• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מהדורה 5] הטארקאן- נתיב לברברי(פרויקט פרשים)

עוד תוספת לפרויקט פרשים, והפעם ברברי, חיפשתי מישהו שהוא חייל הלם מושלם, וברברי ממלא את התפקיד הזה, אנחנו מדברים על מישהו שמצד אחד רכוב על חיית רכיבה (רוצה להגיד סוס אבל משום מה קל לי יותר לדמיין אורך רוכב על שור) אבל מצד שני יש ביטוי ליכולת הזעם שלו, התוצאה היא ברברי שמסוגל להעניק את יכולת הזעם שלו גם לרמח עליו הוא רוכב. ובגלגל שהוא ברברי הוא יקבל את השם של היחידה המיוחדת של ההונים מהמשחק age of empires 2 : הTarkan.
כמו כל נתיב בפריוקט, הוא מקבל בדרגה 3 יכולת לדאוג לעצמו לחיית רכיבה בכל שלב, וכן יכולת להתמודד איתה טוב יותר, במקרה הזה הוא גם מקבל את היכולת להעניק את כל תוספי הזעם שלו גם לחייה עליה הוא ירכב.

"יש שלוש דברים שאתה לא רוצה להיות בדרך שלהם, סלע מתגלגל, דרקון יורק אש, וטארקאן על הסוס שלו"

הטארקאן הוא ברברי רכוב, הוא חייל סער מסוכן אשר מסוגל להסתער מרחקים ארוכים בזמן קצר, וליצור מהומה מסוכנת כשהוא הופך למכונת הרס של פלדה ופרסות, בעוד פאלדינים רוכבים על סוסים מקודשים, אשפים על סוסי רוח וסיירים על חדי קרן קסומים, אתה רוכב על חיית פרא מסוכנת, ואתה יודע כיצד לגרום לה לכעוס עוד יותר. אתה מסוגל לרכב יותר זמן מכל האחרים, אתה מסוגל לשטח שדות קרב, ואתה מסוגל לשלוח את הפרסות של הסוס שלך לקרב כאילו היו גרזן מושחז

הטורקאן

נולד לרכוב- בדרגה 3 הטרקאאן כבר יודע לעשוות את מה שכל פרש צריך לעשות, הוא מאומן בלחימה מסוס ולא מתעכב יותר מידי משאבים כדי לעלות על סוס- אתה זוכה ביתרון לכל בדיקה שנועדה למנוע ממך ליפול מהסוס, אם נפלת מהסוס ונהפילה הייתה של פחות מ10 פיט- אתה נופל על הרגלים כל עוד אתה בהכרה. לעלות/לרדת מהסוס דורש ממך רק 5 פיט של תנועה, במקום חצי מהתנועה שלך.
כמו כן, הרמח שלך יכול להינות מהשפעות הזעם שלך, לרבות החסינות לנזק והיכולת להתשמש בהתקפה-לא זהירה.

אני.צריך.סוס בדרגה 3 אתה מסוגל למוצא לעצמך חיית רכיבה בכל רגע, בין אם זה סוס מבויית, צבי שעבר באיזור או שור זועם, אתה תהיה מסוגל להגיע אליו ולהשתמש בו, אתה מקבל את היכולת להטיל אחת למנוחה ארוכה את הלחש "מציאת רמך", הרמך שלך תמיד יהיה חייה רגילה ולא יזכה מהיתרונת האחרים של הלחש, הוא לא נעלם כשהוא מת ולא מופיע יש מעין, אלא "מגיע" למקום בו אתה נמצא ומתפקד כרמך לדמות שלך עד שהוא מת/מזומן אחד אחר/משוחרר ממך.

אני יכול לעשות את זה כל היום -בדרגה 6 הטרקאן לומד כיצד לחיות על הסוס, לישון על הסוס ולאכול על הסוס, בעוד אחרים היו מותשים מרכיבה ממשוכת או מלילה ללא שינה, הטורקאן מסוגל להתקדם מעבר למגבלות שלו לודהור קדימה. כל עוד אתה נמצא על חיית רכיבה, אתה יכול להתעלם מדרגת תשישות אחת המשפעיה עליך.

התסערות פרשים בדרגה 10, אתה מסוגל להסתער לתוך פלוגה שלמה של חיילים מבלי להשאיר אף אחד מהם מקופח, אתה מכונת לחימה וחייל הלם מסוכן, ואלה שעומדים בדרך שלך יגלו את חומרת הטעות שלהם. אחת למנוחה קצרה כחלק מהתנועה של הרמח שלך, אתה מסוגל לבצע התקפה נגד כל המטרות הנמצאו בקו ישיר, אתה לא יכול לפנות במהלך ההסתערות או לחזור לאחור, וכל מטרה מעניקה לך התקפה אחת בלבד. [הערת OUT, אני לא סגור אם לתת לך לא לעורר מזדמנת בעודך עושה את זה הוא נחוץ או שבור, כרגע משאיר את זה עם לעורר מזדמנת].

גרזן, פרסה, גרזן בדרגה 14 הטרקאן למד להפוך את כל ארסנל הכלים שלו לנשק, גם את החייה עליה הוא רוכב. הטורקאן יכול כתגובה לגררום לרמח שלו לבצע התקפה נגד מטרה סמוכה, בין אם זה בתורך או במהלך תור של יצור אחר.

ממש מגניב ואהבתי גם פה וגם בקודם את ההשראה מעידן האימפריות :)

כמה הערות ממש קטנות:

1) חיית רכיבה זה רמך ולא רמח.

2) תעיף מבט בפרויקט ישן שלי מלפני כמה שנים, של לוחמים מההיסטוריה וכל מיני ספרים בתור מפלצות. אולי תמצא שם רעיונות ליכולות ולארכיטיפים:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/38012

היו לי שם כמה דברים חמודים כמו קטרפרקט, או באאטר שזה גיבור מונגולי שיודע לקפוץ מאוכף לאוכף.

3) טארקאן תמיד יהיה בשבילי הגיבור ההוני של סדרת סרטי פנטזיה תורכיים מפוקפקת שאהבנו לצחוק עליה בתור ילדים:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/39149/post-683771

מקצוע מעניין. לי דווקא עלו אסוציאציות לאביר הימיביניימי הממוצע. למה הרמך לא יכול להשתתף בלחימה עצמה? אחרי הכול, הרמך צריך לעשות משהו עם הזעם שלו או שהוא יפנה כנגד הרוכב שלו. סוסי מלחמה, שהורבעו ואומנו למטרות אלו, השתתפו לצד הרוכבים שלהם בקרב.

lonewolf אמר/ה:
הברברי יכול לבצע מנוחה קצרה על הרמך שלו.
אני אומנם לא בדיוק אוכלסייה מייצגת, אבל בחיים לא נתקלתי בשה"מ שהגביל מנוחה קצרה יותר מידי, אז אני לא חושב שצריך להעמיס עליו יותר מידי כוחות, בעיקר לא כאלה שכמעט לא משתמשים בהם.

הלדין אמר/ה:
מה הרמך לא יכול להשתתף בלחימה עצמה?

הרמך לגמרי משתתף בלחימה עצמה, יש חוקים שלמים של החיות שאתה יוכל למצוא מהלחש find steed שאתה מקבל פה גישה אליהם, והם תבוניים ברמת העיקרון ולכן גם מסוגלים לפעול בעצם ולהילחם, אתה לא צריך בשביל זה יכולת ספציפית.

חזרה