• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 רונטרה מגיעה למה' 5

באופן מפתיע, DND BEYOND ביחד עם Riot games (היוצרים של league of legends) יצרו 'הרחבה' קטנה למו"ד 5 המבוססת על ההרחבה האחרונה למשחק הקלפים של ליג, legends of runterra, בשם Dark tides of bilgewater. (התעצבנתי על מכשפי החוף שמכרו את עצמם לספונסר ככה די הרבה זמן עד שנזכרתי שbeyond לא אתר רשמי של מו"ד :))
bilgewater, כשמו רומז, הוא נמל פיראטים מלוכלך ומיקום מושלם להרפתקאות פיראטים ימיות. מעבר למידע על העיר והמיקומים בה, ההרחבה החינמית מגיעה עם הרפתקה קצרה בBilgewater, כמה מפלצות ודבשים, חפצקים חדשים, ושלושה (!) סאבקלאסים חדשים הכוללים נתיב לברברי תת-מימי, לוחם 'עריק' בסגנון buccenear\swashbuckler, ונוכל wild card עם קונספט מגניב המבוסס על אחד משלוש ערכות משחק שאפשר לבחור לנוכל שלך. במבט מהיר שלושת הסאבקלאסים נראים מעניינים וחזקים (אולי הברברי טיפה פחות) אבל בכל מקרה תמיד נחמד לקבל עוד אפשרויות לדמויות (שימו לב שהאפשרויות כאן לא נחשבות לרשמיות של מהדורה 5, כמו צייד הדם מקריטיקל רול).
אפשר למצוא את ההרחבה כאן בחינם: https://www.dndbeyond.com/sources/lrdtob
מעניין לראות שbeyond בחרו לשתף פעולה עם Riot games, ואני תוהה אם הם ייצרו עוד תוכן של league למו"ד בעתיד - העולם פנטזיה גבוהה של רונטרה מלא ברעיונות מעניינים שאפשר בקלות להמיר למו"ד.

ראיתי אתמול לפנות בוקר גם אני, ואני שמח שסוף סוף מישהו מבין את הפוטנציאל למשחקי תפקידים שנמצא ברונטרה! בעבר ניסיתי לארגן משחק בעולם הזה, אבל נתקלתי במחסום שאני לא מכיר עדיין מספיק טוב את העולם הזה.

הספר בהחלט מגניב, למרות שאינני יודע לגבי האיזון שלו כלל.

העוג הברברי אמר/ה:
הספר בהחלט מגניב, למרות שאינני יודע לגבי האיזון שלו כלל.

אני מרגיש שבאופן כללי סבאקלאסים "מודרניים" מרגישים לא מאוזנים יחסית לישנים מהספר לשחקן, אבל יכול להיות שזאת רק הרגשה אישית שלי. אבל אין ספק שהלוחם שמוצג כאן ממש ממש חזק. הברברי טיפה underwhelming והנוכל מרגיש לי סבבה על גבול החזק מדי.

חזרה