• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אורק-תורם לקהילה?

new fighter7

פונדקאי מהשורה
בזמן האחרון אני רב עם חברים שלי על נושא מסויים.
אני וחבר שלי דיברנו כזה על נטיות טובות, וזה הדרדר לאורקים.
האם אורקים יכולים להיות טובים?
לעזור לזקנות לחצות את הכביש(שיש את הכירכרות האמתניות), או בכלל להציל בן אדם ממוות?

בעץ הזה תכתבו מה דעתכם, יענו אם זה אפשרי וכו'.

לדעתי אורק לא יכול להיות טוב..
למה?
כי הוא מכוער ורע.

new fighter7 אמר/ה:
בזמן האחרון אני רב עם חברים שלי על נושא מסויים.
אני וחבר שלי דיברנו כזה על נטיות טובות, וזה הדרדר לאורקים.
האם אורקים יכולים להיות טובים?
לעזור לזקנות לחצות את הכביש(שיש את הכירכרות האמתניות), או בכלל להציל בן אדם ממוות?

בעץ הזה תכתבו מה דעתכם, יענו אם זה אפשרי וכו'.

לדעתי אורק לא יכול להיות טוב..
למה?
כי הוא מכוער ורע.
מה אתה חושב שבגלל שאורקים מכוערים וכתוב בספר המפלצות שהם רעים אז הם רעים?
לפי דעתי אין שום סיבה שאורקים לא יהיו טובים

תלוי בעולם המערכה.

בעולם של טולקין למשל, אורק טוב זה דבר שלא ייתכן (נא לזכור את המקור המלקורי שלהם), בעולם של מו"ד גרסה 3 אין שום מניעה (אורק יכול להיות פלדין).

בעולם פרטי -> תלוי במנחה.

זה נראה לי סביר במיוחד שאורק יהיה מנטייה טובה...
תחשבו, אם האורק הוא בעל נטייה טובה, והאו במקרה אק"ד, אז זה אומר, ש...
הוא יהיה ממש חזק!!!
למה?
5+ בכוח, אולי מינוסים בכריזמה ובתבונה, אבל תחשבו על הנזק!!
הכאת רוע+כוח+חרב אדירה\ארוכה+אני לא יודע כמה קסום!!!איזה איזה 15 נזק...
זה הרבה, ובלי קריטי, האורק יכול להיות האויב הגדול של הרעים, אם הוא פונה לצד הטוב!

לאורק יהיה מאוד קשה להיות טוב,האורקים לא יקבלו אותו וגם בני האדם וכל שאר הגזעים לא יקבלו אותו, בגלל שהוא אורק אז כנראה רק 10% באמת מצליחים להיות טובים.

רגע, אז אתה משתמש בחוקים (של המשחק, שקיים בעולם האמיתי) כדי לבסס טענה שנוגעת בנושא מוסרי תוך-משחקי (כלומר, בעולם הדמיוני)?
זה לא נראה לך קצת מטופש?
אתה לא יכול לטעון ש "דווקא די הגיוני שהאורק טוב" רק כי אם הוא יהיה טוב הוא יהיה ממש חזק.
כלומר, אתה יכול לטעון זאת, אבל זה פשוט לא נכון. זה גם חסר קשר ממשי.

לגבי הנושא, למרות שהיינו רוצים לקוות שזה יהיה 50/50 ותלוי לחלוטין בעולמות מערכה, יש כמובן את הנושא הקאנוני (כפי שפרנהייט הזכיר), וקצת מהאורק המסורתי (ירוק
מכוער ומרושע) חודר לכל עולם מערכה, כך אני מניח שעדיין ברוב עולמות המערכה האורקים נוטים יותר לכיוון מרושע למדי (רצח, גזל, אונס) וכאוטי מבחינה תרבותית (מקסימום שבטים קטנים), מאשר לתרבויות גדולות עם מערכת חוקים מוסריים מוסכמים (לא שלבני האדם יש כזאת. לרוב).

אבל, באחד מהמערכות הישנות שלי (יסודי), השחקנים שלי שיחקו אורקים.
לעולם לקחתי השראה בעיקר מWarcraft הראשון. עקרונית, הייתה אימפריה אורקית, שהייתה יותר איחוד של הרבה שבטים, כשהאוגרים היו המנהיגים הרוחניים ושליחי האלים ע"פ האדמה. והטרולים, נו... פשוט היו תקועים באמצע איכשהו. השתלבו מאוד טוב באוכלוסיה האורקית.
הת'מה הכללית הייתה שהתרבות האורקית היא של שיתוף והרמוניה עם הטבע, בעוד האדם והגמדים הם גזעים מרושעים, שמשתמשים בטכנולוגיה (שנחשבה למין כישוף שחור בקרב האורקים) כדי להשחית את הטבע ולנצל אותו לטובתם מבלי להחזיר דבר.
השחקנים נכנסו לעניין, ואחד מהם אפילו הוביל פשיטה גדולה על עיר כדי למחוק את "כתם האבן והמתכת הארור הזה מעל פני האדמה הזועקת לנו לעזרה".

אני חושב שהתמודדתי די יפה עם הקאנוניות בקטע הזה, כי החברה של האורקים שם הייתה די מסודרת, עם כוהנים ושושלות כהנים, עם גוף צבאי שמורכב מחיילים וותיקים (בדומה ל"איש" בתקופה התנ"כית), ממנהיג שהוא לא בהכרח הכי גדול, וממועצה שמורכבת מראשי כל השבטים, שמנהיגה את האומה האורקית במקרה של מלחמות ענק, ומתכנסת לטכס עצה בשעות קשות.
מה שהיה הכי מעניין, שהנשים שוות לגמרי בתרבות האורקית, ואין כמעט הבדלי מין בשפה (כלומר אין "אתה" ו"את", אלא you). היו גם תקופות רבות שבמועצה הגדולה ישבו יותר אורקיות מאורקים.

אלדריון אמר/ה:
עד כמה שאני זוכר, התמה של האורקים השמאניסטים ובעלי המודעות לטבע נכנס רק בווארקראפט 3.
אני יודע, התכוונתי בעיקר לאורקים-טרולים-אוגרים. את השאר די המצאתי.
אבל מה זה משנה? מה, אם זה הגיע רק בWC3 זה אומר שאסור לעשות את זה לפני כן?

אלדריון אמר/ה:
עד כמה שאני זוכר, התמה של האורקים השמאניסטים ובעלי המודעות לטבע נכנס רק בווארקראפט 3.

כן, אבל היותם גזע שווה ערך לבני אדם (כלומר לא מפלצות טיפשות) נבע עוד קודם מהיותם אחת ממספר אפשרויות שוות במשחק, אני מניח. במערכת הוורקראפט ק20 הנוכחית שלנו (קאנונית) האורקים הם גזע שווה ערך ושווה זכויות (לי אישית יש חשבון פתוח עם כה, אבל זה כבר עניין פרטי).

קרוטלומאק - אם כבר נגענו במכניקה של האורקים, אתה פשוט מגזים. שים לב שכל ההבדל בין אורק לבין בן אנוש הוא 4+ בכוח, היינו 2+. אם הוא משתמש בנשק דו ידני בקפא"פ זה הבדל של 3+ לנזק, לא מיליון.

מהרגע בו האורקים הוגדרו כגזע לכל דבר הם יצאו מקטגוריית המפלצות הטפשות ונעשו פתוחים לפרשנות כמו כל אחד מהגזעים.
בעולם שלי, האורקים הם בניה של תרבות אוריינטלית מפותחת ופועלים על פי עקרונות של כבוד ומוסר.
אחוז האורקים ה"רשעים" דומה לאחוז בני האדם "הרשעים" וכך גם לגבי כל אחד מהגזעים.
אני לא אוהב להגדיר קטגורית גזעים שלמים, ולכן גם לדרקונים אצלי יש נטייה משתנה (אדום לא בהכרח רשע) וכן לכל המפלצות התבוניות.

אטקינסון אני לא כול כך בטוח בקשר למה שאתה אומר שצריך לחלק את הגזעים לנטיות
בגלל שעובדה כבר יצאו שני עולמות מערכה מצוינים שבנוים על זה
רומח הדרקון (איחוד הדרקונים לצבעים) ושר הטבעות (איחוד האורקים לנטיה מרושעת)
ואני ממליץ להמשיך ולהישאר עם הגרסה של האורק הגדול והרשע...

אני חושב שלשחק אורק "שונה" יהיה מאוד מעניין,האורק תמיד ינסה להוכיח שהוא לא האורק הממוצע אבל הוא יעבור קשיים רבים הרבה מאוד אנשים ישנאו אותו.

כן, זה מגניב.
אורק, אק"ד, שמסתובב בעולם, ומטרתו האישית (אחרי הדת...) היא להוכיח לעולם שלא כל האורקים מרושעים, ושהוא עצמו לא שונה מכל הגזעים האחרים.
משימה מאוד קשה לביצוע, בעיקר בעולם בעל סטראוטיפ מיושר על טיבם של האורקים.
ת'אמת, לא הייתי מתנגד לדמוות כזו..

doctor wang אמר/ה:
אצלי רוב האורקים לא טובים או רעים אלא ניטרליים טהורים. אני משאיר לגזעים הקטנים/גדולים להיות רעים/טיפשים
כן אבל אם יש גזעים גדולים ויש קטנים אז למה אין בינונים אני חושב שהאורק
הוא יצור שצריך להיות רע האויב התמידי של הטוב...

דקל אמר/ה:
doctor wang אמר/ה:
אצלי רוב האורקים לא טובים או רעים אלא ניטרליים טהורים. אני משאיר לגזעים הקטנים/גדולים להיות רעים/טיפשים
למה אתה חושב ככה?
אני לא מוצה שום חוק שאומר שאורקים הינם מרושעים בטבעם.
למה הם צריכים להיות מרושעים?
אם אתה רוצה אויב תמידי לטוב, קח משהו עם סגנון, כמו..דרקון שחור, או....קובולדים!!!
יותר מגעילים, יותר מסוכנים!!!

KORTOLMACK אמר/ה:
דקל אמר/ה:
doctor wang אמר/ה:
למה אתה חושב ככה?
אני לא מוצה שום חוק שאומר שאורקים הינם מרושעים בטבעם.
למה הם צריכים להיות מרושעים?
אם אתה רוצה אויב תמידי לטוב, קח משהו עם סגנון, כמו..דרקון שחור, או....קובולדים!!!
יותר מגעילים, יותר מסוכנים!!!

יהודונים, יהודונים

חזרה