• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דברים מוזרים ששחקנים עושים

בחיפוש אחר רעיונות והשראה, יצא לי לקרוא פה ושם כל מיני שאלות ותשובות - החל מפרסומים קדמוניים כמו "sage advice" מעותקים ישנים של מגזין dragon וכלה בשאלות ודיונים בפורומים בארץ ובחו"ל. בין כל הדברים שנתקלתי בהם, היו כמה דברים ממש מוזרים שמנחים מספרים שהשחקנים שלהם עשו. דברים ממש מוזרים. למשל:

1) דרואיד שהופך ללוויתן קטלן, ביבשה כדי למעוך את אויביו במשקלו העצום. מנחים התלוננו על שחקנים מאנצ'קינים שעושים את זה כדי לחסל אוייבים רבים בבת אחת ותהו איך להתמודד עם זה (עוד אחת מהמקרים בהם מאנצ'קינים "שוכחים" את החוקים ועוברים לפריפורם כשזה לטובתם)

2) הפיכה לערפד כדי להשיג כוח. נתקלתי בזה עוד בימי מו"ד בקופסאות - שחקנים חשבו שזה רעיון טוב לתת לערפד להרוג את הדמות שלהם, לחברים שלהם להרוג מיד את הערפד, להתעורר לחיים לא בשליטת הערפד שהרג אותם (כי הוא ז"ל) ואז לצאת ולכבוש מבוכים בכוחות הערפד החדשים שלהם. נראה לי שאפילו גארי גייגקס נתקל בתופעה הזו ולשם כך בדיוק הומצאה דמות הכוהן.

3) הכימאי הצעיר: שחקנים שמוצאים באינטרנט (ובעבר - בספרים) כל מיני נוסחאות לייצור כימיקלים מסוכנים, בדגש על אבק שריפה. בתכלס די קל להתגבר על זה עם הפרדה בין ידע דמות לידע שחקן, אבל אולי יש עולמות משחק שבהם המצאה של אבק שריפה על ידי הדמויות יכולה להיות רעיון ממש מגניב.

ובמה אתם נתקלתם שגרם לכם להרים גבה או שתיים?

שחקנים שלי שהמציאו בקבוקי תבערה, והמצאתי סטטיסטקות על המקום וזה נהיה חזק יותר מכדור אש.
במקום לחזור בי ולתקן(גם מכאנית וגם פלפאית זה מטופש להחריד), החלטתי שיהיה מגניב יותר שבגלל שהדמויות השתמשו בזה במהלך מלחמה, זה התפרסם, אז כולם התחילו להשתמש בזה.
זה נהיה תוהו ובוהו בוער, וטיפשי להחריד

היה לי ב3.5 שחקן ששיחק ג'יתזאר'י, אחד הכוחות גזע שלהם היה טלקיניזיס, הוא היה לוחם עם שיריון כבד ומגן כבד עוד יותר. המהלך הקבוע שלו היה להשתמש בטלקינזיס על עצמו ולהתנגש באויב בעוצמה כשהוא עצמו הופך לאייל ניגוח. הוא אמר שחוקית מותר לו, אמרתי לו שהחוק השלישי של ניטון מסכים ומחזיר לו...

בקטע מצחיק גם אני ניסתי להפוך ללייותן קטלן (אם כי באוויר ולא ביבשה) בקרב האחרון של "השחר מפציע." פה בפונדק ניסתי להרוס מזבח לפני שהטקס שלו יסתיים, אז הבארד שלי הטיל על עצמו פולימורף אחרי שהוא הצילח להגיע לגובווה של כמה עשרות פיט, הכיוון היה שהמכה "תהרוג" את האורקה ותחזיר אותי לצורת אדם כמו שהלחש מגדיר. בפועל שחכתי לקחת בחשבון שיש איזו הילה של חוסר כבידה בשדה הקרב, אז התוצאה הייתה ליוותן ענק ומרחף שלא יכול לעשות יותר מידי. אם כי הוא ספג קצת נזק שהיה אמור לפגוע בקבוצה אז לפחות זה.

dragonian אמר/ה:
בקבוקי תבערה

שחקנים שלי עשו משהו דומה נגד סטירג'ים - מילאו את הפה בשמן דליק וירקו אותו על לפידים. היום הייתי כנראה גורם לשמן להתלקח להם בתוך הפה, אבל די זרמתי עם זה.

עוד משהו הזוי ששמעתי עליו במו"ד3/3.5 :
https://1d4chan.org/wiki/Peasant_Railgun

קריפי משהו
מה גם שקטפולטה ניידת כנראה לא יכולה לשגר חמורים - צריך בשביל זה טרבושה או משהו כזה.

באותו עניין, קשה לי להאמין שאין קבוצה שלא שאלה כמה צריך לגלגל לפגיעה ואיזה נזק נגרם אם זורקים גובלין על מישהו.

הרבה פעמים שחקנים עושים כל מיני שיט כדי להרוויח כסף עבור הדמויות שלהם. אני זוכר שבמו"ד בקופסאות מישהו סיפר לי שחבורה שהוא הנחה לה מצאה באחת ההרפתקאות מטה ריפוי. למטה ריפוי במהדורה הזו לא היו מטענים, והוא היה מרפא 1ק6 + 1 נק"פ לכל אחד פעם ביום - כשהמגבלה על פעם ביום היא עבור מי שמושפע ולא המטה עצמו, שתיאורטית יכל לרפא 8640 איש ביום בהנחה שלכל אדם היה לוקח בדיוק סיבוב (10 שניות במהדורה הזו) ושיש לך כוהן או כוהנים שמחזיקים את המטה באופן רציף במשך 24 שעות.

אז הם החליטו לפתוח עסק של ריפוי - שכנעו את כל הכוהנים של איזה עיירה ללכת ליער כדי שזאבים יאכלו אותם שם, הרעילו את הבאר ברעל שגורם לנזק בנק"פ, ופתחו תחנת ריפוי בתשלום.

אז בהרפתקה שהרצתי באיזה כנס, השחקנים נלחמו בננס, ואחרי שהם ניצחו, הם החליטו לכרות את הראש של הננס ולתלות אותו על המזרקה הראשית שבעיר. אז בתמורה לרעיון המגוחך הזה, החלטתי להפחיד את השחקנים שלי קצת, ואחד מהם חלם שהראש הופך לבוהה ענקי שמשמיד את העיר.

בחד"פ שהרצתי לכמה חברים, שבו כל פעם שאתה מת אתה עושה גלגול נשמות שתלוי בהטלת קוביה, אחד מהשחקנים הפך לאיכר עם מצ'טה ענקית שרדף אחרי פרה תבונית (שחקן אחר), שניסתה להרוג פייה (עוד שחקן).

על חבורות ששמרו ראש של מדוזה כדי לאבן איתו אויבים בטח כבר שמעתם (זה גם קאנוני לגמרי, פרסאוס עשה את זה ראשון!)
אבל היו גם חבורות שהסתובבו עם מחושים של מפלצת חלודה ושל זוחל אשפה בתור כלי נשק.

פעם היה לי שחקן מעצבן (דווקא לא במו"ד) שכל הזמן חיפש דרכים לגרום יותר נזק. אחרי קרב נגד נחשי ענק ארסיים מעופפים, הוא אמר שהוא הולך לעקור להם את השיניים כדי לעשות חיצים רעילים. אמרתי לו שראשי חץ הם ישרים והשיניים עקומות וכמו כן שהרעל של נחשים לא נמצא בשן עצמה אלא בבלוטות שמתחברות אליה, אבל הוא אמר שהוא הולך לנסות בכל זאת. נתתי לו לגלגל בדיקה אם הוא מצליח, הוא נכשל כישלון קריטי - נדקר והורעל.

לפני שהרצתי את המשחק שלי בפורום הרצתי את ההתחלה שלו לחברים. בקטע שבו קראקן מתקיף את הספינה שלהם אחד השחקנים אמר שהוא משתמש באשלייה מינורית כדי לדמות קולות חיזור של קראקנים כדי להסיח את דעתו של הקראקן. רציתי לומר לו שגם אם לקראקנים יש קולות חיזור הדמות שלו לא תכיר אותם, אבל זה היה כל כך מפגר שהייתי מוכרח לזרום

dragonian אמר/ה:
יש איזה קסם שמזמן סוס לשעה או משהו כזה, אז היה לי שחקן שמכר סוסים כאלה קצת לפני שעזב עיירה.

שחקן שלי (גנב) כייס פעם גמל מקבוצת בדואים. הוא אמר שהוא מנסה לגנוב אותו בלי שהם ישימו לב, גילגל כיוס והצליח. תיארנו את זה שהוא מדבר איתם ומסתלק עם אחד הגמלים שלהם תוך שיחה בשיא הטבעיות ככה שהם לא שמים לב שהוא היה בלי גמל ושלהם חסר עכשיו אחד.

ענייני מטא-גיימיניג: פעם ניסיתי לשכנע שה"מ ששיחקתי איתו תקופה קצרה כשהייתי בן 13 שהדמות שלי מכירה אישית את רוב הדמויות מההוביט ושר הטבעות (בעולם פנטזיה גנרית של מו"ד בקופסאות בלי שום קשר לארץ התיכונה, כן?) ויש לה מפתחות לדירה של גולום בה הנ"ל החביא את חפצי הקסם שלו.

חזרה