• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרה בתכנון ההרפתקה הגדולה האחרונה

שלום. יש לי חבר טוב, שלפעמים אני מנחה לו הרפתקאות בחי. (אימולטור לאולד סקול דיאנדי, אבל לא מהותי כאן)
הוא עובר דירה למקום רחוק עוד חודש, אז אני רוצה להנחות לו את ההרפתקה הכי אפית שהוא רוצה ואפשר.
המכניקה נחמדה, אבל פחות מהותית ל"בשר".
אמרתי לו לבנות דמות בדרגה 19, לקחת איזה חפצקים שהוא רוצה, ולתת לעצמו איזה נתונים שהוא רוצה.
דיברנו, והוא רוצה להוביל צבא אדיר שהוא אסף לאורך השנים לכבוש אימפריה עוצמתית.
אז עלה לי, רעיון שהוא יכול להוביל ברברים ועבדים נמלטים נגד אימפריה של קוסמים(בסגנון של הירוז 3)
וזה די נותן לי לשלוח עליו, גלמים שדים וכמעט כל מה שיש לפנטזיה להציע
עכשיו, השאלה הותיקה של ניהול יחידות צבאיות. חשבתי לתת לו חבורת דב'שים בדרגה 15 כקצינים,
אז מכאנית איך לנהל קרבות כאלה. (להתיחס לכל פלוגה כיצור מבחינה מכאנית?)
הוא רוצה גם את הדיפלומטיה פה ושם
וגם באופן כללי יותר, איך לעשות את זה מעניין.
גם זב אמור להיות קמפיין די מהיר. 2-3 פגישות כנראה.

הוא באמת יהנה מקרב "מכונת המלחמה" ? לא עדיף לתת לו משימות קריטיות בהובלת הצבא שישפיעו על המערכה ועדיין יצא לו לעשות רולפליי, קרבות וחקירה ופחות משחקי מלחמה ?
אם זה מה שאתם מחפשים - מעולה.

אני לא חושב שהייתי משתמש במכניקה לקרבות גדולים, אבל אם הם ממש רוצים, אז יש את זאת בשלוף.
אישית, פחות מתחבר לקטע שבו מנסים להפוך את מו"ד למשחק מלחמה. מרגיש קצת כמו אטאביזם. אם כבר, אז מעדיף להריץ משחק תפקידים של מפקדים בקרב (לדמות קבלת החלטות על בסיס מידע חלקי שמשתנה במהירות).

מצד שני, אחרי שיותר מידי פעמים סונג'רתי בתור מפקד מנהלת בתרגיל כזה או אחר, ממש ירד לי החשק לעשות את זה בתור תחביב.

dragonian אמר/ה:
הוא תמיד רצה את התחושה של הכוח של הפיקוד.

הו, תחושת הכוח הזו בהחלט נעימה.

המערכת: אתם בכירים ואנחנו סומכים על שיקול הדעת שלכם, אז יש לכם את הסמכות לחתום על אישורי זקן לתקופת בין המיצרים עבור הפקודים שלכם אם הם מקיימים אורח חיים דתי.
me, an Intellectual: מחלק אישורי זקן חתומים לכל מי שרוצה, כולל בנות, האח בן השש של מישהו וחתול.

המפקד האלמוני אמר/ה:
dragonian אמר/ה:
הוא תמיד רצה את התחושה של הכוח של הפיקוד.

הו, תחושת הכוח הזו בהחלט נעימה.

המערכת: אתם בכירים ואנחנו סומכים על שיקול הדעת שלכם, אז יש לכם את הסמכות לחתום על אישורי זקן לתקופת בין המיצרים עבור הפקודים שלכם אם הם מקיימים אורח חיים דתי.
me, an Intellectual: מחלק אישורי זקן חתומים לכל מי שרוצה, כולל בנות, האח בן השש של מישהו וחתול.
הוא גם אהב להתעסק אפילו עם לוגיסטיקות וסכסוכים אתניים/גזעיים בפלוגה. כן.
הא.
מזכיר לי שבקורס חובשים, היה מישהו שממש התחרפן שאמרו שהחדר אוכל סגור ביום כיפור, והקצינה תהתה, לגבי הפטור זקן והאישור לאחר בבוקר כי הוא "מהמתפללים'
והוא טען שלא לצום ביום כיפור זה לא אינדקציה לזה שהוא לא באמת מתפלל.

אבל כן. חבר שלי אוהב את כל השטויות האלה.

חזרה