• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ש: כיצד פועלים מקצועות יוקרה?

dwarven-soldier

פונדקאי פעיל
רציתי לדעת איך אני משתמש בprestige class
זאת אומרת:
האם זה כמו דמות רב מקצועית?
האם המקצוע החדש מבטל את הקודם?
האם אני מתחיל את המקצוע החדש בדרגה 1 או מהדרגה שהייתי?

לפי מיטב הבנתי prestige class לא מבטל את המקצוע הקודם של הדמות, זהו עוד מקצוע שהדמות רוכשת בדרגה מתקדמת (מתחיל לרוב בדרגות בינוניות 5-7 תלוי בדרישות) כשהיא עונה על דרישות מסוימות.
הדמות מתחילה את ה - PRESTIGE CLASS בדרגה הראשונה והיא נחשבת פחות או יותר כדמות רבת מקצועות רק בלי עונשין הניביון שכרוך בללקיחת מספר מקצועות.

בכל מקרה תיאור מפורט נמצא בע"מ 26 של חוברת השה"מ

התקדמות במקצוע יוקרה זהה להתקדמות במקצוע בסיס מלבד העובדה שמקצועות יוקרה אינם מחושבים לצורך קביעת עונשין לנק"ן אם בכלל, ושיש דרישות מקדימות שחובה לעמוד בהם כדי להתקדם במקצוע היוקרה.

דוגמה: התקדמות הדרגות של רוסקו גרינבוטל, בן מחצית רב מעללים ותושיה:
דמות בדרגה 1: נוכל 1
דמות בדרגה 2: נוכל 2
דמות בדרגה 3: נוכל 3
דמות בדרגה 4: נוכל 3 \ סייר 1 (גירסת מונטה קוק)
דמות בדרגה 5: נוכל 3 \ סייר 1 \ Scout 1
דמות בדרגה 6: נוכל 3 \ סייר 1 \ Scout 1 \ ברברי 1
דמות בדרגה 7: נוכל 3 \ סייר 1 \ Scout 1 \ ברברי 1 \Devoted Defender 1

ה-Scout הוא מקצוע בסיס מתוך Mercenaries של חברת AEG.
ה-Devoted Defender הוא מקצוע יוקרה מתוך Sword & Fist של וויזארדס.
שים לב שהמקצוע המועדף של בני המחצית הוא נוכל ולכן אין עונשין לנק"ן בשל ריבוי מקצועות. בשתי הדרגות הבאות רוסקו ימשיך להתקדם כ-Devoted Defender לדרגה השנייה והשלישית במקצוע זה. לא יהיה עונשין לנק"ן גם אז משום שזהו מקצוע יוקרה.

יכולות מקצועיות שונות מתייחסות לדרגת הדמות ובנפרד, לדרגת המקצוע (Character level ו- Class level). לעיתים יש התייחסות לדרגת המטיל (Caster level).
דרגת מקצוע מתייחסת יכולות הנובעות מדרגות במקצוע ספציפי.

דרגת מטיל מתייחסת לסך דרגת המטיל המצטברת ממקצוע מטיל לחשים וממקצוע יוקרה המשפר את יכולת הטלת הלחשים של מקצוע קודם: דוגמה: לחש כדור אש המוטל על ידי אשף 9\רב-מג 3 זהה בעוצמתו לזה של אשף בדרגה 12 וזאת משום שכל דרגה במקצוע היוקרה רב-מג מעלה את דרגת המטיל של הדמות ב-1.

דרגת דמות מתייחסת לסך הדרגות של הדמות.

יש לי עוד שאלה,
בניתי דמות גמד לוחם והסתכלתי בספר "Sword and Fist" במקצוע היוקרה cavalier(סוג של אביר)
אני רוצה כבר עכשיו לבנות את הדמות שלי כך שהיא תתאים למקצוע זה אך חלק מהדרישות במיומנויות הם knowledge(nobility and royalty(
ובתור לוחם, כתוב בספר החוקים לשחקן שאני לא יכול לרכוש מיומנויות ידע
אני צריך לקחת מקצוע נוסף כדי לקחת את המיומנות?
או שאפשר לקנות את זה בדרך מסויימת?

האם אפשר לרכוש יותר ממקצוע יוקרה אחד?

אין לי מושג מי זה ערן אבל באשר למיומנויות - המיומנוות ידע (אצולה) אינה מיומנות מקצוע בשבילך אבל גם אינה מיומנות אסורה. פירוש הדבר הוא שאתה רשאי לקחת רמות במיומנות זו בעלות של 2 שלבי מיומנות עבור כל רמה שנדרשת והמקסימום רמות שאתה רשאי לצבור הוא (דרגתך+3) חלקי 2. כלומר לוחם בדרגה 7רשאי לצבור מספר רמות מירבי של (7+3) \ 2 =5 במיומנות זו. והוא משלם 2 רמות מיומנות עבור כל רמה המעניקה לו 1+ למיומנות.

ניתן בהחלט להתקדם בכמה מקצועות יוקרה, בתנאי שעונים על הדרישות של כל אחד מהם ועל הגבלות מיוחדות אם יש כאלה בתיאור המקצוע.

חזרה