• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תמיכת wizards

לא לא עלתה המחשבה הזאת אני רוצה לדעת האם wizards הייתה שותפה במלאכת התרגום ו\או האם ל wizards הייתה ביקורת לגבי הספר או שחוץ מנתינת הזכויות (אם ניתנו) wizards לא הייתה שותפה כלל בתהליך תרגום הספר והוצאתו.
והאם ספר זה נחשב ספר משחק רשמי (מבחינת wizards)

כמובן שהספר יצא לאור בתמיכת וויזרדס, כולל אספקת קבצי-מקור וכל האלמנטים הגרפיים.

הם לא היו שותפים בפועל בתרגום, משום שאין להם צורך להיות. הספרים כן עברו אישור של ווזרדס לפני צאתם לאור בישראל.

ציינתי באחד הרעיונות איתי, כי ווזרדס היא חברה מאד תומכת ומאד פתוחה. עד כה, הם היו מאד אדיבים ומאד זריזים להענות לכל בקשה, ולענות לכל שאלה.

אם הוא נחשב משחק רשמי ? לא. הוא נחשב תרגום רשמי. עותקים של הספר נמצאים בספריה של וויזרדס, בהתאם לחוזה איתם.

אגב, אני מאד ממליץ לא לנסות, עם אף מוצר ואף חברה - לפעול ללא רכישת זכויות וקבלת היתרים.
החברות האלו מחזיקות מחלקות משפטיות מכובדות, ושוחרות טרף.

ושאלה שלי - למה אתה שואל ?

בברכה,
כוכבי כסף.

עניין אותי אם וויזארדס הייתה פעילה בתהליך יצירת הספר המתורגם (לאו דוקא התרגום עצמו).
לא שאלתי את השאלה בשביל להחליט משהו. את הספר כבר קניתי ואפילו אם לא הייתי קונה הייתי קונה אותו בעתיד בלי שום קשר לתשובה שהייתה מתקבלת פה. אין שום השלכות לתשובות שנאמרו פה.
כזה אני, מתעניין בכל אפילו אם זה דבר שולי. חברי דור (doruid) אומר שאני עושה בושות עם השאלות הלא ענייניות.

ועוד כמה שאלות
האם בית הדפוס שהדפיס את הספר הוא בית דפוס ישראלי?
האם קיבלתם הוראות מוויזארדס בקשר לסוג הדפים עליהם יודפס הספר והוראות בקשר לשמירת אותנטיות הספר?
האם יהיה אפשר למצוא את התרגום לעברית בחנוית בחו"ל או לקנותו באתר של וויזארדס?

בית הדפוס הוא ישראלי, אכן. הייתה זו החלטה מודעת, שכל הספר יהיה יצירה ישראלית.

לא, וויזרדס לא קבעו את סוג הדפים וכו', לפחות לא בצורה אקטיבית. ההנחיה שלהם היא - נאמן למקור.

חדי-העין יבחינו שיש הבדל בין סוגי הדפים, משום שהספר האמריקאי מודפס על נייר יפני, שלא מיובא לישראל. באופן אבסורדי, הספר הישראלי מודפס על נייר אמריקאי.

לא תכל למצוא את הספר בחנות בחו"ל, או בחנות של וויזרדס, ואין שום סיבה שכן. רק אמרתי שבארכיון שלהם יש עותקים ממנו.

ניתן לומר שחוץ מההנחיה "נאמן למקור", וויזרדס לא היו מעורבים ביצירת הספר.

בברכה,
כוכבי כסף

חזרה