• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הבהרה בנוגע לציטוטים

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
שלום לכולם. זה לא ממש נזיפה, אבל אני כן רוצה להבהיר משהו, לטובתם הכללית של משתמשי הפורום. המטרה שלשמה נועדה פעולת הציטוט בגוף התגובה היא כדי לשים את הטקסט אליו מגיבים קרוב ובצורה נוחה לקריאה, כדי שמי שרוצה לדעת את הקונטקסט לתגובה לא יצטרך לגלול ולחפש את ההודעה לה הגיבו. לאחרונה אני שם לב שיש משתמשים שכאשר הם מנהלים ביניהם דיון, מצטטים את כל התגובה של משתמש אחר, גם אם התגובה נמצאת ישירות מעליהם וגם אם הם מגיבים רק למשפט אחד מתוכה. זה לא נחוץ, מאריך את דף הפורום, ומוסיף יותר מדי טקסט מבלבל לקרוא.
אני ממליץ שכאשר ישנו דיון, ומישהו (נקרא לו דני) רוצה להגיב להודעה של מישהו אחר (נקרא לו יוסי), תחשבו קודם אם ציטוט הוא נחוץ. אם התגובה של יוסי נמצאת ישר מעל התגובה של דני, דני יכול פשוט לכתוב "ליוסי - ", ואם הוא מגיב לתגובה האחרונה של יוסי (ולא היו מאז תגובות נוספות של יוסי) אז "בתגובה להודעה האחרונה של יוסי" ולחסוך את הציטוט. אם דני רוצה להגיב רק למשפט מסוים שיוסי כתב, אז הוא יכול לסמן את המשפט הזה בתוך התגובה של יוסי, וללחוץ על הבועית הקטנה שמופיעה ושכתוב בה "insert qoute in the quick reply form" ואז הוא ציטט רק את המשפט הזה ולא את כל ההודעה. ובאופן כללי, אם יש דיון עם כמה משתתפים, וכל משתתף מגיב באופן כללי לדבריו של משתתף אחר, אז לא צריך ציטוטים, אלא אפשר פשוט לכתוב בכל תחילת פסקא למי פונים. לדוגמא: "ליוסי, אני רוצה להגיד בלה בלה... לאריק, שתדע ש... למוישה, אני לא מסכים עם מה שכתבת".
כמובן שאם מגיבים למה שנאמר לפני הרבה תגובות בעץ, אז יהיה נוח לשאר האנשים להוסיף ציטוט כדי שיוכלו לדעת את הקונטקסט. ואם רוצים להגיב למישהו בצורה מפורטת, משפט אחר משפט, אז אפשר לצטט בנפרד את המשפט מההודעה שלו, להגיב למשפט הזה, ואז לצטט את המשפט הבא, וכך הלאה. למשל:

יוסי אמר/ה:
גמדים הם תמיד סגולים
לא מסכים, פעם הרצתי משחק עם גמדים ירוקים.

יוסי אמר/ה:
ובגלל זה יש להם טעם של אוכמניות
צודק, אני מסכים שלגמדים צריך להיות טעם של אוכמניות, זה סופר הגיוני.

וכו.
כמובן שגם הצורה הזאת מאריכה מאוד את הדף, אז להשתמש בה רק כאשר נחוץ.

מסכים. זה מציק ומעצבן, שמישהו רוצה לענות להוגעה שמעליו, אז הוא מצטט את כולה. זה סתם ארוך, מיגע ומעצבן.
מה שכן, אם נגיד ההודעה שמגיבים אליה בעמוד הקודם, כן כדי לצטט את החלק המסוים מאוד מתייחסים אליו בו...

חזרה