• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מפת המישורים של אברון

בעקבות היציאה לאור של ספר ההרחבה Exploring Eberron, כעת גם הוציאו לאור כקובץ נפרד ובאיכות גבוהה את מפת המישורים של העולם.
כמפה, היא נראית די מדליקה - למרות שהידע שלי על אברון לא מספיק עשיר כדי באמת לזהות מה אני רואה - למעט העובדה שזה
א) שונה מהותית מהמישורים הרגילים של מו"ד
ב) המפה יותר איכותית ממפת המישורים של איי הסערה :)
מי שמעוניין לרכוש את המפה באיכות גבוהה, ניתן בקישור: https://www.dmsguild.com/product/322174/Exploring-Eberron--Map-of-the-Planes
Watermark_Low_res.jpg

מפה מדליקה, ובפרק המישורים בספר יש גם את ה"בועה" של כל מישור בתמונה מוגדלת :)

מבחינת קוסמולוגיה יש את המישורים האתרי והאסטרלי שהם דומים-עד-זהים למישורים באותו שם מהקוסמולוגיה הבסיסית.

יתר המישורים הם 13 מישורים חיצוניים שפועלים כמו ירחים מטאפיזיים של העולם החומרי - הם נעים במסלול מעגלי, מתרחקים ומתקרבים ויוצרים תקופות של גאות ושפל מטאפיזיים. לדוגמה כאשר סירניה, מישור הרקיע, מתקרב לאברון, הוא מעצים את ההשפעה של חפצים ולחשים של אוויר ותעופה. מעל העיר האייקונית שארן יש פתח למישור, ולכן אזור העיר מושפע תמיד מ"הגאות" הזו וככה המגדלים שלה גבוהים בצורה בלתי סבירה בלי לקרוס ממשקלם.

להבנתי המעבר בין מישורים מתרחש כשהם נוגעים זה בזה, לא?
קצת משעשע שבמקום מערכת כוכבים משתמשים במישורים. יש עולמות מערכה עם ירחים אבל לרוב התפקיד שלהם זניח במערכה.

אברון זה עולם מערכה שאני מאוד אוהב, ואם יום אחד ימאס לי מאסטריין (שאני צריך לחזור לכתוב כאן...) אני אולי אריץ בו.

המישורים שלו ללא ספק ממש מגניבים.

חזרה