• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ש: שינוי הצורה של הדרואיד - כמה ולמה?

HellFire-Knight

פונדקאי ותיק
מישהו יכול לעזור לי, יש לי בעיה להבין משהו על היכולת של druid לשינוי צורה מרמה חמישית: כרגע בlvl5 אפשר רק לחיות בגדלים small/medium, אבל לכמה חיות אפשר להפוך? זתומרת,
-כל יום הדמות יכולה להפוך לחיה אחרת?
-כל רמה בוחרים חיה?
-אפשר להפוך רק לסוג חיה אחת (למשל נמר) ורק בlvl8 כאפשר להפוך לעוד חיה בגודל אחר אז בוחרים מחדש?

בבקשה עזרו לי
Ty dods & dodas

החוקים הבאים נקבעו במו"ד 3, אני לא יודע איך הם שונו במו"ד 3.5:

כאשר דרואיד מגיע לדרגה 5 הוא רשאי, פעם ביום לשנות את צורתו לכל חיה שיבחר כל עוד היא בגודל בינוני או קטן וכן לחזור לצורתו המקורית. הלחש דומה להתמרה עצמית (Polymorph Self) אך הדרואיד רשאי לשנות צורה רק לחיה אחת שהוא בוחר ברגע השינוי. כל הפעלה אחרת של היכולת הזאת (Wild Shape) הוא יכול להפוך לחיה אחרת. לדוגמה: יום אחד הוא יכול לשנות את צורתו לצבי, למחרת לכלב, יום אחר כך לחזיר בר ויום אחרי זה שוב לצבי וכן הלאה. כאשר הוא משנה את צורתו הוא מתרפה כאילו נח יום שלם. הוא יכול לשנות צורה גם לגירסאות גדולות של בעלי חיים, כל עוד הן עונות על הגבלות הגודל, כגון לטאה ענקית (שגודלה הוא גודל בינוני) אך לא לצורות חיות אימה/אימתניות (Dire Animals). הוא אינו סובל מטשטוש עקב שינוי הצורה.
ככל שהוא עולה דרגות הוא יכול להפעיל את היכולת יותר פעמים ביותר: בדרגות 6, 7, 10, 14, 18 הוא מקבל שימוש נוסף ליום ביכולת ולכן דרואיד בדרגה 8 יכול לשנות צורה לנחש מים, לחצות את הנהר, מיד להפוך לאיל ולקפץ במעלה הצוקים התלולים ואז שוב להפוך לנחש (או לכל חיה אחרת לבחירתו שעונה על מגבלות הגודל) על מנת לזחול דרך הסבך העוקצני מעל הצוקים. בסיום המסע הוא חוזר לצורתו האמיתית (חזרה לצורה אמיתית לא נספרת כנגד מספר השימושים היומיים ביכולת).
בנוסף לכך, הדרואיד יכול לשנות צורה גם ליצורים בגודל גדול (Large) כאשר הוא מגיע לדרגה 8, ליצורים בגודל קטנטן (Tiny) בדרגה 11, וליצורים בגודל עצום (Huge) בדרגה 15.
בדרגה 12 הוא רשאי להפוך לחיות אימה/אימתניות (Dire Animal) במקום לחיות "רגילות". הוא כמובן בוחר זאת אם הוא רוצה ברגע שינוי הצורה.

בדרגה 16 הוא יכול לשנות צורה ליסודן אדמה, אויר, אש או מים בגודל קטן, בינוני או גדול פעם אחת ביום בלבד. שינוי צורה זה הוא בנוסף לשינויי הצורה לבעלי חיים וצריך לספור אותו בנפרד. אם הוא בזבז את כל שינוי הצורה שלו לחיות ונשאר לו עדיין שינוי הצורה ליסודן, הוא אינו יכול לשנות צורה לחיה על חשבון שינוי הצורה ליסודן. וכך זה גם להיפך, הוא לא יכול לשנות צורה ליסודן על חשבון שינוי צורה לחיה.
כל הכללים תקפים לשינוי צורה זה: הוא מתרפה כאילו נח יום שלם, שינוי הצורה תקף עד שהוא משנה צורה שוב. חזרה לצורה המקורית לא נספרת כנגד כמות שינוי הצורה היומית והוא אינו סובל מטשטוש עקב שינוי צורה. הוא גם בוחר את סוג היסודן ברגע שינוי הצורה.
בדרגה 18 הוא יכול לשנות צורה ליסודן 3 פעמים ביום.

Gilgam69 אמר/ה:
הלחש דומה להתמרה עצמית (Polymorph Self) אך הדרואיד רשאי לשנות צורה רק לחיה אחת שהוא בוחר ברגע השינוי. כל הפעלה אחרת של היכולת הזאת (Wild Shape) הוא יכול להפוך לחיה אחרת

אז שניה - יש אפשרות (לNPC או משהו בכלל) להפוך לשתי חיות בזמן השינוי? בגלל זה מצויין שהוא הופך לחיה אחת ולא מתפצל?

הכוונה הייתה שבשונה מהלחש התמרה עצמית, שקובע פרק זמן מסוים שבו אפשר לשנות צורה באופן חופשי, Wild Shape נותן לדרואיד את היכולת לשנות צורה פעם אחת בכל שימוש. אם הוא משנה צורה שוב לחיה אחרת (חזרה לצורה המקורית אינה נחשבת) הוא מנצל תוך כך אחד מהשימושים היומיים שלו ביכולת.

מה אתה רוצה שהוא יסביר?
בוחרים חיה אחת
ומשתנים רק אליה
אי אפשר להחליט
"היום אני אהיה צבי וומחר אריה"
אומרים "0אני הופך לצבי"
ואז אפשר להפוך רק לצבי

למרות שאולי לשה"ם של Gilgam69 יש חוקים שונים
ופרנהייט רק הסביר מה Gilgam69 אמר

הבנת?

שאלתי למה הוא מתכוון כדי להבין מה השאלה שלו בלי ציטוטים שלא מובנים (לו) מהספר. אני חוזר ואומר: אם יש לך שימוש יומי אחד בצורת פרא אתה יכול יום אחד להפוך לצבי ויום אחר כך להפוך לציפור. אין שום בעיה עם זה. הסיבה שכתוב שאפשר להפוך רק פעם אחת היא שצורת פרא מבוסס על הלחש, שעובד אחרת (הלחש מגדיר פרק זמן שהוא משך הפעולה שלו, שבו ניתן לשנות צורות בחופשיות) ולכן צוין שהוא זהה בכל ללחש, מלבד הנקודה הזאת.

חזרה