• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי פורום בשולחן העגול

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
עריכה:
לאחר דיון, זו המדיניות החדשה בנושא משחקים בשולחן העגול:

כל עץ משחק ייפתח באישור מנהל. העצים הקיימים יינעלו, למעט אלו שקיבלו אישור
בשלב ראשון, נאפשר שלושה עצי משחק, אם המצב ישתפר, נאשר להוסיף עוד (לא בחודש-חודשיים הראשונים)
אנחנו לא נשגיח באופן שוטף על העצים, אנחנו סומכים עליכם שהבנתם את המסר. עם זאת מדי פעם כן נכנס לראות. אם נראה שעץ משחק הדרדר לספאם כמו שפלאפי ציין בנושא זה, עץ המשחק פשוט יינעל.

שלום לכולם

אני רוצה רגע להתייחס לתופעה שהתחילה לפני כמה חודשים בפורום והתפתחה למימדים שלא ציפיתי. השולחן העגול כרגע מפוצץ במשחקי פורום, או כמו שאני אקרא להם מעתה כדי להבדיל אותם מהמשחקים בפורום משחקים מקוונים - משחקי קהילה.
משחקי קהילה קיימים מאז שאני זוכר את עצמי בפונדק בצורה זו או אחרת. השיא שלהם היה לפני כמה שנים, כשהיה גל של משחקי מאפיה ששוחקו בשולחן העגול. המשחקים האלו התחילו צנועים והלכו והשתכללו עם הזמן והפכו לאתגרי מחשבה מרובי משתתפים שהכילו אסטרטגיות מורכבות ונוצחו באמצעות ניסיון ומיומנות. אני הפסקתי להשתתף בהם כשהם הפכו למורכבים מדי בשבילי, אבל בהחלט נראה שהאנשים ששיחקו בהם נהנו וגם יצרו איזושהי מסורת פונדקאית ייחודית, שבין השאר שמה דגש על בניית חווייה משחק איכותית.

מה שקורה היום בשולחן העגול לא קרוב לזה בשום צורה. ישנם מספר משחקי קהילה שרצים כבר זמן מה (אחד עוד מאוגוסט), שכל פעם שאני נכנס להציץ בהם אני רואה שכל מה שקורה שם זה שאנשים כותבים בדיחות רנדומאליות שעלו להם, ואנשים אחרים מגיבים בבדיחות רנדומאליות אחרות. אני מדבר על העצים "האיש שמתחתיי.", "גלגלתי 1.. מה קורה?", "מזל וחבל", ו"קיבלתם כסף,מה תעשו איתו?". בנוסף לאלו גם נפתחו בשולחן העגול שני משחקי מאפיה, שכרגע נראה על פניו שהם מזכירים ברצינותם את המאפיות של פעם, כך שעוד אין לי משהו רע להגיד עליהם.

אני רוצה לקחת רגע ולהזכיר לכל האנשים שמשתתפים במשחקים שציינתי למעלה - פורום זה לא צ'אט, או וואטסאפ, או פייסבוק. ההבדל העיקרי בפורום, מאז שאני מכיר אותו לפחות, זה שאנחנו מנסים לשים דגש על תרבות דיון ויצירת תוכן אינפורמטיבי ובונה. משחקי פורום (בפורום משחקים מקוונים) הם אחד מעמודי התווך של הפורום הזה, ובעקבותיהם גם גרסאות יותר "קהילתיות" כגון המאפיות שבשולחן העגול. אבל לעצים כמו אלו שכתבתי למעלה אין מקום בפורום הזה בצורתם הנוכחית. הם לא מהווים תוכן איכותי או אינפורמטיבי, וגם לא מספקים חוויה משחקית משמעותית למישהו מהמגיבים בהם. רמת הדיון שם שואפת לקבוצת בדיחות בוואטסאפ, ולדעתי זה לא לרמתו של הפורום שלנו.
משחקים זה טוב. משחקים בפורום זה אחלה. גם משחקי קהילה זה סבבה. אבל הם לא צריכים להיות תירוץ לייצר ספאם.

כרגע נעלתי את העצים המדוברים כדי להקפיא אותם עד שנדון בנושא. אני מבקש מהאנשים שמשתתפים דרך קבע בעצים האלה להגיב כאן כדי שאוכל לשמוע את דעתכם - האם יש דרך לגרום למשחקי הקהילה האלו לקבל צורה יותר משחקית ופחות ספאמית? מבין האנשים האלה גם ראיתי כאלו שאחוז ניכר (אם לא רוב) מההודעות שלהם הם בעצים האלה. איך אפשר לגרום לכך שרוב חווית הפורום שלכם לא תתרכז במשחקי קהילה בשולחן העגול? בכלל, אם יש מישהו שרואה שהוא מגיע לפונדק רק בשביל לשחק במשחקים האלה בשולחן העגול, אני מציע לו להסתובב קצת בשאר הפורומים, יש פה הרבה דברים מעניינים לעשות, שלדעתי יתרמו לכם הרבה יותר.

אני חייב להודות שאני מסכים איתך פלאפי, אבל זה כן קצת בעייתי להגדיר את משחקי הקהילה הללו כ"מתחת לרמה שלנו". בסך הכל, אני כן חושב שצריכה להיות רמה מסוימת, ולפי מה שאני רואה בזמן האחרון כשאני מסתכל במשחקים הללו האיכות שלהם באמת ירדה בצורה דרסטית מאז שהם התחילו.
מה שכן, זה מחייה את הפונדק בצורה מסוימת, ואני כן חושב שזה דבר טוב. אני מקווה באופן אישי שהמשחקים הללו גורמים לאנשים להגיע לפונדק ואז לגלות את העולם דרך זה. ברור שזה לא אופטימלי ובהחלט לא דרך טובה במיוחד, אבל זו דרך לחשוף אנשים לתחביב. וזה לא רע במיוחד בעיני.

מנסיוני, כשמתחילים יותר מדי לבקר רמת תגובות ודיונים, זה מתחיל להרוג פורומים.
אגיד בכנות- אני פתחתי את משחק ה"גלגלתי 1". העתקתי את הרעיון מGITP, שם זה בעיקר עסק בדברים מתחום המו"ד, ולשם בעיקר התכוונתי לכוון את זה. בדיחות מהסגנון הזה-
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/17/84/9a/17849a504fcce9a89080b1557f56e2a1.jpg
מבוסס גם על מקרים אמיתיים שנתקלו בהם במשחקים- למשל מקרים שבהם השתמשתי ב1 טבעי באופן יצירתי.
אחר כך זה זרם לכיוונים אחרים, ולא תמיד יש לי מה להגיב שם. כן.

גם לפעמים זה גלש לדברים ברמה שבאמת נמוכה לטעמי. אבל-
כל עוד חוקי פורום לא מופרים לא רואה בעיה מיוחדת.

אם זה פגע בפורום או במישהו באופן אישי, אני מתנצל מכל הלב ובלי נדר לא אעשה דברים כאלה בפורום הפונדק.

אני נגד הנעילה הזאת,כי כן,נכון שזה קצת ירד רמה,והבדיחות כבר פחות,אבל עדיין,זאת דרך להחיות את הפורומים ה"רציניים" ולצחוק קצת.
אני פתחתי את המשחק "קיבלתם כסף,מה תעשו איתו",בגלל בעיה שנתקלתי בה הרבה במו"ד ובמשחקי תפקידים בכלל:קיבלנו מלא כסף.מה נעשה איתו,חוץ מלקנות חרב מכושפת?
הרעיון של המשחקים האלו הוא לצחוק קצת,ולא להיות כל הזמן באווירה רצינית.ובנוגע לרמה-אמרת שפעם הפונדק היה מלא בכאלו שדרשו המון מחשבה וכדומה...אבל זה היה פעם.רוב המשתמשים של אז לא פעילים היום,ומשתמשים חדשים,שמגיעים באווירה אחרת לגמרי,רוצים משהו מצחיק ומתאים לגישה שלהם.

אני לא מבין מה הבעיה...
נכון, המשחקים אכן קצת יורדים ברמתם, אבל אם זה גורם הנאה אז מה רע?
אז כן, אני מסכים שאסור להציף את הפורום במשחקים, אבל אפשר פשוט להגביל את הכמות האפשרית של משחקים בו זמנית

בתור מישהו שהיה שותף פעיל של משחקי פורום שהם לא בסגנון ''הבא בתור'', אלא דברים כמו ''הזירה'', שזכורה מאוד לטובה או ''שחק אותה ג'יני'', שדווקא היה משחק הבא בתור מוצלח מאוד, ועוקבת אחרי המשחקים, אני רוצה להבהיר נקודה-יש הבדל בין הומור לחפירה. כשאתה כותב פעם אחת בדיחה על משהו, זה יכול להיות הומור. כשכל משתתף בעץ חוזר על אותה הבדיחה בוריאציות שונות עד שלעולם בא להקיא מזה, זו חפירה. אין לי בעיה שמשחקים כאלה ייתקימו בפורום, אבל לדעתי הם יכולים להגיע לרמה הרבה יותר גבוהה מאשר להתדרדר לקרב של ''מי דופק את המשתמש השני בדרך יותר יצירתית שמערבת יותר מילים במשפט אחד''

הניסיון העולמי מראה, שניסיונות של גורמים (ממשלה) לכפות את דעתה על השוק (רגולציה ובירוקרטיה) מוביל לקריסה כלכלית (ונצואלה, הגדלת חוב של 8 טריליון בתקופת אובמה, ניסיונות כושלים להוריד את מחירי הדיור שאין להם דבר עם הגדלת ההצע).
צריך לתת לשוק לעשות את שלו (ארה"ב של פעם) בשביל שהוא יגדל.
כימין כלכלי אתה אמור לדעת את זה.

אם זה מה שאנשים רוצים, צריך לאפשר להם את זה, בסוף השוק יאזן את עצמו.

לסגור את העצים זה אולי מוגזם אסיד, אבל זו דרך למשוך את תשומת הלב של המשתתפים בהם.

מבחינתי אין בעיה עם עצי משחק קלילים מידי פעם. זה משתנה כאשר יש ארבעה שפועלים במקביל, והפורום מרגיש כמו קבוצת וואטסאפ מעצבנת במקום להיות מקום לדיון פורה.

קודם כל הנעילה היא זמנית, זה דרך למשוך תשומת לב לדיון.
לנושא, משחקי פורום זה מצוין, הבעיה היא כשזה גובל על ספאם. כל העצים שצוינו תקינים בקונספט, הבעיה היא שכאשר התוכן הוא לא מושקע. לפעמים גם קיבלתי תלונות ממשתמשים שמישהו אחר כתב דברים שהורים את האיכות בעץ.

אני מאוד בעד הגישה של ילו אסיד - שהשוק יאזן את עצמו, אבל בפועל זה לא תמיד קורה, אלא להיפך בגלל הספאם חלק מהאנשים עוזבים את הדיון ומי שנשאר זה מי שהספים.

השוק נהג לאזן את עצמו, עד שהוא הפסיק, ולכן היה צריך להתערב. חוץ מזה שהפורום זה לא פלטפורמה חופשית לכל תוכן שעולה על הדעת, לכן יש פה מנהלים, והגבלות על ספאם היו קיימות מאז ומתמיד.
אני רוצה להזכיר לכולם שקיים http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=8&t=11738 שתפקידו בזמנו היה לשים סוף לריבוי של עצים שנפתחו בשולחן העגול שכל מטרתם הייתה לקשר לאיזה לינק מצחיק, ללא תוכן נוסף. מלחמתו של פיטפינד בספאם דאז מזכירה לי את הנושא הנוכחי - ריבוי עצים בשולחן העגול שמנפקים תוכן ירוד וחסר פואנטה.
אין בעיה להיות קלילים ומצחיקים בפורום, כל עוד לא מציפים את הפורום בקלילות ומצחיקות עד שנדמה שכל מה שיש בו זה בדיחות נונסנס שמתפרשות על פני עצים בני 87 עמודים (נכון לכתיבת שורות אלה...).

הפתרון לכך זה שניצור עץ דביק נוסף שיוקדש למשחקי קהילה בסגנון הזה. שם אפשר להתחיל משחקי-שטות ככל העולה על רוחכם (כל עוד הם לא עוברים על חוקי הפורום), והם יימשכו עד שהמשחק יימאס ואז מישהו אחר יתחיל משחק חדש. וכל המשחקים האלה יוגבלו לעץ אחד וכך לא יציפו את השולחן העגול.

יש למישהו התנגדות?

לי יש התנגדות גדולה. זה לפי דעתי ממש נורא ככה לסגור את העצים ו/או לאחד אותם לאחד.

הרעיון של האיחוד לא טוב בעליל! לכל משחק יש עץ משלו שמישהו עבד עליו.

חלק מהעצים שהזכרת קיימים המון זמן(שנים) זה כמו ב2013 שרצו לאחד את הפונדק עם האורק(אין לי מושג למה רצו לעשות את זה ואני לא רוצה להיכנס לזה אבל ככה לי זה מרגיש)

לדעתי, הרעיון של הנעילה הוא ממש לא טוב. הרמה שלהם באמת די ירודה, אבל הרבה נהנים מזה, גם אם לא אתה, פלאפי. אם זה מהנה לכמה וכמה ילדים (והכמות לא קטנה בכלל), ולא מפריע, כלומר לא עובר על חוקי הפורום, אף אחד לא מתייחס בצורה רעה אל משתמשים אחרים, וכו', אז לסגור את זה נראה כמו פעולה שאתה עושה כדי להפסיק דבר שאתה אישית לא מחבב, והרבה אחרים כן, ואתה מנצל את כוחך כמנהל לסגור את זה. בנוסף, כמה מאלה שנגד המשחקים האלו, אמרו שזה מתדרדר לספאם, ואני לא מסכים עם זה, משום שבדר''כ לא חוזרים על אותם דברים מעצבנים שוב ושוב, ולא מספימים את הצ'אט, אלא אם אתה קורא לבדיחות גרועות "ספאם". הרעיון של האיחוד לא יעבוד, משום שלכל אחד מהם יש רעיון משל עצמו, חוקים משל עצמם, וכל אחד מהם עובד בצורה אחרת לגמרי. וגם אם כמו שDodo אמר, יאחדו לעץ אחד אבל יהיה נושא אחר לכל אחד, זו תהיה אנדרלמוסיה מוחלטת (מרוצה מעצמי שהשתמשתי במילה הזאת), אבל זו לא הפואנטה בדעתי. לסיכום, אני חושב שסגירת העצים האלו היא רעה מאוד, משום שמשתמשים רבים נהנים מהם, או סתם נהנים טיפה להתכתב על נושאים שונים מרוב הנושאים שמדוברים בפורום, ומי שזה מפריע לו לא חייב להיכנס אליהם. גם אני חושב שאם אלו העצים העיקריים שמשתמשים נכנסים אליהם, או אפילו העצים היחידים, הם די פספסו את הפואנטה של הפורום, אבל זו הבעיה שלהם ושלהם בלבד! כל עוד לא קורה כלום רע בעצים האלו, אין למה לסגור אותו.

אני חושב שדי הבהרתי את הדעה שלי, גם אם עשיתי את זה כמו טקסט טיעוני שכותבים לבית ספר. אני מקווה שאלו מכם שבעד לבטל את העצים הללו יגיב להודעה זו, אבל בבקשה, בבקשה מכם, לא בהודעה פרטית.

shachar2004 אמר/ה:
לדעתי, הרעיון של הנעילה הוא ממש לא טוב. הרמה שלהם באמת די ירודה, אבל הרבה נהנים מזה, גם אם לא אתה, פלאפי. אם זה מהנה לכמה וכמה ילדים (והכמות לא קטנה בכלל), ולא מפריע, כלומר לא עובר על חוקי הפורום, אף אחד לא מתייחס בצורה רעה אל משתמשים אחרים, וכו', אז לסגור את זה נראה כמו פעולה שאתה עושה כדי להפסיק דבר שאתה אישית לא מחבב, והרבה אחרים כן, ואתה מנצל את כוחך כמנהל לסגור את זה. בנוסף, כמה מאלה שנגד המשחקים האלו, אמרו שזה מתדרדר לספאם, ואני לא מסכים עם זה, משום שבדר''כ לא חוזרים על אותם דברים מעצבנים שוב ושוב, ולא מספימים את הצ'אט, אלא אם אתה קורא לבדיחות גרועות "ספאם". הרעיון של האיחוד לא יעבוד, משום שלכל אחד מהם יש רעיון משל עצמו, חוקים משל עצמם, וכל אחד מהם עובד בצורה אחרת לגמרי. וגם אם כמו שDodo אמר, יאחדו לעץ אחד אבל יהיה נושא אחר לכל אחד, זו תהיה אנדרלמוסיה מוחלטת (מרוצה מעצמי שהשתמשתי במילה הזאת), אבל זו לא הפואנטה בדעתי. לסיכום, אני חושב שסגירת העצים האלו היא רעה מאוד, משום שמשתמשים רבים נהנים מהם, או סתם נהנים טיפה להתכתב על נושאים שונים מרוב הנושאים שמדוברים בפורום, ומי שזה מפריע לו לא חייב להיכנס אליהם. גם אני חושב שאם אלו העצים העיקריים שמשתמשים נכנסים אליהם, או אפילו העצים היחידים, הם די פספסו את הפואנטה של הפורום, אבל זו הבעיה שלהם ושלהם בלבד! כל עוד לא קורה כלום רע בעצים האלו, אין למה לסגור אותו.

אני חושב שדי הבהרתי את הדעה שלי, גם אם עשיתי את זה כמו טקסט טיעוני שכותבים לבית ספר. אני מקווה שאלו מכם שבעד לבטל את העצים הללו יגיב להודעה זו, אבל בבקשה, בבקשה מכם, לא בהודעה פרטית.

1+ העץ שאני הכי פעיל בו הוא האיש שמתחתיי.

אני גם חושב שאם זה החלטה לחלוטין של פלאפי לבדו זה באמת ניצול כוח לרעה ואני הייתי מנהל בfxp במשך מעל חצי שנה וראיתי כמה מנהלים שמנצלים כוח.

ariel127711 אמר/ה:
[post]659351[/post] אני גם חושב שאם זה החלטה לחלוטין של פלאפי לבדו זה באמת ניצול כוח לרעה ואני הייתי מנהל בfxp במשך מעל חצי שנה וראיתי כמה מנהלים שמנצלים כוח.

הוא בסך הכל אומר את דעתו, והוא כתב בעצמו שבהתאם לתגובות בעץ הזה יוחלט מה לעשות. זה לא ניצול כוח לרעה, זה נסיון לשפר את הפורום.

בנוגע לנושא של העץ- אני חושב שהרמה של העצים אכן ירודה (וכן, אני יודע שזה די צבוע בהתחשב בעובדה שהי תי די פעיל בחלקם) והבדיחות שם הן לא משהו איכותי במיוחד. בכל מקרה, אני נגד סגירת העצים. אולי אני לא כל כך אוהב אותם, אבל לפי כמות ההודעות בהם אני די בטוח שיש מי שכן אוהב.

חזרה