• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מו"ד 5] האנגלני והפיינדני - גזעים חדשים

Arkadius

פונדקאי פעיל
היי. אני לא עומד פה באמת לשתף את הפלאף של הגזע, ואני מעדיף יותר לבדוק מה דעתכם של המכאניקה...
אולי בהזדמנות באמת גם אשתף במקום שלו בעולם שלי. הרעיון הוא דמות שנולדה חלשה יותר מהוריה המלאכיים או השטניים, בין אם בעקבות קללה עתיקה או פגם בגנים. כעת, על הדמות להתמודד עם הדחייה מהוריה בשילוב עם הדחייה מבני התמותה הרגילים, שחוששים מטבעו המוזר של היצור...

האנגלני

העלאת ערך יכולת. ערך החוכמה שלך עולה ב-2 וערך התבונה שלך עולה ב-1.
גיל. למרות היותו של האנגלני שונה מהוריו המלאכיים, הוא מזדקן בדיוק כמוהם. כלומר, גילו המירבי של האנגלני תלוי בהוריו המלאכיים, ומשתנה לפיהם.
נטייה. מרבית האנגלנים נוטים לטוב, שכן טבעם זהה לטבע של הוריהם. אף על פי כן, לעיתים רחוקות נולדים גם אנגלנים מרדניים, שמאסו בטוב בשל הסבל הרב שהקנה להם, ופנו לדרכים אפלות יותר. בנוסף, הם לרוב נוטים לכאוס, שכן הם אינם מסוגלים לחיות לא בקרב הוריהם ולא בקרב בני התמותה, ונוטים לנדודים.
גודל. גודלם של האנגלנים דומה לגודלם של בני האנוש, והם שוקלים במידת מה כמוהם. הגודל שלך הוא בינוני.
מהירות. יש לך מהירות הליכה של 30 רגל.
ראיית חושך. ביכולתך לראות באור עמום כאילו היה זה אור בהיר ובחשיכה כאילו היה זה אור עמום למרחק 60 רגל. אינך מסוגל לזהות צבעים בחשיכה, רק גוונים של אפור.
עמידות מלאכית. אתה מקבל עמידות לנזק קורן.
טבע מלאכי. כפעולת בונוס, ביכולתך לחשוף את הטבע המלאכי האמיתי שלך. הטבע שלך נחשף למשך דקה. אור קורן יוצא מעיניך ומפיך, ורונות משונות בוערות על עורך. כאשר הטבע שלך חשוף, כל יצור שנמצא במרחק 5 רגל ממך סופג 1ק6 נזק קורן. אתה מפיץ אור בהיר למרחק 40 רגל ואור עמום למרחק 40 רגל נוספות. אתה מקבל חסינות לנזק קורן, ורגישות לנזק תודעה. בנוסף, פעם אחת בתור, ללא צורך בפעולה, ביכולתך להקריב 1ק8 + דרגתך נק"פ על מנת להגדיל את הטווח של הנזק הקורן שאתה מסב ב5 רגל, ואת האור הבהיר והאור העמום הנוסף שאתה מפיץ ב10 רגל.
אינך מסוגל להשתמש ביכולת זו שוב עד שתסיים מנוחה קצרה.
שפות. אתה מסוגל לדבר,לקרוא ולכתוב במדוברת,שפת מרום ושפה אחת נוספת לבחירתך.

הפיינדני

העלאת ערך יכולת. ערך הכריזמה שלך עולה ב-2 וערך התבונה שלך עולה ב-1.
גיל. למרות היותו של הפיינדני שונה מהוריו השטניים, הוא מזדקן בדיוק כמוהם. כלומר, גילו המירבי של הפיינדני תלוי בהוריו השטניים, ומשתנה לפיהם.
נטייה. מרבית הפיינדניים נוטים לרוע, שכן טבעם זהה לטבע של הוריהם. אף על פי כן, לעיתים רחוקות נולדים גם פיינדנים מרדניים, שמאסו ברועבשל הסבל הרב שהקנה להם, ופנו לדרכים מוארות יותר. בנוסף, הם לרוב נוטים לכאוס, שכן הם אינם מסוגלים לחיות לא בקרב הוריהם ולא בקרב בני התמותה, ונוטים לנדודים.
גודל. גודלם של הפיידנים דומה לגודלם של בני האנוש, והם שוקלים במידת מה כמוהם. הגודל שלך הוא בינוני.
מהירות. יש לך מהירות הליכה של 30 רגל.
ראיית חושך מועצמת. ביכולתך לראות באור עמום כאילו היה זה אור בהיר ובחשיכה כאילו היה זה אור עמום למרחק 120 רגל. אינך מסוגל לזהות צבעים בחשיכה, רק גוונים של אפור.
עמידות שטנית. אתה מקבל עמידות לנזק מוות.
טבע שטני. כפעולת בונוס, ביכולתך לחשוף את הטבע השטני האמיתי שלך. הטבע שלך נחשף למשך דקה. אור אפל יוצא מעיניך ומפיך, ורונות משונות בוערות על עורך. כאשר הטבע שלך חשוף, כל יצור שנמצא במרחק 5 רגל ממך סופג 1ק6 נזק מוות. אתה מפיץ אור עמום למרחק 40 רגל. אתה מקבל חסינות לנזק אש, ורגישות לנזק תודעה. בנוסף, פעם אחת בתור, ללא צורך בפעולה, ביכולתך להקריב 1ק8 + דרגתך נק"פ על מנת להגדיל את הטווח של נזק המוות שאתה מסב ב5 רגל, ואת האור העמום שאתה מפיץ ב15 רגל.
אינך מסוגל להשתמש ביכולת זו שוב עד שתסיים מנוחה קצרה.
שפות. אתה מסוגל לדבר,לקרוא ולכתוב במדוברת ובגהינומית או בשפת-שאול, לבחירתך.

נ.ב:כמובן שהרעיון הוא ששני הגזעים זהים מבחינה מכאנית, עם שינויים מאוד מועטים - סך הכול, הם דחויים באותה מידה, גם אם הדבר הוביל אותם למקום אחר. אשמח לדעת את דעתכם על המכאניקה...

מה שאתה מתאר כאן זה Scourge Aasimar שמרגיש חד גווני יותר ופחות מאוזן, אני ממליץ לך להשוות ביניהם.
אל אף שאני לא בקיע במיוחד באיזון הפנימי אני יכול להבטיח לך שטבע שטני/מלאכי אינו מאוזן. אחד הדברים שהכי צורמים באיזון שלו זה שהוא מתקבל ברמה 1 במקום שלוש ושהוא מתחדש במנוחה קצרה במקום ארוכה.
הטווח שלו קצר מדי והנזק אינו משתפר במהלך בעליית הרמות. אתה צריך רק פעולת בונוס במקום רגילה, אתה לא סופג את הזק גם כן (בניגוד לScourge Aasimar), אתה מקבל חסינות לנזק הכי נפוץ במשחק (או לא הכי נפוץ אם אתה מלאכי) בתמורה לרגישות לנזק יחסית מאוד נדיר.

עוד משהו שצורם זה שהיכולת המעניינת באמת היחידה שלו היא הטבע, לאסימר יש שתי יכולות נוספות מעניינות וליצורים עם יכולת מעניינת אחת בדרך כלל יש גיוון מסוים כמו הלחשים של הזדים.

אז אני מניח שזאת הבעיה היחידה. הרעיון היה ליצור משהו שיבטא פרצים מזדמנים של כוחות קדושים או שטניים, ופה באמת לקחתי את הרעיון מהאאסימר. יש למישהו רעיון איך לשפר?

אני פחות מכיר את היכולות של הגזע ואת הפלאף שלו, אבל באחד מהוואנשוטים שהריצו לי הנבל הראשי היה אאסימר נפיל, והוא השתמש ביכולת הזו, שממש מזכירה לי את מצב האוואטר מהסדרה הישנה הזו...

מוזר אסימר עם תת הגזע נפיל מחזיק ביכולות שונות.
בכל מקרה שים לב שבמהדורה 5 גזע בתור גזע בגרסת שחקן עשוי להחזיק ביכולות שונות מאשר גזע בגרסת אויב.
שמע בכנות אני חושב שמומלץ שפשוט תשתמש בScourge Aasimar ופשוט תעשה התאמה של שינוי הנזק עם יכולת ההילה שלו ותוספי התכונה עבור הגרסה השטנית, חבל ליצור משהו שהוא חשד פשוט העתק עם שינויים קלים כשאפשר פשוט לעשות התאמות קלות.

לחילופין אתה יכול ליצור משהו מעניין יותר מScourge Aasimar חלופי שפשוט יש לו פלף שונה,תנסה לחשוב על משהו שמיחד את הגזע הזה והופך אותו למעניין באמת.
נקודה חשובה כאשר אתה יוצר גזע היא שאתה צריך שיהיה לך יכולות שמיצגות את הגזע עצמו, בוא ניקח לשניה את האלף.
לאלף יש את היכולות הבאות:
ראיית חושך 60 פיט. מייצגת את זה שלאלפים יש צד לילי.
בקיאות מתפיסה. מייצגת את החושים החדים שלהם שמהווים חלק חשוב בפלף של הגזע.
יתרון בזריקות נגד הקסמה וחסינות להשפעות קסם של שינה. מייצג את הצד העובדה שהמקור של האלפים הוא מעולם הפיות.
ואז ישלך את מאפייני התת גזע שבדרך כלל כוללים מיומנות בסט נשקים מצומצם ובצורת קסם מוגבלת, זה מיצג את התרבות והחיבור לסביבה של האלף.

גזע צריך להיות יותר מאשר יכולת אחת, אפילו לגזעים בעלי יכולת מרכזית כמו Changeling וShifter שהיכולת שינוי הצורה שלהם מהווה את בסיס הגזע מחזיקים ביכולות שקשורות ליכולת המרכזית שלהם אך נפרדות ומיצגות את הטבע של היצור.
Changeling הוא לא רק משנה צורה, הוא יצור שחיי את שינוי הצורה והקפיצה בן אישיות שונות עד שהקוו בין המסכה לפרצוף נהיה מטושטש, יש לו סוג של תרבות סביב זה שמקבלת צורה ביכולות השונות שהוא מקבל ממנה.

מה שאת יצרת זה "בחור שטני או מלאכי שיכול ליצור מעגל נזק" וזה מרגיש מעט ריק וגם דל מכאנית.

Arkadius אמר/ה:
אני מניח שאתה צודק... אין לי ממש מה להוסיף :}

שלא תבין אותי לא נכון, טני אשמח לראות אותך יוצר גזע ואף לעזור לך אם תרצה, אני לא רוצה להרוס את היצירתיות שלך.
אתה מוזמן לפנות עלי כאן או בפרטי אם אתה רוצה עזרה.

Arkadius אמר/ה:
טבע מלאכי. כפעולת בונוס, ביכולתך לחשוף את הטבע המלאכי האמיתי שלך. הטבע שלך נחשף למשך דקה. אור קורן יוצא מעיניך ומפיך, ורונות משונות בוערות על עורך. כאשר הטבע שלך חשוף, כל יצור שנמצא במרחק 5 רגל ממך סופג 1ק6 נזק קורן. אתה מפיץ אור בהיר למרחק 40 רגל ואור עמום למרחק 40 רגל נוספות. אתה מקבל חסינות לנזק קורן, ורגישות לנזק תודעה. בנוסף, פעם אחת בתור, ללא צורך בפעולה, ביכולתך להקריב 1ק8 + דרגתך נק"פ על מנת להגדיל את הטווח של הנזק הקורן שאתה מסב ב5 רגל, ואת האור הבהיר והאור העמום הנוסף שאתה מפיץ ב10 רגל.
בוא נשווה את היכולת הזו באמת ליכולת של האאסימאר המייסר, שאחרי הכל יש לו יכולת דומה מאוד.

היכולת של האאסימאר מופעלת כפעולה, בעוד היכולת של הגזעים שהצגת מופעלת כפעולת בונוס
שתי היכולות פועלות למשך דקה, אבל האאסימאר יכול לנצל פעולת בונוס כדי לסיים את המצב בעוד הגזעים שלך לא
היכולת שלך גורמת 1ק6 ברדיוס של 5 פיט בעוד של האאסימאר גורמת חצי דרגתם נזק ברדיוס 10, שגם הם סופגים.
לא ברור מתי סופגים נזק מהיכולת שלך, בעוד שמהיכולת של האאסימאר ברור שמדובר בסוף תורו.
האאסימאר יכול לגרום נזק נוסף בהתקפה בתור, בעוד הרדיוס של היכולת שלך יכול לעלות ב5 פיט פעם בתור
היכולת של האאסימאר עובדת רק מדרגה 3.
היכולת שלך נותנת חסינות מוחלטת לסוג נזק אחד, ורגישות לסוג נזק אחר. מדובר בעמידות לסוגי נזק יחסית נפוצים, ורגישות לסוג נזק פחות נפוץ.

בסופו של דבר, אני חושב שהאאסימאר עושה את היכולת הזו טוב יותר. עם זאת, האאסימאר גם מקבל הרבה יכולות נוספות, שבכנות לדעתי הופכות אותו לקצת שבור (כמו הרבה גזעים מפלצתיים אחרים שמופיעים בספר של וולו) ולא הייתי מאשר אותו ברוב המשחקים שלי.

הבעיה העיקרית עם היכולת שלך היא שזה אומר שבני הגזע הזה יכולים לגרום נזק אוטומטי של 1ק6 נזק בתור לכל יצור ברדיוס עצום, אם הם סופגים נזק בעצמם. זה מטורף בדרגות הנמוכות ויכול לחסל עדרים שלמים של מפלצות.
כמו כן, הייתי ממליץ להוריד את החסינות והרגישות, או לכל הפחות להפוך אותה לעמידות לנזק במקום.

כן הייתי מציע לך להוסיף עוד יכולת נחמדה, אולי לתת להם את הלחשון thaumaturgy כדי להפוך אותם ליותר מעניינים. אולי הכשרה במיומנות (דת?)

כהערת אגב, הפיינדני הרבה יותר חזק מהאנגלני, הוא מקבל חסינות לנזק אחר מהעמידות שהוא מקבל כגזע, ולא סתם- אלא חסינות לנזק הנפוץ ביותר במשחק. וראיית החושך שלו טובה יותר משמעותית.

Nextorl אמר/ה:
בסופו של דבר, אני חושב שהאאסימאר עושה את היכולת הזו טוב יותר. עם זאת, האאסימאר גם מקבל הרבה יכולות נוספות, שבכנות לדעתי הופכות אותו לקצת שבור
שים לב שהגורם המאזן הוא שהאסימר לוקח גם הוא את הנזק היכולות

שמעו, אני מבין שאתם חושבים שסתם נכנעתי בקלות, אבל הלכתי לבדוק את האאסימר וזה באמת לא מתאים. אני פשוט אוסיף את האאסימר לעולם וגמרנו.
אין צורך באמת להוסיף סתם גזעים כשלא צריך.

חזרה