• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סגנון משחק: שבטים

the chenmn

פונדקאי ותיק
אני עושה לדמויות שלי הרפתקה בעזרת החוברת מבצר העלטה ובזמן שחלקתי לדמויות נק"ן עלה לי רעיון של סגנון משחק קצת שונה בו הדמויות משחקות מנהיג שבט ואז בנוסף לדף דמות הם צריכים לעשות דף שבט כזה שבו יהיה מספר אנשים גזע וכו' והדמות המנהיגה תצתרך למצוא לאנשייה מזון ולדאוג להם עכשיו חשבתי לי ככה תמיד בהרפתקאות כמו במבצר העלטה יש שבטים שהדמויות נתקלות בהם אז אפשר להפוך את זה כך שהדמויות (המנהיגות) יתקלו בהרפתקנים שיתקפו אותם/יבקשו עזרה או כל מני דברים וכך תיבצר מין סוג של הרפתקה
בקיצור אני רוצה לפתח את הרעיון אז אני אשמח להצעות הערות וטענות

the chenmn אמר/ה:
אני עושה לדמויות שלי הרפתקה בעזרת החוברת מבצר העלטה ובזמן שחלקתי לדמויות נק"ן עלה לי רעיון של סגנון משחק קצת שונה בו הדמויות משחקות מנהיג שבט ואז בנוסף לדף דמות הם צריכים לעשות דף שבט כזה שבו יהיה מספר אנשים גזע וכו' והדמות המנהיגה תצתרך למצוא לאנשייה מזון ולדאוג להם עכשיו חשבתי לי ככה תמיד בהרפתקאות כמו במבצר העלטה יש שבטים שהדמויות נתקלות בהם אז אפשר להפוך את זה כך שהדמויות (המנהיגות) יתקלו בהרפתקנים שיתקפו אותם/יבקשו עזרה או כל מני דברים וכך תיבצר מין סוג של הרפתקה

נשמע רעיון מעולה, בערך כמו לשחק ראש עיר אבל קצת שונה.
כל דמות משחת שבט אחר, או שכולם ביחד ינהיגו שבט אחד?

שמע, אם הרעיון מתאים להרפתקה שלך ולשחקנים שלך אז למה לא?
אבל אתה צריך לעבוד קשה וגם הדמויות שלך, אתה צריך לדעת מי אחראי בדמויות שלך, למי יש כריזמה טובה מי מהדמויות באמת מוכן לכזאת אחריות (אם המנהיג לא יהיה טוב מספיק ויספק להם צרכים אז השבט יעשה מרד)
כמובן כל האינפורמציה הזאת היא רק בשביל להפוך את ההרפתקה וצורת המשחק לטובה יותר.
האם השבט יעזור להם בהרפתקאות?
האם הם יקחו מהשבט כל מיני חפצים קסומים?
אתה צריך לבחור אם זה שבט שלום או שזה שבט מלחמה?
אתה צריך לתת לשבט כל מיני אמונות ואלילים
איזה סוג של שבט זה? בני-אדם או דמויי אנוש?
ועוד כל מיני שאלות שאתה תצטרך לשאול את עצמך אם אתה רוצה שהרעיון של השבט יצליח.

נ.ב.
תגיד אתה מגיים אקסטרה?
אם כן זה אני גולד....

אתה לא הבנתה מה אמרתי זה לא שאני עומד לצרף להרפתקה שלי שבט זה סגנון משחק שבו הדמויות משחקות מנהיגות שבטים/שבט זה משחק אסטרטגיה שהדמות צריכה לדאוג לשבט שלה לאוכל מים נשק שטח אמוניי הלוחמים וממש כל פרט אפשר גם לעשות שהדמויות הן מעיין שרים השולטים יחד על שבט ולכל אחד תפקיד
וכן אני מגיימאקסטרה

אני לא ממש הבנתי אותך אבל אני עדיין שואל אותך אם דאגת לכל שאלותי הנ"ל?
ומה זאת אומרת דרך משחק, השבט חלק מההרפתקה או לא?
כי אם אתה רק מתכוון לדאוג לשבט אז השחקן יגיד שהוא השאיר כמה פרות וכבשים ואת סגנו שישגיח על השבט בזמן שהוא יוצא להרפתקה.

the chenmn אמר/ה:
אתה לא הבנתה מה אמרתי זה לא שאני עומד לצרף להרפתקה שלי שבט זה סגנון משחק שבו הדמויות משחקות מנהיגות שבטים/שבט זה משחק אסטרטגיה שהדמות צריכה לדאוג לשבט שלה לאוכל מים נשק שטח אמוניי הלוחמים וממש כל פרט אפשר גם לעשות שהדמויות הן מעיין שרים השולטים יחד על שבט ולכל אחד תפקיד
וכן אני מגיימאקסטרה
בקיצר - אתה לארוצה לשחק משחק תפקידים, אתה רוצה לשחק משחק אסטרטגיה בלי מחשב.

the chenmn אמר/ה:
טוב אז לאיזה כיוון אתה רוצה לפתוח את זה לכיוון של רעיון להרפתקה, איך מנהלים שבט
איך מנהלים מלחמה?

סילברה אמר/ה:
the chenmn אמר/ה:
וכן אני מגיימאקסטרה
בקיצר - אתה לארוצה לשחק משחק תפקידים, אתה רוצה לשחק משחק אסטרטגיה בלי מחשב.
הוא רוצה משחק אסטרטגי טקטי.
קרוב לוודאי שיהיה שם מעט משחק תפקידים (אם בכלל). מה הבעיה עם זה?

לחנמן: אם המשחק יסבוב רק סביב מציאת אוכל ואימנים לשבט הוא יימאס מהר מאוד.
הרעיון במשחקים כגון אלה הוא להציב את הדמויות מול אתגרים אסטרטגיים ודיפלומטיים.
לדוגמא: לדמות נודע על מתקפה מתוכננת של שבט יריב בניסיון לכבוש את שדות המרעה של שבטה, תוך שהיריב זוכה לתמיכה של שניים מראשי השבטים הגדולים. ראש השבט צריך עכשיו לנסות ולשכנע את שאר השבטים בעמק לעמוד לצדו, תוך שהוא יודע שמהלך כזה ישנה לבלי הכר את מערך הכוחות בעמק. הוא צריך להוכיח את החשיבות של שבטו למערך הכללי (רוחנית ואסטרטגית) ולעורר את הרוחות העתיקות מקברן כדי להוכיח את זכותו על שטחי המרעה הללו. הבעיה היחידה היא שקברי הרוחות ממוקמים בעורף השטח של אותו שבט אשר עומד לתקוף אותו.

סילברה אמר/ה:
Atkinson אמר/ה:
הוא רוצה משחק אסטרטגי טקטי.
קרוב לוודאי שיהיה שם מעט משחק תפקידים (אם בכלל). מה הבעיה עם זה?
.
רק שזה פורום של משחקי תפקידים.
האמת שזה פורום מו"ד. :)
כבר הסכמנו בעבר בפורום כי בשיטות מ"ת (במיוחד אם הן ג'נריות) אפשר לשחק משחקי דמות עמוקים או משחקי טקטיקה ואסטרטגיה לוגיים. שניהם כשרים ואין האחד עולה על השני.
אנחנו לא נפסול דיון בגלל השתייכותו לסוג השני של משחקים.

the chenmn אמר/ה:
רד מזה - תחשוב שעבור כל שבט אתה תצטרך לעקוב אחרי כמות מזן קיימת, כמות לוחמים זמינה, דרגת ומיומנות הלוחמים הזמינים, דרגת ומיומנות המרפאים הזמינים, מספר האנשים... די, אתה תשתגע מזה, יש סיבה למה רוב משחקי האסטרטגיה הם ממוחשבים.

סילברה אמר/ה:
the chenmn אמר/ה:
רד מזה - תחשוב שעבור כל שבט אתה תצטרך לעקוב אחרי כמות מזן קיימת, כמות לוחמים זמינה, דרגת ומיומנות הלוחמים הזמינים, דרגת ומיומנות המרפאים הזמינים, מספר האנשים... די, אתה תשתגע מזה, יש סיבה למה רוב משחקי האסטרטגיה הם ממוחשבים.
כן אבל לדעתי זה יהיה חלק גדול מהמשחק אם הדמיות יעשו את זה
ואפילו אפשר לשלב בזה הרפתקאות

אני מציע לך, לא לעשות שהם יהייו ראשי שבט, אלא שיהיו בתחתית של התחתית.
וההרפתקאה שלהם, תהיה לעלות בסולם הדרגות בשבט שלהם (כל אחד בשבט שונה).
הם יוכלו לרצוח את דרכם למעלה, או לעשות את זה ע"י תיחמון, או פשוט לזכות באהדת השבט.

אם אני לא טועה, זה דומה לוומפייר (ואפילו ראיתי את הרעיון הזה באתר שם...).
אבל אף פעם לא שיחקתי ומפייר כך שאני לא בטוח.

חזרה