• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 PF רעיון לשתי כשרונות על קסם חדשים, לחשי סדרה ולחשים מנוגדים.

עלה לי רעיון לשתי כשרונות על קסם חדשים אבל אני לא בטוחה אם זה רעיון מאוזן, הייתי רוצה לשמוע מה דעת השחקנים המנוסים יותר.

הרעיון הוא כזה ללחשי סדרה:
אם אתה מקיר לחש מסדרת לחשים (זימון מפלצות 3 למשל) אתה יכול להטיל כל לחש מאותה סדרת לחשים, אך הוא דורש שתי יחידות מעל דרג הלחש של הלחש אותו אתה מנסה להטיל, למשל השחקן שמכיר את הלחש הזה ואת על הקסם הזה יוכל להטיל זימון מפלצת 4, אך הוא יאלץ לבזבז יחידת לחש מדרג 6 בשביל להטיל אותה.
לחשים נחשבים ללחשי סדרה אם בם חולקים את אותו השם ומספר שונה (לדוגמה צורת צמח 1 וצורת צמח 2) או אם הם חולקים את אותו השם ומילת מפתח כגון פחות או דגול או גדוך(קריאה משורית וקריאה מישורת פחותה, כדור להבות וכדור להבות גדול יותר) השה"ם רשי להחשיב לחשים אחרים כלחשי סדרה בהתאם לשיקול דעתו.

לחשי ניגוד עובדים באופן זהה אבל במקום לחש מאותה סדרה מדובר בלחשים מנוגדים, למשל אם השחקן מכיר את הלחש האטה הוא יכול להטיל את הלחש מאוץ במחיר של יחידת לחש גבוהה בשתי דרגים.
לחש נחשב ללחש מנוגד אם מתואר בפירוש בתיאור הלחש ששתי הלחשים נוגדים אחד את השני. השה"ם עשוי לאשר לחשים נוספים שנחשבים מנוגדים לשיקול דעתו, לדוגמה הוא עשוי להחשיב את מים קדושים ומים טמאים ללחשים מנוגדים.

הכשרונות האילו נועדו עבור מטילי לחשים עם מספר לחשים ידועים מוגבל בשביל לתת להם יותר גיוון בלי לתת להם יותר חופש, ההעלה של שתי דרגי הלחש נועדה לשמור על זה באיזון (יתתכן שאולי צריך להעלות בשלושה דרגי לחש).
בכל מקרה הלחשים חייבים להופיע ברשימת הלחשים שלך כדי שתוכל להטיל אותם.
לחשונים אינם נחשבים כלחשי סדרה.

בכנות, גם במבוכים ודרקונים 5 וגם בפאת'פיינדר 2 הפסיקו כבר עם התפיסה שכל לחשי הסדרה הם לחשים נפרדים אלא פשוט מאפשרים להטיל את אותו הלחש ברמות עוצמה שונות בהתאם לדרג שבו אתה משתמש.
אם מפריע לך כיצד זה מופיע בפאת'פיינדר היום, הייתי פשוט ממיר את אותו העקרון גם לפאת'פיינדר וזהו, לא רואה סיבה לבזבז על זה כשרון. אני מסכים שלמטילי לחשים בפאת'פיינדר כיום זה הופך את הלחשים הללו למוגבלים יחסית, ובעיקר משעמם לקחת שני לחשים זהים רק בעלי עוצמה שונה.

בקשר לניגוד לחשים, זה כבר משהו יותר אמורפי, בעיקר כי אני לא בטוח כמה לחשים יש שמנוגדים. זה לדעתי כן יכול להצדיק כישרון ודי מגניב. אני לא בטוח אם זה דרג לחש או שניים יותר גבוה צריך להיות, אבל בעיקר כי אני לא חזק באיזון.
באופן כללי, במשחק שלי לא בטוח שהייתי מאפשר כזה כישרון, כי זו בהחלט בחירה האם לקחת האצה או האטה.

חזרה