• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שינויים בפורום משחקים מקוונים ורשומות

rui

The Storyteller Archmage
צוות השגחה
בצבא של ויני
שלום לכולם,
רצינו לשפר את אופן ההצגה והתפעול של פורום משחקים ורשומות מבחינת העצים הדביקים והדרך בה ניתן לאשר משחקים נוספים למנחים. שינינו מספר דברים קיימים כדי לעשות סדר, וכמו כן הוספנו קריטריונים לבקשת משחק שני. השינויים מוצגים לפניכם - אם יש משהו לא ברור, אל תחששו לשאול.

שינויים בעצים הדביקים:
עץ הודעות וחיפוש שחקנים ומנחים נשאר ללא שינוי.
אני מנחה, אתה מנחה, כולנו מנחים נשאר כרגע ללא שינוי. אנחנו שמים לב שפחות משתמשים בעץ הזה, אף על פי שהמטרה שלו טובה ויכולה להציל משחקים שהמנחה לא יכול להמשיך להריץ למרות שהשחקנים נהנים. ניתן לו עוד זמן מה, בתקווה שתתחילו להשתמש בו מעט יותר, לפני שנחליט סופית מה ייעשה איתו.
לוח ההרפתקאות משתנה. הלוח הישן כבר לא דביק, יצרנו לוח הרפתקאות חדש ומעודכן בו כתובות ההרפתקאות, הוא נעול ולא דורש תגובות נוספות. כשמשחק נפתח, על המנחה לשלוח הודעה לאחד ממשגיחי הפורום (גאלאן, נקסטורל ואני) כדי שיעדכן זאת בלוח. בנוסף, מעכשיו אין ספלי שיכר - משחקים שהופסקו באמצע מוסרים מלוח ההרפתקאות, בעוד שמשחקים אשר הסתיימו בצורה אמיתית וראוייה יזכו למקום מכובד בהיכל התהילה, שם ייכתבו המנחה, תאריך ההתחלה והסיום של המשחק, השיטה בה שוחק והסיום שלו. בכל מקרה של הפסקת או סיום משחק, יש לעדכן את אחד מהמשגיחים בהודעה פרטית.
עץ טיפים לפתיחת משחק פורום כבר לא דביק. במקום זאת, איגדנו לכם את מה שנכתב שם ככתבה משופרת בפורטל: מדריך להנחיית משחק תפקידים מקוון בפורום.
נהלים לפתיחת משחק בפורום נוסף. הוא מכיל את ההסבר המלא על החוקים לפתיחת משחק, כיצד לבקש ממשגיח לאשר משחק שני ומהם הקריטריונים על פי הם אותו המשגיח יחליט.

שינויים במדיניות פתיחת משחקים:
קודם כל, אנחנו לא נעצור שום משחק שמתנהל כרגע, גם אם לא ביקשתם אישור מהמשגיחים בעבר. עם זאת, הכללים תקפים לכל משחק עתידי.

אני מזכיר שכל משחק שנפתח דורש שהמנהל יעדכן את המשגיח בהודעה פרטית, בכדי שיוכל לכתוב אותו בלוח ההרפתקאות.

משחק ראשון - אין שינויים. כל אחד יכול לפתוח משחק ראשון ללא צורך באישור ממשגיח. במקרים חריגים נוכל להתנות זאת באישור ממשגיח, אם המשתמש פותח וסוגר משחקים בקצב מסחרר.

משחק שני - משחק שני דורש אישור חריג ממשגיח. אפשר לשלוח הודעה לכל משגיח לבקשת אישור חריג למשחק שני, וברגע שהוא נתן תשובה אין לפנות למשגיח אחר. מה שאחד אומר זה הקו של כולנו, ונדאג לעדכן זה את זה בהחלטות שלנו.
המשגיח יחליט אם לאשר את המשחק השני על פי הקריטריונים הבאים:
- זמן פתיחת המשחק הראשון ביחס לזמן הבקשה לאישור משחק שני. אם מדובר בזמן רב שעבר, הדבר יתרום לאישור הבקשה.
- משחקי העבר של אותו המנחה והצורה בה הם נסגרו. משחק שבו המנחה וויתר ופרש שווה פחות ממשחק שניסו לסגור אותו בצורה יפה. כמובן שאם מקור הבעיה היא בשחקנים והמנחה ניסה להשיב את המשחק להתנהלות רגילה, הדבר לא יהווה משקל נגד בהחלטה.
- איכות הנחייה וכמות המשחקים בהם המנחה משחק כרגע. ככל שמנחה משחק ביותר משחקים, כך יש לו פחות זמן להשקיע במשחק החדש.
- כמות המנחים במשחק. רוב המשחקים מנוהלים על ידי מנחה אחד בלבד, אבל במידה והמנחה לא מנהל את המשחק בצורה יחידה אלא בשיתוף עם אחרים, יש בכך בכדי להקל על אישור הבקשה, כל עוד כל אחד מהמנחים המשותפים האחרים לא מריץ שני משחקים בעצמו.
- התרשמות אישית של המשגיח. המשגיח ידבר עם המשתמש ויבין כמה זמן פנוי יש לו ואם מדובר בהתלהבות רגעית או רצון אמיתי להנחות עוד משחק. יודגש שלותק המשתמש אין משקל בקבלת ההחלטה, ידוע שיש חדשים וותיקים על שני סוגי הקשת מבחינת השקעה ורצינות. היכרות אישית עם המשגיח יכולה להיות בונוס במידה והמשגיח ממליץ על המשתמש, אך לא יותר מכך.
- אישור הבקשה מותנה בשמירה על כללי הפורום.

עדיפות: תינתן עדיפות למשתמשים שהמשחק הראשון שלהם עומד להיסגר בקרוב, למשתמשים שכבר מחזיקים בתכנון רחב בנוגע למשחק השני (אין צורך לדעת כל פרט ופרט שיהיה בו, רק רצף אירועים עיקרי ומתוכנן בצורה כללית) ולמשתמשים שתורמים לקהילה (למשל בעזרה למשתמשים חדשים או בכתיבת כתבות לפורטל).

משחק שלישי ומעלה - אין אישור. אין טעם לבקש, גם אם הדבר נעשה בשילוב עם כמה מנחים.

בברכה,
גאלאן, Nextorl ו-rui.

המדריך להנחיית משחק תפקידים מקוון די אכזב אותי. יש שם הנחיות ברורות לאיך לפתוח ולהתנהל עם משחק בפורום, אבל חסר שם מה שציפיתי שיהיה - איך להנחות משחק מוצלח שיימשיך זמן רב וייזכר לנצח במוחם של השחקנים ובהיכלי הפורום. מהנסיון המועט שהיה לי עם משחקי פורום, הם שונים בהתנהלות ובתחושה שלהם מכל סוג אחר של משחק (גם מקוון). אני חושב שיש לנו מספיק מנחים\שחקנים מומחים במשחקי פורום מקוונים כדי לקושש איזשהו מדריך שירוויח מנסיונם. מה אומרים אתם?

אני מסכים עם פלאפי, ולדעתי זה יהיה מדויק יותר לקרוא לכתבה "מדריך לפתיחת משחק פורום" בעקבות התוכן שלה, כדי שהשם לא יטעה אנשים אחרים. בנוסף, אני תוהה: למה אסור למנחה להנחות יותר משני משחקים? אני מבין שהעומס של כמה משחקים עלול לגרוע מהאיכות שלהם, אך אין לכם דרך לפקח על מספר הקבוצות השולחניות/מקוונות בפורמט אחר שיש לו.

כתבת "חמישה דברים לעשות" ועוד כתבת "חמישה דברים לא לעשות" במשחקי פורום יגיעו בקרוב.

בנוגע לשני משחקים - בתור משגיחים בפורום, אנחנו באמת אחראים רק לפורום ויכולים להתוות כללים כאן שישמרו על רמה נאותה של משחקים וימנעו סגירות מצערות שלהם. אנחנו מפקחים על מה שניתן כדי למנוע מצב שבו מנחה מתלהב יותר מדי, פותח המון משחקים ואז הכל נסגר בבום. משחק שנסגר הוא לא מכה רק למנחה, מדובר גם בחוויה שנהרסה בשביל השחקנים.

כמו שרוי אמר, אין לנו שליטה על דברים מחוץ לפורום. כמו גם, יש אנשים שיכולים לחלק את תשומת הלב שלהם בין חמישה משחקים שונים באותו זמן וכאלה שיכולים להתמקד רק במשחק אחד, אבל זה לא נמצא בשליטה שלנו.
מה שאנחנו כן יכולים לעשות, זה להיות הוגנים ככל האפשר, ולהתייחס לכל המשתנים שאנחנו יכולים לשלוט בהם. משחקים שניים דורשים אישור מאיתנו- וחלק מהתהליך הזה זה גם לדבר עם המנחה ולבדוק אם הוא באמת יכול (לדעתו ולדעתנו) להקדיש את הזמן שלו למשחק נוסף. להנחות סוחט אנרגיה, מניסיון.
אבל אנחנו לא מוכנים לקחת את הסיכון ולאפשר לאנשים לפתוח משחק שלישי, רביעי, חמישי... כל משחק נוסף מגדיל את הסיכון שהמנחה יקרוס תחת העומס, וזה פוגע לא רק בשחקנים אלא גם במנחים עצמם. לדעתי, אם נאפשר פתיחה של יותר משני משחקים באותו זמן, הרבה אנשים יקפצו על העגלה ויפתחו מלא משחקים פשוט כי הם "יכולים" לעשות את זה וכי יש להם רעיונות מגניבים, בלי לתת לכל רעיון את הזמן והמחשבה הדרושים לו כדי להיות... יותר מרעיון.
לכן, אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים לעשות בגבולות הכוח והאחריות שלנו, ואנחנו סומכים על המשתמשים לא לעשות דווקא. זה לא קשה להשיג אישור למשחק שני בדרכים "לא כשרות", או אפילו לפתוח משחק שלישי, אבל אנחנו סומכים עליכם לא לעשות את זה.

פרסמתי את הכתבה בעמוד הפונדק - www.facebook.com/hapundak
כהערה כללית, אשמח אם כל אחד מכם יכול לעשות לייק לעמוד, וגם לדאוג להכנס אליו מדי פעם ולעשות לייק /שייר לכתבות (ואם יש עוד חברים שאתם מכירים, למשל קבוצת ווצאפ זו אחרת, תגידו להם). זה רק מקדם את הפורום ומביא אותו לידיעת יותר אנשים.

חזרה