• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 היכן ניתן למצוא מדריך לשליט המבוך מהדורה 4 - עברית

אלמוג-סי

פונדקאי פעיל
אני מחפש את מדריך לשליט המבוך מהדורה 4
בבית יש לי מגדיר מפלצות ושני ספרי חוקים לשחקן של מהודרה 4
רק המדריך לשה"ם חסר לי
מישהו יודע איפה ניתן למצוא כזה בעברית ?

הסיכוי הטוב ביותר שלך למצוא את הספר הוא ביד שנייה, בין אם בדוכני יד-שנייה בכנסים, או בפייסבוק שם אנשים מפרסמים מדי פעם את הספרים למכירה.
לפעמים גם בפורום הבזאר כאן, אבל זה כבר יותר נדיר.

Nextorl אמר/ה:
לפעמים גם בפורום הבזאר כאן, אבל זה כבר יותר נדיר.
אתה מתכוון לפורום מבוכים ודרקונים פאתפיינדר? פורום הבזאר בוטל.

כדי להסתדר בלי הספר להשתמש במדריך לשליט המבוך של מהדורה אחרת - המדריך של 4 לא כולל כמעט נתונים מכאניים ובעיקר מסביר לך איך להריץ הרפתקה. ההסברים האלה נמצאים גם בספרים (למנחה) של מהדורות אחרות, ואפילו בספרים של שיטות אחרות

ללמוד אנגלית ולקנות PDF שלו בdrivethrurpg (או להזמין משם בprint on demand)
בסך הכל, הספר למנחה הוא נהדר, אבל הוא לא נדרש. הוא בהחלט חוסך לך הרבה זמן של ניסוי וטעייה, אבל אתה יכול ללמוד איך לעבוד עם השיטה גם בלעדיו.

זה צריך להיות חשוב לך, אתה שחקן חדש בתחום וספר ממהדורה אחרת סתם יבלבל אותך. תאזר בסבלנות, חפש בחנויות יד שניה, בפורומים ובפייסבוק ובסוף תמצא.
כדאי להתחבר לקבוצה שכבר משחקת שילמדו אותך איך משחקים, כאן באמת פחות חשובה איזו מהדורה כי העיקר שתלמד עקרונות של משחקי תפקידים.

אני לא מזלזל בך; כשהתחלתי להנחות מו"ד 4 חבר שלי, שהוא מנחה מעולה, אמר לי שאני לא חייב את המדריך לשליט המבוך. זו הייתה עצה נוראית ועשיתי מלא טעויות. והיה לי אז ניסיון של 18 שנה. אני האחרון שיעצור אותך מלהיות מנחה, הרצון שלך מבורך ואני בטוח שתלמד (מהנסיון!) להיות מנחה מצוין, אבל "ספר החוקים הירוק לשליט המבוך האשף" לא יעזור לך.
עדיף שתקרא היטב את ספר החוקים הראשון לשחקן כדי ללמוד את החוקים ותתחיל בלהמציא משימות פשוטות, אחר כך תוכל להמציא הרפתקאות פשוטות או להשתמש במוכנות. עדיף להיעזר באנשים פה ובניסיונם מאשר לסנן את הדברים הרלבנטיים בספר שיצא לפני שנולדת.

חזרה