• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עליית דרגות

dwarven-soldier

פונדקאי פעיל
נניח שדמות בדרגה 1(נוכל)
השיגה 1000 נקודות נסיון והיא הופכת להיות נוכל בדרגה שניה
לשלב הבא(לפי החוקים של מו"ד) הדמות אמורה להשיג 3000(עוד 2000)
זה יהיה נכון אם היא תרצה לעלות לדרגה 3 בתור נוכל אך אם היא רוצה מקצוע חדש, לי נראה שהיא צריכה בסך הכל עוד 1000 ולא 2000
זה לא עדיף ככה?
אתם מבינים למה אני מתכוון? o_O

אבל אז זה לא היה כיף, כי הרעיון הבסיסי היה שכל הרפתקה עולים רמה.
וככל שאתה מתחזק, ההרפתקאות מתקשות.
עד כאן הגיוני. נכון? נכון! (אני סכיזופרן!!! :lol: )

אבל המדדים של הנקודות ניסיון לא משתנים.
עולה שביצעת ברמה 1, תקבל את אותה ניסון אם היית עושה אותה ברמה 20

אז ככל שיש יותר ניסיון, יש יותר כוחות וההרפתקאות יותר קשות.

היית רוצה לעשות ברמה 15 הרפתקאה שמותאמת לרמה 1?

אבל נגיד שאתה (שוב כדוגמא) נוכל רמה 2
ואתה רוצה לעלות עוד דרגה בתור נוכל אתה צריך סך של 3000 נקודות נסיון
אבל אם אתה רוצה לקחת דרגה בתור אשף נגיד אז כמו שדמות מתחילה משקיעה רק 1000(במקצוע חדש שהיא לא מכירה) כך גם הנוכל צריך לעשות, הרי הוא לא עולה לדרגה שלישית בתור אשף!!!
;)
ובקשר ל"כיף", ההרפתקאות יהיו בשביל סך כל המקצועות(זאת אומרת דרגת הדמות)

זה לא עובד ככה כי גם הXP(נקודת ניסיון)
עובדים על הסך הכולל.

זאת אומרת - אם אתה קוסם רמה 2 ופלאדין דרגה 1 אתה צריך 3000 נקודות ניסיון כדי לעלות. ואז שאתה מגיע למכסה של 3000 אתה מקבל לעלות דרגה באחד מהשניים, איזה שתרצה

כאן אתה מזכיר לי שיטה שנקראת שחר האדמה, ששם אפשר לקנות דיסציפלינות (קלאסים לצורך העניין) לפי רצון בעזרת נקודות ניסיון (הם קוראים לזה נקודות אגדה) ואתה בוחר מה להשקיע ואיפה, וגם כמה לקדם כשרונות בעזרת בזבוז עוד נקודות וכן הלאה.
זה רעיון טוב, אבל ב-D&D זה יגרום לעליית דרגות מהירה מידי.
ויצירת דמויות בעלות מגוון כה רחב של כשרונות כל כך מהר, שהקלאסים יאבדו מייחודם.

או, סןף סןף תשובה לעניין
פתחתי את הדיון הזה כדי שאנשים יגידו איזה שיטה עדיפה
ל-Infernal Mercy
כשפתחתי את הדיון הזה עלתה המחשבה במוחי שהשיטה הזאת תגרום לעלייה מהירה יותר של דרגות אבל...
שחקן שרוצה לעלות דרגה בנמקצוע שיש לו כבר כמה דרגות צריך להשקיע הרבה יותר מאמצים מאשר שהוא רוצה לעלות דרגה במקצוע ברמה התחילתית(דוגמא:לוחם רמה 15, אשף רמה 2)
תחשוב הגיוני(מציאותי), גם בן אדם שמתמחה במשהו ככל שהוא מתמחה יותר במה שהוא עושה כך יותר קשה לו להשתפר, אך במשהו שאין לו מושג מאיפה להתחיל יהיה לו יותר קל ללמוד את הבסיס

מקווה שהבנת את החירבושים שלי :lol:

אני חושב שהשיטה שמוצאת ב DND עדיפה, בשיטה שלך יכול להיות מצב שבו בקבוצה שמתקדמת בנקודות נסיון, ביחד תהיה דמות שהיא , לוחם בדרגה 15 אשף בדרגה 15 גנה בדרגה 15 וכו' (כולם דמות אחת) ליד דמות שתהיה: גנב בדרגה 15. המצב הזה קורה בגלל שככל שרמת הדמות גבוהה יותר היא מקבלת יותר נקודות נסיון (אבל גם צריכה יותר), בשיטה שאתה מציע הדמות מקבלת יותר נק"ן אבל לא צריכה כמות גדולה של נק"ן

דוגמה למקרה:

טורדק (מאוד מקורי) לוחם בדרגה 15, הוא רוצה להוסיף לעצמו את הקלאס גנב, הוא הולך ומחפש לעצמו ענק גבעות והורג אותו (הוא בכל זאת לוחם בדרגה 15) טורדק מקבל הרבה ניסיון, מספיק כדי להוסיף ללעצמו את הקלאס גנב בדרגה שתיים, לטורדק עכשיו אין בעיה להרוג עוד 10 ענקי גבעות וככה להוסיףלעצמו עוד הרבה קלאסים בהרבה דרגות, בשלב מסויים טורדק יצטרך להרוג 15 ענקי גבעות כדי לעלות רמה ואז ימאס לו והוא יפסיק עם זה, אבל עד אז יהיו לו כבר הרבה הרבה קלאסים ברמות די גבוהות

אני לא בדקתי אם לוחם בדרגה 15 יכול להרוג ענק גבעות וכמה נק"ן לוחם בדרגה 15 מקבל לע הריגת ענק גבעות אבל אפשר לשנות את היצור או את הדרגה וזה עדיין ישאר תקף

האמת שהרעיון שלך די דפוק מבחינת רולפליי
כי בעקרון שאתה multiclass
אז אתה אמור להוסיף את הדרגה למקצוע בו השתמשת הכי הרבה.
לדוגמא:
נזיר/פסיון נלחם נגד מפלצת והשתמש רק ביכולות של המונק ובקושי בשל פסיון
אז איך זה הגיוני שהפסיון יעלה רמה?

צריך להשיאר פה בתחום ההיגיון
נ.ב.
אי אפשר לקום ולהגיד "אני רוצה להיות גנב" לחסל מפלצצת לעלות רמה ולהפוך לגנב. במיוחד לא לגנב. מכמה סיבות
1. לדמות שלך צריכה להיות קירבה נפשית למקצוע. בארד לא יהפןך למונק יום אחד
2. הוספת מקצוע דורשת אימון, גנב אצל גנבים, נזיר במנזר וכו...
3.אין לי 3 סתם רציתי לעשות את זה טיפולוגי(והמבין יבין עם חיים יבין :D )

כל הרעיון של מולטיCLASS הוא לא משהו...
אתה צריך שזה יתאים למערכה ולעולם וגם לאופי הדמות...
זה דברים שנורא קשה לגרום שכולם יהיו מתואמים בצורה טובה...
השיטה המקורית עדיפה בגלל הסיבות שהועלו כאן בדיון...

חזרה