• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הפונדק מאובטח, היפ היפ הוריי!

גוגל אמר, הפונדק עושה :bones:
מהיום גם הפורומים וגם הפורטל עובדים דרך פרוטוקול תקשורת מאובטח SSL - מה שזה אומר שבכרום תראו בירוק בשורת הכתובת "מאובטח", ב EDGE תראו מנעול וב Firefox תראו דרקון (או שלא, לא בטוח מה יש בפיירפוקס - קתולהו אולי?)
זה מסוג השינויים שיכולים לגרום לכל מיני באגים מוזרים, אז אם אתם נתקלים במשהו, דווח כאן.
:coffee:

הוא מצפין את הנתונים שנשלחים מהמשתמש אל השרת. זה לא משהו חדש - בחנויות, בנקים וכך הלאה זה קיים שנים. פשוט היום מעודדים שימוש בזה בכל מקום בו מזינים משתמש וסיסמא.
גוגל, פיירפוקס ועוד התריעו שבאתרים שלא ישתמשו בזה הם יציגו אזהרה למשתמשים.
בכל מקרה זה לא מחליף אמצעי זהירות בסיסיים כמו לא להשתמש בסיסמאות כגון 12345 ולהקפיד על שימוש בסיסמאות שונות - לפחות עבור בנקים, אתרים מסחריים וכך הלאה.
עדיין אפשר לצוטט למידע אם יש רוגלה על המחשב של המשתמש / שרת או שאתה מוריד את המדריך השלם לפוקימונים ובדרך מתקינים לך וירוס במחשב.

yellow_acid אמר/ה:
[post]661586[/post] אה, עכשיו אני מבין למה האינטרנט שלי עושה לי בעיות להעלות את הפונדק.אני מניח שאין אפשרות לגלוש דרך הפורטל הלא מאובטח?
זה די מוזר שהוא עושה לך בעיות: היום המון אתרים עובדים דרך SSL, בייחוד אתרי מסחר - גם אמזון ושות' בעייתים? שלא לדבר על גוגל וכך הלאה שגם הם מוצפנים.
ולא, אין אפשרות לגלוש בצורה לא מאובטחת (זה היה הופך את האבטחה לחסרת משמעות).

אני גולש דרך אינטרנט מוגן (רימון) שאחת מהשיטות שלהם לסינון אתרים לא רצויים היא שברגע שהאתר מאובטח הוא לא מחזיר את אישור האבטחה או משהו בסיגנון אלא אם האתר ברשימה הלבנה שלהם, ואני תמיד מקבל הודעת שגיאה באתרים כאלו:
Your connection is not secure
The owner of http://www.google.com has configured their website improperly. To protect your information from being stolen, Firefox has not connected to this website.

This site uses HTTP Strict Transport Security (HSTS) to specify that Firefox may only connect to it securely. As a result, it is not possible to add an exception for this certificate.

Learn more…

עוד לא הבנתי בדיוק מתי, אבל חלק מהאתרים שזה קורה להם מאפשרים לי ללחוץ על התעלם ולגלוש בכל זאת (אחרי טוויק קטן ולא מורכב בהגדרות של הדפדפן), לכן אני יכול עדיין להכנס לפונדק, וכמו שאמרת חלק לא, למשל לגוגל אין לי את הכפתור הזה ואין לי גישה בכלל לשום שירות שלו.
כמנוע חיפוש אני משתמש במנוע מסונן מבוסס גוגל.
http://search.clearch.org/

אני לא מבין למה הם הכניסו את הדבר הזה, כי המערכת סינון הבסיסית שלהם היא די בסדר בלזהות אתרים בעייתים ופשוט לתת הודעה שהם לא מאפשרים גישה לאתר הזה.
בכל אופן מה שזה עושה לי בפונדק בתאכלס זה מראה לי הודעת שגיאה כשאני נכנס לפונדק (זאת שציטטתי למעלה), ולא מעלה לי חלק ניכר מהאייקונים. נניח במקום הכפתורים של עריכה וציטוט אני רואה ריבוע מוזר עם מספרים בפנים.

אפשר לחיות עם זה, אבל זה מעצבן.

אני משער שהם פשוט סורקים את המידע - בדיוק סוג הדברים ש SSL אמור לעצור: הוא מצפין את המידע כך שצד ג' לא יסתכל עליו.
מאידך, אתה/הם פשוט יכולים להתקין תוכנה על המחשב שלך וזהו. הרבה יותר פשוט וגם אמין. ההצפנה עובדת רק על תקשורת שבדרך - לא בשרת ולא במשתמש.

יכול להיות, כי יש גם סינון על סמך מילים בנוסף לסינון לפי אתרים. אני לא יודע בדיוק איך זה עובד, את הסיפור עם האישורי אבטחה שמעתי פעם ולא ירדתי לעומק.
בכל אופן להגיד להם מה לעשות אני לא יכול, וזאת גם בעיה טכנית בשבילי להחליף ספק (סיפור ארוך).
אני מניח שאני אסתדר, כמו שהסתדרתי עד עכשיו, פשוט אם היתה אופציה לבטל למשתמש יחיד את הSSL זה היה יכול להיות נחמד ואולי לעזור לי בעוד אתרים. תודה בכל אופן.

חזרה