדול שלמעלה, הוא לא אמור לשמש כמקום להתבדח בו עם חברים, לא כשזה עיקר הנושא. אתה יותר ממוזמן למצוא חברים בפורום הזה- חצי מהחברים שלי מצאתי דרך הפורום הזה- אבל זה לא המקום לדסקס איתם. בשביל זה יש סקייפ, דיסקורד, וואצאפ. אני נמצא בלפחות 3 קבוצות שונות עם אנשים מהפורום, ומדבר וצוחק איתם. אבל אני לא עושה את זה בתוך הפורום, פשוט כי זה לא המקום.

עכשיו, אתה אומר לי שלא "ניצלתם" את ההזדמנות כדי "לירות לעצמכם ברגל", אבל יש לי שאלה פשוטה. האם יש לך דרך לוודא שלא יהיה ספאם במשחקים האלה? גם אם נתעלם מכל הבעיות האחרות- אתה לא יכול להתכחש לכך שהמשחקים האלה הם קרקע פוריה לספאם- בעיקר בגלל מה שהיה בהם לפני שהתחלנו פיקוח. כרגע, לפי מה שאני רואה, אולדמן ופלאפי (ושאר המנהלים ברמה פחותה יותר) נותנים הזדמנויות נוספות למשחקי הקהילה, עם הגבלה של המספר שלהם ועם פיקוח, מכיוון שאף אחד לא רוצה להעניש אף אחד. להפך, הם רוצים שכולם יהנו ממה שהם נהנים ממנו, ושיהנו בפורום ומלהיות בפורום. אבל אם יתגלה שגם עם פיקוח מחמיר הספאם לא מפסיק, כנראה שלא יהיו יותר משחקים כאלה בכלל. וזה לא תלוי בנו, לא באמת. זה הכל תלוי בכם, ואם אתם אלה שרוצים שהמשחקים האלה ימשיכו להתקיים, אז זה דורש לשמור על הרמה של הפורום, ולוודא שהמשחקים האלה לא גוררים אותו למטה.

כמו שאמרתי, זו הדעה שלי והיא לא מייצגת אף אחד מלבדי. אני כן מאמין שיש עוד אנשים שמסכימים עם הדעה שלי, אבל זה באמת לא קריטי או חשוב. זה איך שאני רואה את הנושא.

כדעה אישית שלא קשורה לטבע של משחקי פורום-

אני חושב דווקא כי העץ "האיש שמתחתיי" היה הטוב מכול העצים. הוא נתן הזדמנות לאנשים לספר על עצמם דברים מצחיקים אם זה התאים לשאלה, ולמדתי כמה פרטי טריוויה משעשעים על אנשים. הוא היה מלא בספאם, אבל הוא היה דרך מאוד כיפית להכיר את האנשים של הפונדק כשאנשים לקחו אותו ברצינות והגיבו תשובות אמתיות. ולמען האמת, למרות שהיה ספאם, הוא לא היה יותר מידי קריטי לטעמי, ובמידות קטנות נתן תחושה קלילה לעץ שקצת אומרת "לא מצפים ממך פה לכתוב סיפור חיים על כול דבר".

המטרה העיקרית של הפונדק היא לא להתבדח עם אנשים ולדבר איתן שיחות חולין, אבל למה זה כול כך מפריע בעץ אחד שנותן הזדמנות לשתף קצת יותר מ"מה דעתי על המקצוע יוקרה לאורקים שכתבת", ולהכניס קצת מהאישיות שלך לפורום ולגלות על המשתמשים האחרים.

אני מסכים מאוד שהפונדק הוא לא רשת חברתית, והוא מנהל דברים בצורה משלו, ואני מאוד מאוד אוהב את זה. אבל כיום, כשיש את קבוצת הפייסבוק "שחקני תפקידים בישראל" להגיב לה, מידי פעם פרקים של על כתפי גמדים או כתבות במשחק ותיאוריה שניתן להגיב להם, ואפילו פורומים באנגלית (שאני בטוח שכול משתמש פה בשלב מסוים ייחשף אליהם, השאלה היא רק מתי)- מה שגורם לי לפחות להישאר פה בפונדק זו הקהילה. ובעוד שאני לא פה בשביל אוף-טופיק, אני כן חושב שהעץ האיש שמתחתיי לא מזיק.

אם הבעיה היא הספאם, הדרך הפשוטה היא פשוט למצוא דרך למגר אותו, וזו לא בעיה שכזה מסובך לפענח אותה... ניקח 20 או משהו, עד שנצליח עם זה.

אני מסכים עם עוג, ואם יש עץ אחד כזה, למה זה מפגיע כלכך לאנשים שלא נכנסים אליו אם יש או אין בו ספאם?

ועוג, לקחת 20 זה אומר לעשות את הפעולה 20 פעמים, ככה שזה תמיד יצא 20.
אנחנו לא יכולים לפתוח את האיש שמתחתי 20 פעמים...

dragonitzan אמר/ה:
[post]671849[/post] למה זה מפגיע כלכך לאנשים שלא נכנסים אליו אם יש או אין בו ספאם?
זה לא איך שזה עובד. ספאם בנושא אחד מוריד את רמת הדיון בכל הפורום, ואם מישהו יגיע לנושא הספציפי הזה ויקבל את התדמית שהפורום הוא בעצם לא פורום רציני של משחקי תפקידים אלא משחקי קהילה מטופשים עם בדיחות פנימיות גרועות ושטויות, זה כבר משתמש שהפורום מאבד.

בכל מקרה, אריאל, בפעם שעברה שביקשת "הזדמנות נוספת", קיבלת תשובה. או ששכחת את העץ הזה?
https://www.pundak.co.il/forums/threads/38191
אבל קודם, תענה לי למה אתה רוצה את העץ הזה בכלל, במה הוא הועיל? מה הוא הוסיף לפורום? חוץ מהיכולת לגלות פרטי טריוויה קטנים על משתמשים בפורום (ובואו נודה בזה, בשביל זה יש את "חברי הפורום התפקדו" ברמה מסוימת), מה עוד זה הוסיף?

בוא נשאל אחרת,
נקסטורל כבר הציג למה האיש מתחתיי נסגר ולמה אנחנו לא רוצים לפתוח מחדש
בואו אתם תציעו פורמט אחר, בו מצד אחד אתם נהנים מהמשחק, ומאידך גורמים לכך שזה לא הופך לעץ ספאם מחדש?
ואין לנו כוונה לחלק אזהרות למשתמשים או פשוט לנסות לעשות אותו דבר בדיוק בפעם השלישית, כשבפעמיים הקודמות זה לא עבד.

Nextorl אמר/ה:
dragonitzan אמר/ה:
[post]671849[/post] למה זה מפגיע כלכך לאנשים שלא נכנסים אליו אם יש או אין בו ספאם?
זה לא איך שזה עובד. ספאם בנושא אחד מוריד את רמת הדיון בכל הפורום, ואם מישהו יגיע לנושא הספציפי הזה ויקבל את התדמית שהפורום הוא בעצם לא פורום רציני של משחקי תפקידים אלא משחקי קהילה מטופשים עם בדיחות פנימיות גרועות ושטויות, זה כבר משתמש שהפורום מאבד.

אם מישהו יגיע לפונדק וישפוט אותו לפי עץ אחד או כמה אחדים זה לא מישהו שהוא רציני...

Nextorl אמר/ה:
בכל מקרה, אריאל, בפעם שעברה שביקשת "הזדמנות נוספת", קיבלת תשובה. או ששכחת את העץ הזה?
https://www.pundak.co.il/forums/threads/38191
אבל קודם, תענה לי למה אתה רוצה את העץ הזה בכלל, במה הוא הועיל? מה הוא הוסיף לפורום? חוץ מהיכולת לגלות פרטי טריוויה קטנים על משתמשים בפורום (ובואו נודה בזה, בשביל זה יש את "חברי הפורום התפקדו" ברמה מסוימת), מה עוד זה הוסיף?

אני קצת שכחתי, גם עבר קצת זמן, גם ראיתי שנפתח עץ שגם ננעל אז בעקבות זה ניסיתי.

לי הוא הועיל בכך שהעביר לי את הזמן, מעבר לכך הוא עזר לי למצוא חברים בפונדק, וגם עזר לי להכיר את הפונדק עצמו לעומק.

בתור מישהו שהוא היה חדש אני אומר לך משהו נגדי דווקא, העץ מביא לפה אנשים ולא מרחיק עובדה שמספר המשתמשים החל בעלייה ענקית, ואם זה מישהו שהוא לא איכותי אז הוא יעזוב כי האנשים שמגיבים בעץ בדרך כלל הם משתמשי הפונדק ומה שהם מגיבים[למעט הספאם] הם דברים שהנושאים שלהם דווקא מתחברים לפונדק, וזה יוביל ל2 דברים 1: לעזיבת אותו המשתמש עקב זה שהוא איננו מתאים לפונדק, 2: מה שדיי קרה לי[למרות שהגעתי בגלל וורהאמר לפונדק] יהפוך אותו לחלק פעיל בפונדק אשר ישתתף בעוד נושאי הפונדק[בחופש הגדול אני מתכנן לפתוח עץ עיירה\מאפייה בפורום משחקים מקוונים בעזרת האלים] הבאתי לך כאן סיבה מלאה ומנומקת לפתיחת העץ מחדש.

וכמובן כפי שאורק אמר, זה סה''כ עץ אחד של המשחק.

Nextorl אמר/ה:
נגיד שאני מסכים עם מה שאתה אומר- ואני לא, עדיין לא ענית לאולדמן, וזו השאלה החשובה.
כמו שראית, הפורמט הזה לא עבד. העץ הפך למעוז לספאם. איך תטפל בזה? מה הפורמט שאתה מציע?

יש אפשרות לחסום משתמשים שמספימים את העץ?

ariel127711 אמר/ה:
[post]671990[/post] לי הוא הועיל בכך שהעביר לי את הזמן
לפחות במצבם הנוכחי, (והמשחק החדש מוכיח את זה) לא עדיף לשרוף זמן בדרכים יותר מעניינות? הדבר הראשון שעולה לי לראש זה יויו, לדוגמה. כרגע המשחק הקיים כבר מלא בבדיחות טיפשיות, וזה מספיק בשביל לדחות משתמשים פוטנציאליים. איפה ההצדקה כאן?

ariel127711 אמר/ה:
[post]671990[/post] העץ מביא לפה אנשים ולא מרחיק עובדה שמספר המשתמשים החל בעלייה ענקית
ומה הטעם בהם אם כל מה שהם מביאים לפורום הן הערות שטותיות, לא מצחיקות או קשורות לנושא המשחק?

עלייה בכמות המשתמשים היא מבורכת, כל עוד אלו מגיעים בשביל הקהילה והדיונים של הפונדק. בעיני, משתמשים עתידיים ישארו בזכות הדיונים והאנשים, בגללם אני נשארתי. לא בדרך עקלקלה של "היי, יש כאן פורום שנראה כמו קבוצת וואטאפ והם משחקים משחק מוזר. אה רגע, זה בכלל פורום משחקי תפקידים, בוא נישאר".

ariel127711 אמר/ה:
יש אפשרות לחסום משתמשים שמספימים את העץ?

לפי ידיעתי, לא ניתן לחסום משתמש מעץ מסוים, אבל אני לא מומחה בתוכנה של הפורום.
בכל מקרה, נניח שלא אפשר. עוד רעיונות?

חזרה