• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כנפיים... אפשרי?

Grok

פונדקאי ותיק
טוב אז ככה, אחד מהשחקנים שלי הסתכל על ההאסימארים והחליט שהוא חייב לשחק אחד פאלדין ואז הוא שאל אותי האם הוא יכול לקבל כנפיים בשלב מסויים בשביל הכבוד ואמרתי לו שראיתי באיזה ספר אחד Feat שנותן לך כנפיים והוא רק לכאלה עם דם קלסטיאני, אז בקיצור איפה זה? אני רוצה לדעת איך זה בדיוק עובד אם אפשר ואם זה לא פוגע בזכויות היוצרים...
וחוץ מהחלק הטכני, זה נבון לתת לשחקן אפשרות לעוף? זה לא קצת יותר מידי חזק בשביל שחקן?

תראה, אם אתה משה"מ מערכה עוצמתית מאוד אז יכול להיות שדמות יכולה להיות עם כנפיים וגם לירות כדורי אש. זה תלוי מאוד בהרפתקה ובמערכה ואם זה יוצר חוסר איזון בינו לבין שחקנים אחרים אז לדעתי תוותר.

אמממ, אני לא יודע בקשר לעוף
אבל השה"מ שלי פעם נתן לדמות שלי בשלב גבוה מאוד, נעליים מיוחדות שגורמות לך לעוף, טוב לא ממש לעוף-היו לי מלא הגבלות

אבל הייתי יכול לעוף במהירות 90, בכמעט כל זווית, והיו לזה מלא הגבלות,אני אשאל אותו מאיפה הוא לקח את זה ואגיד לך.

אאז"נ, בדרגה האחרונה במקצוע היוקרה "בן דרקון" הדמות גם מצמיחה כנפיים, בין השאר. כך שלפי חישוב דרגות מינמליות למקצוע והרמה שבה הדמות מתחילה להצמיח כנפיים, השחקן צריך להיות ברמה מינמלית של 14 - אולי איפלו פחות, מכיוון שהיוצרים יצאו מנקודת הנחה שהדמות מקבלת עוד כמה יכולות ברמה זו.

נדמה לי שיש תבנית של "מכונף".
איני זוכר את מהירות המעוף שלה ויכולת התמרון (ונראה לי שגם היו עוד כמה יכולות), אבל הLA שלה הוא 2.

דרך אחרת היא להשתמש ב"התקדמות פראית" שוויזארדס גם הוציאו באינטרנט כמדור שלהם.
מדובר ברכישת דרגות בתבנית או גזע (במקום במקצוע), עד להפיכה לבעל אותה תבנית\גזע.

יש "התקדמות פיראית" המאפשרת לאסימאר להפוך לשמימי למחצה (ובכך הוא מקבל כנפיים, יחד עם יכולות אחרות ושיפור בתכונותיו):

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/sp/20040319a

האסימאר לפי דעתי לא רצוי ולא כדאי שיקבל כנפיים. הוא אמנם חצי שמיימי, אבל נולד שלא כדרך הטבע ומקומו הוא לא בינות השמיימיים האחרים.. זה כמו שחצי אלף יקבל מקום במעין מועצה של אלפים..

doctor wang אמר/ה:
האסימאר לפי דעתי לא רצוי ולא כדאי שיקבל כנפיים. הוא אמנם חצי שמיימי, אבל נולד שלא כדרך הטבע ומקומו הוא לא בינות השמיימיים האחרים.. זה כמו שחצי אלף יקבל מקום במעין מועצה של אלפים..
אולי שלא כדרך הטבע, אבל בניגוד לחצי עלף- שנקרא כשיקוץ לשני המינים- אסימיר נוצר כתוצאה של איחוד בין אדם ליצור שמימי. אלא אם אתה מניח שאדם מרושע כפא את האיחוד על היצור, האיחוד נוצר מכוונות טובות ולכן האסימיר אמור להיות ישות נעלה בקרב בני התמותה.

Icel אמר/ה:
doctor wang אמר/ה:
אולי שלא כדרך הטבע, אבל בניגוד לחצי עלף- שנקרא כשיקוץ לשני המינים- אסימיר נוצר כתוצאה של איחוד בין אדם ליצור שמימי. אלא אם אתה מניח שאדם מרושע כפא את האיחוד על היצור, האיחוד נוצר מכוונות טובות ולכן האסימיר אמור להיות ישות נעלה בקרב בני התמותה.

בוא נאמר שאבא אסואראס ואמא בת אדם לא בדיוק יקבלו צ'קים שמנים לברית. זה לא כמו חצי אלפים ברומח הדרקון, ולא כמו חצי אלפים בפנטזיה רגילה, אבל בכל זאת האסימאר חייב להוכיח את עצמו מעבר לכל ספק שהוא ראוי לכנפיים, ורק מעטים יקבלו מאלה שמוכיחים..

מה הקיבעון הזה שאלפים למחצה נראים כשיקוץ ע"י שני הצדדים?
זה מאוד תלוי בעולם המערכה.

ואגב, אלרונד היה חצי אלף, אך הוא היה לאחד משלושת המנהגים האלפיים הגדולים של העידן השלישי.

ואגב, אלרונד היה חצי אלף, אך הוא היה לאחד משלושת המנהגים האלפיים הגדולים של העידן השלישי.
הוא היה מקורב לגילד-גלד והיה גיבור צבאי. הוא בחר להיות עלף כמו שאחיו בחר להיות אדם.

הכל תלוי בעולם המערכה וביחסים בין הגזעים.

בקבוצה שלי נתתי לאחד השחקנים כנפיים בשלב מסויים של המשחק...
כמובן שזה הגיע עם המון כאב והתעלפויות ודברים דומים...
אחרי הכל זה קרע לו את כל הגב מבינים? חוץ מזה שזה יכול ליצור כל מיני בעיות בגוף שלו, מחלות, אי שליטה פתאומית, במקומות קטנים לפרוש כנפיים יכול להיות כואב.
ובקשר לשחקנים האחרים? נתתי להם יכולות דומות (לא כנפיים) שלפי סגנון המשימות יהיו שימושיים לא פחות מכנפיים ואף יותר. אני מקווה מאוד שאף אחד מהם לא קינא...

אבל כן זה יכול ליצור המון בעיות! בעיקר עם שחקנים שנגד הדבר הזה בכל תוקף...
אבל אם בא לך לתת לשחקנים שלך קצת הרגשה שהם כן שווים משהו ולא סתם עוד אנשים רגילים... תן לאחד כנפיים, לאחד ידיים בוערות, לאחד קורים וכוחות עכביש (זה היה בצחוק) ודברים דומים שישתוו לכנפיים. תתאים את זה לאופי השחקנים זה יכול לעבוד ולרצות את כולם. ;)

לאו ירוק הגלימה אמר/ה:
הוא היה מקורב לגילד-גלד והיה גיבור צבאי. הוא בחר להיות עלף כמו שאחיו בחר להיות אדם.

הכל תלוי בעולם המערכה וביחסים בין הגזעים.

הוא אשר אמרתי.

דמוסתנס אמר/ה:
בקבוצה שלי נתתי לאחד השחקנים כנפיים בשלב מסויים של המשחק...
כמובן שזה הגיע עם המון כאב והתעלפויות ודברים דומים...
אחרי הכל זה קרע לו את כל הגב מבינים? חוץ מזה שזה יכול ליצור כל מיני בעיות בגוף שלו, מחלות, אי שליטה פתאומית, במקומות קטנים לפרוש כנפיים יכול להיות כואב.
ובקשר לשחקנים האחרים? נתתי להם יכולות דומות (לא כנפיים) שלפי סגנון המשימות יהיו שימושיים לא פחות מכנפיים ואף יותר. אני מקווה מאוד שאף אחד מהם לא קינא...

אבל כן זה יכול ליצור המון בעיות! בעיקר עם שחקנים שנגד הדבר הזה בכל תוקף...
אבל אם בא לך לתת לשחקנים שלך קצת הרגשה שהם כן שווים משהו ולא סתם עוד אנשים רגילים... תן לאחד כנפיים, לאחד ידיים בוערות, לאחד קורים וכוחות עכביש (זה היה בצחוק) ודברים דומים שישתוו לכנפיים. תתאים את זה לאופי השחקנים זה יכול לעבוד ולרצות את כולם. ;)

למה בצחוק?? תחשוב איזה אדיר זה מתנקש שיכול לתפס על קירות וכאלה דברים?

לפני הרבה שנים, כאשר כל החבורה עמדה להתפרק לכבוד הגיוס, הרצתי להם קמפיין רחב היקף על מנת "לגמור בגדול", את הרפתקאותיהן של הדמויות שליוו אותם כל כך הרבה זמן.
זה היה קמפיין שהתחיל בדרגה 12 ונגמר ב - 15 (מוד"מ) והם נבחרו בו על ידי ישות חוצנית כלשהי לעשות עבורה שירות קדוש מסוים (ומאחר והרוב היה מהראש, אין לי רשימות לחזור אליהן ולהיזכר בדיוק מה זה היה :) ).
כחלק מהיותם "נבחרים" הם קיבלו "מתנות" שיעזרו להם להשלים את המשימה.
הסצינה הייתה דווקא מאוד טובה. הם הסתובבו במישור האסטרלי (שוב, לא זוכר את הפרטים), ועבור כל אתגר שהם עברו, אחד מהם זכה ב"מתנה". הלוחם קיבל עוד זוג ידיים, הגנב קיבל יכולת טבעית לטיפוס עכבישי, לוחם נוסף קיבל זנב לטאה שכזה וכל פלג גופו התחתון התכסה קשקשי אבן + טופרים לרגליים מתנה, והכוהן-קוסם (שהיה אגב הדמות הותיקה ביותר בחבורה) קיבל כנפיים.
היה יופי של סוף - הם מתו כשהצילו את העולם. :D

קול... o_O
תזכיר לי להיות שחקן במשימה הבאה שאתה עושה באיזה כנס... :rolleyes:

חבר'ה די להיות רעים! תפצו את השחקנים שלכם קצת אפילו בסוף!!
להתחיל אפס גמור... ולסיים בכוח חזק מהאלים!! זו הגישה שלי במשחקי תפקידים... ;)

חזרה