• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הוספת נק"נ לשחקנים

איך אתם מוסיפים נק"נ לשחקנים שלכם?
האם עצם זה שהגיעו נקרא סיבה להוספה?
האם על הורדת נק"פ לאויב צריך להוסיף נק"נ?
(וכשהם מרפאים? ומטילים לחשים?)
אגב אני משחק פאת'פיינדר.
:D

נ.ב
על עוד משהו אני רוצה לשאול, איפה אתם מחשבים את הנק"נ?
אני מהדק לשחקנים דף A6 קטן על דף הדמות ושם יש מקום לחישוב.
הנה אני מצרף.

נ.ב.ב
הי משה

קבצים מצורפים

• דף נקנ.docx
    80.6 KB · צפיות: 16
נק"נ מתקבל על הבסת אתגרים. זה לא משנה כמה משאבים נוצלו על האתגר כול עוד האתגר הובס, והחישוב הוא לפי דירוג ההתקלות וכמות האנשים שהשתתפו בהבסת האתגר. הטבלה נמצאת כאן:

https://www.d20pfsrd.com/gamemastering/

חשוב לציין שהבסת אתגר יכולה להיות גם ללא קרב. לשכנע את הטרולים שלא לתקוף אתכם ולאפשר לכם מעבר בטוח גם הדרך חזרה מביא את אותה כמות נק"נ כמו להביס את הטרולים בקרב. כנ"ל לגבי היתקלויות שאינן קרביות שיכולות לקבל ״דירוג היתקלות״ משלהן. אבל לא- על גרימת נזק, ריפוי או הטלת לחש לא מקבלים נק"נ. הם רק כלים על מנת להביס אתגרים, כאשר רק על ידי הבסת אתגרים משיגים נק"נ.

אתה מחלק נק"נ על הבסת מפלצות (הבסה זה לא בהכרח רק להרוג).
על השלמת אבני דרך (milestones) בהרפתקה, לדוגמא הצלת דמות ללא שחקן מסויימת, מיגר כוח באיזור מסויים וכו'

יש מנחים שמעניקים נק"נ נוסף על משחק תפקידים טוב (יש לזה יתרונות וחסרונות).
בשיטות ישנות יותר היה נק"נ גם על מציאת אוצרות.
לדעתי אל תשקיע בזה יותר מדי זמן ומחשבה, יש חלקים אחרים מעניינים יותר במשחק שדורשים השקעה.
תבחר שיטה וקצב שמתאימים לך ותתקן אם צריך.

על הורדת נק"פ והטלת לחשים או ריפוי לא צריך לתת נק"נ.

יליל אמר/ה:
ואם הם מביסים מפלצת עם דירוג של 1000 נק"נ, צריך לתת אלף לכל אחד או לחלק בין כולם?
ואם יש דב"שים שעוזרים להביס את המפלצת, צריך לחלק גם ביניהם?

המפקד האלמוני אמר/ה:

למרות שאני לא ממליץ לשלב דב"שים כשאתה שה"ם מתחיל שעוד לא בקיא בחוקים. פאתפיינדר מספיק מסובכת ואתה לא צריך כרגע עוד כאב ראש. מובן שזו החלטה שלך. בהצלחה!

אין לזה החלטה רשמית בחוקים וזו החלטה שלך. אלא אם הדבשים מהווים כח עזר משמעותי, הייתי מתעלם מהם בחלוקת הנקן אלא מחלק כרגיל.
בדיוק כמו שאם יש חבורה אחת בלי חפצי קסם וחבורה שניה עם ערמות של חפצי קסם, אין הבדל בנקן.
דבשים זה לרוב עוד משאב.

חזרה