• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 67] סט הרגשות של המכשף נונו (מהדורה חמש)

המכשף נונו יצר בעבר כמה חפצי קסם נחמדים, שקשורים ברגשות. הנה הם:

תליון של פני פוקר
לא נפוץ, תליון
כשאתה עונד את התליון הזה, שמעוצב כפנים חלקות לחלוטין, מלבד האף, העיניים והפה, אתה נהנה מיתרון בכל זריקת תבונה (תרמית) שאתה זורק.
מלבד זאת, התליון מסוגל להשפיע על רגשות הפנימיים שלך. אתה זוכה ביתרון בזריקות הצלה נגד פחד כשאתה עונד את התליון.

מטה הפחד של נונו
לא נפוץ, מטה (דורש התכוונות על ידי מטיל לחשים)
כשאתה אוחז את המטה הזה, אתה נהנה מיתרון בזריקות הצלה נגד פחד. בנוסף, אתה מסוגל לירות מטען של פחד על יריב אחד בטווח של 60 פיט (18 מטר) כפעולה אחת.
כל מטען גורם ל2ק6 נזק תודעה, והמטרה צריכה להצליח בבדיקת חוכמה או להיכנס למצב מפוחד. בכל מנוחה ארוכה מטיל הלחשים צריך להטיל 1ק6 כדי לראות כמה מטענים הוא מחדש.

טבעת של אומץ
נדיר, טבעת (דורש התכוונות)
כשאתה עונד את הטבעת הזאת, אתה זוכה ביתרון לזריקות הצלה נגד פחד, ובחסינות למצב מפוחד. בנוסף, פעם ביום, אתה מסוגל להשרות אומץ בקרב חבריך לקבוצה. עד לתחילת התור הבא שלך, כל חברי הקבוצה מוסיפים ק6 להטלות ההתקפה, הנזק, וזריקות ההצלה שלהם.

גלימה של גילוי רגש
אגדי, גלימה (דורש התכווננות)
כשאתה לובש את הגלימה הזאת אתה רשאי לנצל פעולה כדי לחוש כל רגש ברדיוס 120 פיט (36 מטר). אתה יודע באיזה רגש מדובר, ומי מרגיש אותו, ולמה. אף לחש לא יכול לחסום את השפעת החפץ הזה, כולל לחש משאלה.
-----------------------------------------------------------------------------
אני מקווה שיצא בסדר, זו הפעם הראשונה שאני יוצר חפצי קסם למהדורה חמש, אז אני מקווה שזה מאוזן. הערות/הארות/תיקונים יתקבלו בברכה.

אני אשווה לחפצי קסם מהמדריך לשהם
תליון של פני פוקר: אהבתי, חפץ מגניב
מטה הפחד של נונו: ההשפעה הראשונה היא זניחה בכמעט כל סיטואציה, וההשפעה השנייה, שהייתי נותן לה את רמת העוצמה של לחש בין דרג 1 לדרג 2, מתאים בדיוק לתבנית של שרביט לא נפוץ עם 7 מטענים שמחדש 1ק1+6 מתענים במנוחה ארוכה: אז בשביל לאזן אותם תהפוך את המטה לחפץ לא נפוץ עם 7 מטענים
טבעת של אומץ: אין לי הרבה להשוות חוץ מליכולת ההשאה הבארדית והילת האומץ של הפאלדין, והיות וזו גרסה מוחלשת של שניהם, הייתי הופך את החפץ ללא נפוץ ואולי גם מוריד את דרישת ההתכוונות
גלימה של גילוי רגש: אני משווה לחפץ לא נפוץ בשם "קסדה של טלפתיה" שנותן לך להטיל קריאת מחשבות, אמנם יש הצלה, טווח קטן יותר, זו יכולת פאסיבית ולא אקטיבית, וקיימת אופציה לחסימה. הקסדה נותנת הרבה יותר מידע למי שמשתמש בה וזה לפני השימוש ב"הצעה" פעם ביום. בקיצור, תוריד את הגלימה לדרגה של חפץ נדיר.
חוץ מזה, הרעיון מאוד נחמד, ניצלת די טוב את העקרונות הקיימים של רגשות שכבר קיימים במבוכים ודרקונים (שזה בעיקר פחד, עם קצת אומץ בצורה של נק"פ זמני או תוספים לגלגול)

אז ככה:
מטה: את ההשפעה הראשונה שיניתי, את ההשפעה השנייה שיניתי קצת. נתתי שישה שימושים שמתחדשים כל מנוחה ארוכה, ללא צורך בקוביית שש.
טבעת: אני תוהה אם להוסיף ק6 לנזק. במקור כתבתי את זה ככה, אבל אז חשבתי שזה חזק מדי. לדעתך זה יאזן את הטבעת?
גלימה: סבבה, שיניתי.

אוקי קודם כל, דבר ראשון והכי חשוב- נזק תודעה. לא "נזק פסיכי". אלא אם כן מדובר בברזרקר חצי אורק שעשה 3 פגיעות חמורות ברצף.

קשה לדבר על איזון של חפצי קסם, כי גם חפצי הקסם הרשמיים שבמדריך למנחה לא בדיוק מאוזנים בינם לבין עצמם. הדבר היחיד שלדעתי "לא מאוזן" הוא הגלימה, שבעצם נותנת לך blindsense עם טווח מטורף שאי אפשר לחסום בשום צורה. אולי במקום, אתה יכול להשתמש כפעולה כדי לזהות את כל הרגשות שמישהו שאתה רואה מרגיש ולמה? נשמע לי הרבה יותר מתאים.

חוץ מזה, הניסוח של מטה הפחד של נונו משונה מעט. האם זו פעולה לירות את המטען? למה אתה מתכוון שהמטה חסר תועלת מלבד כנשק קפא"פ?
הייתי מבסס אותו על charges כהערת אגב במקום "שש פעמים במנוחה ארוכה". פשוט 6 מטענים והוא מחדש 1ק6 מטענים בזריחה או משהו כזה. יותר מתאים לאיך שחפצים דומים אחרים עובדים.

הגלימה עדיין חזקה מאוד, במיוחד עם היכולת הנוספת שהופכת אותך לחסין לחלוטין לתרמית או הסתרת מידע. הייתי אומר אפילו שהיא הופכת לשוברת משחק ככה.
ממליץ מאוד להחליש אותה משמעותית.

lonewolf אמר/ה:
המכשף נונו יצר בעבר כמה חפצי קסם נחמדים, שקשורים ברגשות.
באמת נחמדים. גם מאוד מתאימים למכשף.

lonewolf אמר/ה:
אני מקווה שיצא בסדר, זו הפעם הראשונה שאני יוצר חפצי קסם למהדורה חמש, אז אני מקווה שזה מאוזן.
אני לא מומחה באיזונים, יש לי כמה הערות אחרות ברשותך.

lonewolf אמר/ה:
תליון של פני פוקר
לא נפוץ, תליון
כשאתה עונד את התליון הזה, שמעוצב כפנים חלקות לחלוטין, מלבד האף, העיניים והפה, אתה נהנה מיתרון בכל זריקת תבונה (תרמית) שאתה זורק.
מלבד זאת, התליון מסוגל להשפיע על רגשות הפנימיים שלך. אתה זוכה ביתרון בזריקות הצלה נגד פחד כשאתה עונד את התליון.
ממש אהבתי. אני מציע את העריכה הבאה:
תליון זה מעוצב כפנים חלקות לחלוטין מלבד תווי האף, העיניים והפה. דמות העונדת תליון זה נהנית מיתרון בכל זריקת תרמית. מלבד זאת, התליון משרה שיוויון נפש לעונד אותו, דמות העונדת את התליון זוכה ביתרון בזריקות הצלה נגד פחד.

lonewolf אמר/ה:
מטה הפחד של נונו
לא נפוץ, מטה (דורש התכוונות על ידי מטיל לחשים)
כשאתה אוחז את המטה הזה, אתה נהנה מיתרון בזריקות הצלה נגד פחד. בנוסף, אתה מסוגל לירות מטען של פחד על יריב אחד כפעולה אחת.
כל מטען גורם ל2ק6 נזק תודעה, והמטרה צריכה להצליח בבדיקת חוכמה או להיכנס למצב מפוחד. בכל מנוחה ארוכה מטיל הלחשים צריך להטיל 1ק6 כדי לראות כמה מטענים הוא מחדש.
הייתי משנה את הסיפא ל:"לאחר מנוחה ארוכה, האוחז במטה מחדש 1ק6 מטענים". מה הטווח של המטה (ראה למטה הערה)?

lonewolf אמר/ה:
טבעת של אומץ
נדיר, טבעת (דורש התכוונות)
כשאתה עונד את הטבעת הזאת, אתה זוכה ביתרון לזריקות הצלה נגד פחד, ובחסינות למצב מפוחד. בנוסף, פעם ביום, אתה מסוגל להשרות אומץ בקרב חבריך לקבוצה. עד לסוף התור שלך, כל חברי הקבוצה מוסיפים ק6 להטלות ההתקפה, הנזק, וזריקות ההצלה שלהם.
עד לתחילת התור *הבא* שלך, אחרת זה חסר תוקף.

lonewolf אמר/ה:
גלימה של גילוי רגש
אגדי, גלימה (דורש התכווננות)
כשאתה לובש את הגלימה הזאת אתה רשאי לנצל פעולה כדי לחוש כל רגש ברדיוס 120 פיט (36 מטר). אתה יודע באיזה רגש מדובר, ומי מרגיש אותו, ולמה. אף לחש לא יכול לחסום את השפעת החפץ הזה, כולל לחש משאלה.
בנוסף, אי אפשר לרמות אותך או להעלים ממך מידע.
בישראל 2020 אף אחד לא מודד בפיטים, ברגליים או באמות. מודדים במטרים, ותן שווה ערך במשבצות לטובת שחקני המיניאטורות: "דמות שלובשת את הגלימה הזאת רשאית לנצל פעולה כדי לחוש כל רגש ברדיוס 30 מטרים (15 משבצות)."
למה משאלה לא חוסמת?
נראה לי ש"בנוסף, אי אפשר לרמות אותך או להעלים ממך מידע." מיותר, תחושת הרגש הממוקדת אמורה להיות מספיק טובה בשביל להבין שמרמים או מעלימים מידע. מה גם הכוונה באי אפשר להעלים מידע? שחייבים לספר לדמות רק את האמת ואת כל האמת? ואם המטרה לא חושבת שמידע מסוים רלבנטי? כאמור, מיותר וקשה לאכיפה משחקית.

ממש נחמד. אבל מיהו המכשף נונו?

SandChicken אמר/ה:
בישראל 2020 אף אחד לא מודד בפיטים, ברגליים או באמות. מודדים במטרים

אבל הספרים במקור האנגלי הם ברגליים. נוח לצרף גם את המידות האימפריאליות כדי לחסוך חישובים בראש כשמשווים את זה לתוכן רשמי.

כשאני משווה לתוכן רשמי אני מתרגם את הרגליים למטרים, לא להפך. והמקור האנגלי הוא לא ברגליים אלא במשבצות, הם פשוט מכפילים בחמש וכותבים רגליים כדי להימנע מביקורות של שונאי מו"ד 4 אבל מכיוון שכל המידות בספרים (להוציא גובה הענקים) מתחלקות בחמש זו המסקנה המתבקשת.

המפקד האלמוני אמר/ה:
אבל מיהו המכשף נונו?
סתם דמות שהמצאתי בשביל חפצי הקסם האלו.

אני מעדיף לכתוב יחידות מידה של רגליים, כי כשאני משחק אני משחק עם רגליים, לא במטרים ולא במשבצות.

נחמד מאוד
אישית אני לא חושב שחפצי קסם שבורים ב5 זה דבר כזה נורא, מכיוון שהם נתונים כמעט לחלוטין להחלטת השה"ם. מצד שני חבל לכתוב חפץ קסם שאף אחד לא ישתמש בו.

אולי כדאי לתת למטה רשימת לחשים כמו כל מטה אחר, לשיקול דעתך, אבל כל החפצים בהחלט נחמדים כפי שהם כרגע.

לא מבין גדול באיזון של 5 ולא מצאתי בעיות איזון.

חזרה