• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מייק מירלס לא עובד יותר על מו"ד 5 שולחני

ציוץ מעניין מג'רמי קראופרד על-כך שבחודשים האחרונים מייק מירלס כבר לא עובד יותר על הגרסה השולחנית של מבוכים ודרקונים 5:
https://twitter.com/JeremyECrawford/status/1255304531329548290
מייק היה בעיניי המעצב הכי בולט (outspoken) של מה' 5, למרות שהיום השיטה מספיק בוגרת ובשלה כך שקשה לי לראות כמה הוא תרם לה שהוא נשאר היום.

המחליף שלו כאחראי על מבוכים ודרקונים שולחני הוא בחור בשם Ray winninger שלא שמעתי עליו עד היום.

אני חושב שהחדשות האלו לא מעניינות במיוחד, דווקא משום שהשיטה כבר רצה והיסודות שמירלס הניח (לדוגמה ה"קמצנות" בהוצאת מקצועות שלמים חדשים) תפסו חזק מאוד. ההשפעה שלו על המשחק עדיין מורגשת.

כהערת אגב, מלבד העובדה שמירלס היה מעצב בולט של מהדורה 5 - על פי כל העדויות הוא פשוט בן אדם נחמד.
למיטב הבנתי הוא עבר לעבוד על המותג בתחומים משיקים - משחקי לוח של מבוכים ודרקונים או בשיתוף עם החברה שעובדת על באלדור'ס גייט 3.

חייב לומר שאני הרבה יותר אוהב את גישת העיצוב שלו למשחק מאשר את זו של מונטה קוק.
מעבר למכניקה - תפיסה של "זה משחק מוצלח בשבילך והחברים שלך" לעומת "זה משחק שרק אנשים כמוך יכולים להבין ואתה לא צריך חברים", שזה הVIBE הכללי, לפחות לתחושתי.

הוייב שאתה מתאר לא קיים בכל העבודות של מונטה קוק (הוא כן קיים ב"שמש נעלמת", אבל לא במהדורה 3, לדוגמה- מהדורה 3 הייתה עם נוכחות חזקה של מונטה קוק ובמהדורה 3.5 בעיקר ג'יימס וויט).

אבל מירלס בהחלט עשה עבודה טובה.

the Nerubian אמר/ה:
כהערת אגב, מלבד העובדה שמירלס היה מעצב בולט של מהדורה 5 - על פי כל העדויות הוא פשוט בן אדם נחמד.
חשוב לציין את הסיבה שהוא ירד מהתפקיד בצורה כ"כ שקטה - למיטב הבנתי, הוא היה מעורב בסקנדל הטרדות מיניות של בחור אחר שעבד על מו"ד 5 בזמנו.

https://www.thefandomentals.com/new...light-rampant-harassment-in-the-rpg-industry/
זה הסיפור בעיקרון. את השם של מירלס שמעתי מעורב רק מתוך סרטונים בנושא ההחלפה שלו, ומחיפוש באינטרנט מצאתי גם כן בעיקר קטעי משפטים על המעורבות שלו, בגלל זה אני כותב שזאת הסיבה שהורידו אותו למיטב הבנתי - אבל בעיקרון כדאי לקחת את הדברים בעירבון מוגבל. יש את התגובה הזאת מאשכול ברדיט שמפרטת מעט יותר (שוב, לא בטוח במאה אחוז כמה נכונים הדברים, אבל נראה לפחות שיש הוכחות שהוא היה מעורב בעניין)

https://www.reddit.com/r/dndnext/comments/aq31yx/for_those_wondering_what_is_going_on_with_the_zak/

Whether it was done through malicious intention, or outright stupidity. Mike Mearls literally collected a list of all the people claiming that Zak S abused/harassed them in some manner by his own request to them... and then handed this list straight to Zak S, without combing through to remove names.

He is responsible for the further harassment of people in the industry, many of which are women or LGBTQ+ individuals because of this, whether it was intentional or done through stupidity. There has been a response by him on social media, but it basically reads like a purely lawyer-wrote piece. People are demanding more, some are demanding that he be hired from WotC outright.

את הסיפור של זאק סמית אני חצי מכיר. היום הוא לא בדיוק דמות אהודה. זה התפוצץ כאשר שחקניות מבוכים ודרקונים ו-Vampire מוכרות יחסית בארצות הברית חשפו אותו בפומבי - בפייסבוק\טוויטר - ואז היה רעש כלפי חברות משחקים שונות שזאק עשה עבורן עבודות פרילנס שיפסיקו לעבוד איתו.

אם אתה מעביר אדם מהתפקיד בגלל שערוריות מהסוג הזה - למה אתה משאיר אותו בתור הפרצוף של החברה בדוכן שלה בג'נקון? נראה לי די מפוקפק להגיע למסקנה שמירלס הועבר מתפקידו בגלל הסיפור הזה...

הוא כנראה היה אחד הפלייטסטרים, אבל הוא היה מאוד ווקאלי וגרם לתפקיד שלו להראות יותר משמעותי ממה שהוא היה. אז אחרי שנחשפו ההטרדות שלו הרבה אנשים דרשו שחברות שהוא עבד איתן יפסיקו לשתף איתו פעולה. שוב, אני לא בטוח איך מירלס היה מעורב בכל הסיפור, אבל נראה שהיה לו תפקיד כלשהו לפי מה שאומרים ברשת

הקרדיט של זאק סמית׳ הוא זניח מאוד במוד חמש, ברמה של מאות או אלפי אנשים אחרים. הוא כן היה מוכר בסצנת משחקי הרטרו ו osr למיניהם. והוא די חלאה של בנאדם, והייתה תקופה שאם מישהו היה כותב את זה בחו״ל אז הוא היה מקבל מבול של הודעות שנאה ואיומים.

למיטב הבנתי מירלס טעה ושגה ביחס שלו ובכך ששלח את הרשימה, אבל זה לא גרם להעברתו מהתפקיד. כמו שנרוביאן כתב, הוא עבר תפקיד בתוך החברה ולא פוטר. יכול להיות אבל שזה גורם שגרם למירלס עצמו לרצות לעבור למשהו שקט יותר ופחות בחזית מול המעריצים.

חזרה