• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצועות יוקרה

זה עש דרגה 10 כי הסבירות היא כי תהפוך לאחד רק בדרגה 10 בערך...
כך שביחד אם המקצוע יוקרה זה עד דרגה 20 של הדמות שלך, כמו כל המקצועות האחרים בספר...

אז אתה יכול לשאול למה עד דרגה 20 במקצועות הבסיסיים?
אז זה לא עד דרגה 20 - מדרגה 20 ומעלה יש ספר נפרד שמטפל בדרגות גבוהות ובחצאי אלים.

כל המקצועות חייבים להסתיים מתישהו, לא? ז"א אפשר להמשיך ולהשתפר (וזה מה שהספר לדרגות גבוהות מאוד מציע) אבל אי אפשר לרשום מראש 100 דרגות של התקדמות. לפיכך מקובל שמקצוע יוקרה שבו 5 דרגות הוא מקצוע שלא ניתן להמשיך בו כי הוא מסמל סוג של התלמדות והתפתחות מקצועית מוגבלת, ואילו מקצוע יוקרה של 10 דרגות הוא מקצוע יותר מורכב ומעוגל ושלם.

כשתגיע לדרגה 10 בתור פרש תשאל מה ההתקדמות הלאה מאותו רגע, ואז נבחן ביחיד את העניין לעומק (יש שיטה, כתמיד, לקבוע את זה, אם לא נכתב במפורש).

הערות נוספות:

ישנם מקצועות שבהם מספר הדרגות הוא לא 10 ולא 5 - כבר ראיתי מקצועות יוקרה שבהם 3 דרגות, 6, 7 וגם 13. בכל בנייה של מקצוע, יש לשקול היטב את מספר הדרגות הרצוי ולדעת להתחשב במגוון של גורמים. יש ללמוד זאת היטב - אחרת - הישארו במקצועות של 5 או 10 דרגות.
ניתן לעשות דדוקציה של מה היכולות שמעניקות הדרגות הבאות. בדרך כלל מקצוע שבו עשר דרגות כולל יכולת טובה במיוחד באחת הדרגות הגבוהות (הרבה פעמים בדרגה 10, או יכולות שמשתפרות לדרגה חדשה לגמרי בדרגות הגבוהות) כתיבת מקצועות היא נושא סבוך ומורכב ויש הרבה מה לומר בעניין, באופן כללי מקצוע יוקרה טוב הוא כזה שלא מעודד אותך לעשות צ'רי פיקינג (כלומר לקיחת דרגה 1 או 2 בכל אחד מכמה מקצועות רק בשביל יכולת מסוימת ולא בגלל המקצועות ומשמעותם) אלא אם זה חלק מהענין (הרב-מג, לדוגמה, הוא מקצוע שמאוד לגיטימי לקחת בו רק דרגה אחת, הוא בנוי בצורה אחידה ולא כמו רוב המקצועות כגרף פראבולי).

אני יודע במקצועות הבסיסיים על הדרגות ודרך הגב השם של הספר שיאיר הזכיר הוא
"Epic Level Handbook",
ולהרבה ממקצועות היוקרה אני יכול להפוך הרבה לפני דרגה 10 ככה שההסבר הזה לא נכון...
ובדקתי בעוד כמה ספרים, יש מקצועות יוקרה שמפורטים רק עד הרמה ה-5!!!
wtf???
אולי פשוט אין אפשרות להתקדם במקצועות יוקרה יותר ממה שרשום...

אני רגוע לחלוטין, אני פשוט לא רוצה שישנו את הנושא של הדיון
ושמישהו יוכל לענות לי על השאלות כשהוא חושב לפני שהוא כותב את תשובה ולא סתם מתחיל לכתוב :D

אני רגוע לגמרי, אני פשוט לא רוצה שישנו את הנושא של הדיון
ושמישהו יוכל לענות לי על השאלות כשהוא חושב לפני שהוא כותב את תשובה ולא סתם מתחיל לכתוב :D

Ferenheit, אני חושב שאתה צריך לנעול את הדיון הזה
אתה היחידי שננת תשובה לשאלה שלי ואני לא חושב שהדיון הזה עתיד להתפתח לכיוון הנכון
אז... תסגור...

חזרה