ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

מבוך בן 41 - אותה מפה, מהדורות שונות

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 16 מאי 2020, 18:09

מה המבוך הותיק ביותר שעדיין מודפס ומופץ?
הוא לא מופיע בשום הרפתקה, הוא לא מאוכלס, אין לו שם - אבל הוא מופיע בדילוגים מהדורה-כן-מהדורה-לא מאז 1979.
אני מדבר על ה"מבוך לדוגמא" בספר השה"מ. הוא הופיע במהדורה הראשונה של מוד"מ, הודפס שוב עם גרפיקה משופרת במהדורה השלישית וחזר שוב במהדורה החמישית (עם עדכון גרפיקה קליל).
רציתי לצלם את הספרים זה לצד זה אבל מצאתי ברשת תצלום שעשה אותו דבר, אז תתרשמו בעצמכם. מעניין אם מישהו השתמש בו פעם.
נ.ב. שימו לב שבניגוד לקנה המידה המקובל כיום של משבצת אחת=1.5 מ', המבוך הזה גם במהדורות החדשות שמר על קנה המידה הישן של משבצת אחת = 3 מ', מה שאומר שהוא פשוט ענקי.
3 1 3 5 dnd.jpg
3 1 3 5 dnd.jpg (163.48 KiB) נצפה 223 פעמים
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 18 מאי 2020, 08:13

הוא בכלל ענק גם מבחינת כמות החדרים. רק לאכלס מבוך כזה נשמע תהליך של שבועות
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי
[שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...]

מנחה חוגים[במציאות ובזום], ודובר אספרנטו
עולם מערכה- (עולם מערכה) הדוכסות האבודה- עלה עמוד על אלים!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 18 מאי 2020, 18:32

לפחות בתקופת המהדורות הישנות, היה מקובל להשאיר חלק מהחדרים ריקים וחדרים אחרים לאכלס באופן רנדומלי למדי.
כמו כן, שימו לב שזו רק קומת מבוך אחת ויש שם מדרגות להמשך שהשה"מ צריך להמציא כבר בעצמו.

בעבר, מבוכים ענקיים לא היו עניין חריג - בתור שה"מ במו"ד בקופסאות הנחתי מבוך של שבע קומות (ומשהו כמו מאה חדרים, או יותר) רק כי שמעתי שאיזה ילד בכיתה המקבילה הכין מבוך של שש קומות.
Kol Korran

שליחה על ידי Kol Korran » 18 מאי 2020, 21:36

המפקד האלמוני כתב:
18 מאי 2020, 18:32
לפחות בתקופת המהדורות הישנות, היה מקובל להשאיר חלק מהחדרים ריקים וחדרים אחרים לאכלס באופן רנדומלי למדי.
כמו כן, שימו לב שזו רק קומת מבוך אחת ויש שם מדרגות להמשך שהשה"מ צריך להמציא כבר בעצמו.

בעבר, מבוכים ענקיים לא היו עניין חריג - בתור שה"מ במו"ד בקופסאות הנחתי מבוך של שבע קומות (ומשהו כמו מאה חדרים, או יותר) רק כי שמעתי שאיזה ילד בכיתה המקבילה הכין מבוך של שש קומות.
לא רק שזה לא היה חריג, נראה לי שזו הייתה הנורמה. הקבוצה הראשונה אליה הצטרפתי (מו"ד הקופסה האדומה והמשכיה), הייתה בקומה השנייה של מבוך שהשה"מ שלנו תכנן. לשתי קומות הראשונות היו כ60 חדרים לכל אחת, לשלישית ולרביעית כ 25, ולשתי האחרונות כ 10- 12 (אך קשים!). מעין פירמידה הפוכה, או שפשוט נמאס לו לתכנן?

גם אני בהיותי שה"מ לאחר מכן תכננתי והרצתי מבוך עם "רק" 3 קומות, וכ 30- 40 חדרים בקומה... באותם זמנים מרבית זמן המשחק היה במבוך. זה היה הפוקוס. ערים, מרחבים וכו', היו נחמדים, אך בעיקר כ'תוספות מסביב למבוך". חקירת מבוך, השרדות בו היוו חלק מרכזי מאוד.

אני דווקא זוכר את המפה הזו מספר השה"מ במהדורה 3.5. אני חושב שהיה שם תיאור של חדר או שניים? לא ידעתי שהוא כזה ישן, ממש מגניב לקרוא על זה! תודה!
אך האם ידוע מה היה האכלוס המקורי/ ההרפתקאה שלשמה נוצר המבוך במקור? הממממ...
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 22 מאי 2020, 10:46

Kol Korran כתב:
18 מאי 2020, 21:36
אך האם ידוע מה היה האכלוס המקורי/ ההרפתקאה שלשמה נוצר המבוך במקור? הממממ.
זה היה מבוך לדוגמא בחוברת השה"מ של מוד"מ1. אם אני זוכר נכון (אין לי כוח לחפש בספר כרגע) הוא היה קטקומבות או מרתפים של מנזר או מקדש נטוש שהתנחלו בו כל מיני מפלצות. היו כמה דוגמאות לאיכלוס של חדרים אבל בגדול הוא נועד לכך שהמנחה יחליט בעצמו מה לעשות איתו.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 16
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 23 מאי 2020, 07:49

ממש מגניב, לא ידעתי שזה "קטע".
ואישית כמנחה מבוכים תמיד שעממו אותי. אני זכור שקטלתי את מבצר העלטה כי זה "מיני"-מבוך של 50 חדרים שפשוט חדר אחרי חדר... כשחקן פעם נהנתי מזה, היום אולי רק באווירה הנכונה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 מאי 2020, 10:13

כששיחקתי במו"ד בקופסאות כתבתי הרפתקאות מבוכים כי זה מה שהיה מקובל אז. היום ממש אין לי סבלנות לכל הקטע של המיפוי. אולי מבוך קטן מידי פעם אם יש סיבה שהוא יהיה שם.

מה שמעולם לא היה לי כוח לעשות ולא עשיתי זה לצייר מפות הקסים של שטח פתוח. פשוט לא.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה