• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חבורות המו"ד הראשונות שהנחיתם להן?

אז אחרי השאלות של ד"ר גאיוס על הדמויות הראשונות ששיחקתם, אתם זוכרים משהו על החבורות הראשונות שהנחיתם להן?

לי היו שני נסיונות התחלה כושלים שהתפרקו אחרי כמה סשנים, ואז קבוצה רצינית שרצתי איתה מכיתה ט' עד שכולנו התגייסנו - עם חלקם חזרתי לשחק קצת אחרי הצבא, לפני שהחיים סחפו את כולנו לכיוונים ממש שונים, אבל עם כל קבוצת המו"ד המיתולוגית שלי מהתיכון אני בקשר מצויין עד היום.

הקבוצה הראשונה באמת:
קשה לי לזכור את הדמויות שם, כי בתור שה"מ מתחיל חשבתי שיהיה מגניב לתת לכולם לשחק שתיים או שלוש דמויות - רעיון מחורבן ממש. רק זוכר שהיה שם מישהו שאחת הדמויות שלו הייתה מבוססת בצורה מביכה משהו על הדמות של אפריל מהסדרה המצויירת צבי הנינג'ה (תוהה אם ישתלם לי לסחוט אותו עם המידע הזה כי היום הוא די בכיר במשרד המשפטים). אחרי הרפתקה גרועה אחת בה הדמויות נלחמו בהמון מפלצות במבוך של כוהן בשם גארגל (בן דודו של בארגל מההרפתקה הקבועה של הקופסא האדומה שלא רציתי להשתמש בה) שהיה נשוי לגארגויל, החבורה הזו התפרקה.

הקבוצה השניה:
היום זה ישמע מוזר, אבל בניינטיז היה שלב שמו"ד היה להיט וכמעט כולם שיחקו. זה אמר שהיה קשה למצוא שחקנים פנויים, אז כשהקמתי את הקבוצה הבאה שלי הבאתי חבר אחד מהקבוצה הקודמת (בחור שעד סוף התיכון תמיד שיחק אותה דמות, גנב בשם נורלוק, בהשראת הכתבה הזו:https://www.pundak.co.il/forums/threads/40563 ) ואספתי עוד כמה ילדים מהכיתה שעוד לא הייתה להם קבוצה. ככה שלא מפתיע שנאלצתי להסתפק בערסים.

הקבוצה הזו החזיקה מעמד לאורך כיתה ח'. הגרעין הקשה שלה היה נורלוק הגנב, קלאריון הכוהן שהיה רחוק מלהיות דמות דתית ראויה לשמה (בהתחלה היה לו אח לוחם עם השם המקסים "פאקי" אבל הבחור הזה עזב), קרמון הלוחם המאנצ'קין (שהיה מועתק מקרמון מרומח הדרקון רק גדול וחזק יותר) וקסבובו הקוסם, שהשחקן שלו אמר שהדמות שלו נשבעה ל#$%^ את כל המפלצות בחוברת השה"מ וזה גם מה שהוא ניסה לעשות. בתחילת כיתה ט' הקבוצה הזו התפרקה כי ההורים שלנו חשבו שהמשחק מוציא אותנו לתרבות רעה, קלאריון החליט שהוא מעדיף להסתובב עם עבריינים, קרמון ניסה להתחיל קריירה של נער שעשועים לקשישות אמידות ולפי השמועה נפל בסם וקסבובו עבר לבית ספר מקצועי (לימים הוא יהפוך לטכנאי של מערכת נשק מאוד מסווגת ובפעם האחרונה ששמעתי עליו הוא היה תקליטן ומפיק סרטים למבוגרים בלוס אנג'לס שהזכירו מאוד את מעללי הדמות שלו).

ואז הקמתי את הקבוצה המיתולוגית שליוותה אותי עד סוף התיכון ובמובנים מסויימים גם הרבה אחרי.
הגרעין הקשה היו נורלוק הגנב ובחורה ששיחקה לוחם בשם אלרואן עם רקע ואישיות מאוד מפורטים בהשראת כל מיני ספרים (בעיקר "שדה קרב ארץ" הסיינטולוגי) וקצת אחרי זה הצטרף עוד חבר ששיחק קוסם ערבי שרצח את אחיו הרשע וקיבל בגלל זה אות קלון על המצח שהוריד את הכריזמה שלו ל-3. חוץ מהם היו עוד כמה חבר'ה שבאו והלכו, כמו מישהי ששיחקה תמיד כוהנות עם חזה ענק (כפיצוי על תכולת החולצה הצנועה שלה) וג'ינג'ית ששיחקה גמד אדום שיער והומו. לקראת סוף כיתה ט' הצטרף אלינו בחור ששיחק מיסטיקן (הגרסה של מו"ד בקופסאות לנזיר, שהופיעה רק בערכה השחורה לאשף כדמות אופציונלית) ואז בקיץ בין כיתה ט' ל-י' החלטנו לעבור ממו"ד בקופסאות לAD&D שבדיוק יצא אז לשוק במלואו (ספר שה"מ, שחקן ואסופת מפלצות בקלסר מתפרק).

החבורה ראשונה שלי הייתה מבוססת גם על החברים מהתיכון, אם כי זה קבוצה שהתחלתי בה בתור שחקן. אחרי כמה שנים טובות, באזור הצבא, המנחה הקודם החליט שאין לו זמן ואני הפכתי למנחה.
אני חושב ששיחקנו משהו כמו 15 שנה, שבמהלך הזמן שחקנים באו ועזבו, ועברנו מהדורות מאחת לשנייה, התחלנו במוד"מ וסיימנו במה' 4. זה גם החבורה שבשבילה כתבתי את איי הסערה, אחרי שהתחלנו בגרייהוק ולא כל-כך התחברתי לעולם עצמו - למרות שיש שם אלים ודב"שים מגניבים.

שיחקתי גם בקופסאות, אבל זה היה בעיקר עם אח שלי ועם חברים מהיסודי. זה פחות חקוק אצלי בזכרון למרות שאחת הדמויות שלי משם ואני חושב שדף הדמות עוד שמור לי אצל ההורים איפשהו.

מו"ד של ממש הנחיתי בסוג של מחתרת לשלושה חברים שהיתה להם קבוצה בישיבה תיכונית.
מוד"מ.
אחד שיחק לוחם זועם שאיכשהו תמיד גלגל 20 ברגעים הנכונים, אחד שיחק כוהן אלף מרושע ואחד גמד נוכל אפאטי.
עשיתי כל טעות אפשרית, בסוף הם הקימו יקב ומאפיה שהגנה על היקב.

The oldman אמר/ה:
אני חושב ששיחקנו משהו כמו 15 שנה, שבמהלך הזמן שחקנים באו ועזבו, ועברנו מהדורות מאחת לשנייה, התחלנו במוד"מ וסיימנו במה' 4. זה גם החבורה שבשבילה כתבתי את איי הסערה, אחרי שהתחלנו בגרייהוק ולא כל-כך התחברתי לעולם עצמו - למרות שיש שם אלים ודב"שים מגניבים.

זה המון זמן! אותה מערכה ברצף?

הקבוצה הראשונה שלי הייתה אח שלי וחבר שלי במשחק לא רציני באמת ללא שום שיטה אמיתית, התחלנו בכיתה ד' ושיחקנו במפגשים לא קבועים עד כיתה ז'? ח? ט? משהו כזה.
זכור לי במיוחד בקרב שהתפרש על חצי שנה כי נפגשנו ממש מעט נגד זיקית-דרקון-אבן בגודל של הר, כשרוב הקרב היה נגד דברים אחרים על הגב שלה.
את בניית המפגשים עשיתי כך:
- פותח את ספר המפלצות של 3.5.
- מוצא תמונה של מפלצת שנראית מגניב.
- כותב לעצמי את השם שלה, וזה מה שהם ילחמו מולו בקרוב.
שם נוצר לאיטו החוק של העולם של בני המפלצות וצילו של הצל, ככה הלור הזה הפך למסובך ממש כי היו דברים שקרו לפני חמש שנים כשהיו להם דמויות אחרות אבל אנחנו זוכרים אותם, והאמת שהיה לי רעיון מגניב איך לסיים את הקמפיים האינסופי הזה, אבל הוא נקטע באיבו כשלכולנו נגמר הזמן לחיות.

הייתה לי גם קבוצה שהרצתי לחברות מהכיתה במשך שנתיים, קבוצה שהרצתי אחר כך במשך חצי שנה בערך בהפסקות בבית ספר עד שהבנו שזה לא עובד, ועוד קבוצה שהתחילה מחמישה אנשים והצטמצמה לשניים (אחד נטש לרוסיה, השנייה ליאס"א, ולשלישי סתם לא היה זמן) שהם הגיעו לקרב הסופי ואז הקורונה התפרצה בארץ.

אני מתכנן לפתוח גם קמפיין חדש ומגניב בזום, שבתקווה יעבוד טוב.

ניסיתי להריץ 3.5 לשה"ם הקבוע שלי ששיחק איתי אחד על אחד, אחרי שתי פגישות ראינו שזה פשוט לא הולך, לאחר מכן יצרתי את "קריאת הארורים" ב3.5 ועשיתי בערך כל טעות אפשרית והמשחק נפל והתרסק וצילק אותי למשך כמה זמן בכל הקשור להנחייה למשך שנתיים.
לפני לא הרבה זמן החלטתי לפתוח את קריאת הארורים מחדש (הפעם בpf) ואני משחק עם רוב השחקנים ששיחקו בגרסה הראשונה של קריאת הארורים, אני די נהנה מזה כרגע.

אני חושב שהקבוצה הראשונה שהרצתי לה הייתה כשהייתי בכיתה... ג'? משהו כזה. הרצתי הרפתקה מוזרה מאוד של בערך שלושה שבועות, והם סיימו אותה, ואז המשכנו למשחק אחר, מודרני יותר, שהפך באמצע למין מערב פרוע. אחרי המשחק הזה עשיתי הפסקה לשנתיים, ובכיתה ה' התחלתי שוב להריץ לאותם חברים. גם היום אני מריץ להם, אבל בעיקר חד"פים, כי את המשחק המרכזי שאנחנו משחקים בו, מריץ מישהו אחר, שעושה עבודה נפלאה.

וואו, מאוד מרשים.

החבורה הראשונה ראשונה שלי הייתה עוד כמה חברים שלי, שבגדול עשיתי להם חדר-חדר את מה שעשו לי בחוג, רק בלי שיטה ובשימוש ב3ק6 כי לא היה לי די 20. זה הגיע רחוק להפליא, כשאני לאט לאט ממציא עולם ושיטה.

אחרי שזה הסתיים הקמתי עוד איזה הרכב של יומיים, ואז הקמתי חבורה יותר רצינית עם שני חברים שלי, בכזה ז נראלי. זה היה במהד 3.5, אני חושב שאחד מהם היה מכשף ואחד מהם סייר, והם עשו איתי קמפיין די ארוך עד איזה דרגה שבע או 8 לדעתי, באיי הסערה(שהיה הספר מ"ת הראשון שקניתי!!), כולל הרצה די מוצלחת של מגילות העוצמה, עד שבאיזשהו שלב אני לא יודע מה עבר לי במוח והחלטתי להנדס היתקלות שבה קובולודים מנצחים אותם כדי לללמד אותם ענווה או איזו משהו מטומטם כזה. בדיעבד זה הרס את הקמפיין, ואחרי זה עברנו ללהתנסות בכל מיני שיטות שחלקן המצאתי,
כולל הנשגבים, שיטה גרועה שהמצאתי ומתרחשת ברומא העתיקה, משחק שבו משחקים אלים שהעליתי בזמנו לפונדק והיה ההשראה לבראשית זמן האלים שהרצתי בפורום, והכי טוב בעיניהם וזכור לכולנו לטובה, קמפיין שבו הם שיחקו נסיכי אלפים אפיים בעולם דמוי הסילמריליון, שבו אחד מהם שיחק מעין מגבילה של תינגול ואחד מהם בערך שושלת דמוי פיאנור.
היה מאוד מגניב.
אחרי זה באיזשהו שלב עברנו לשתות במקום לשחק מ"ת, וכך מצאתי עצמי ללא חברים חנונים שישחקו איתי מוד חהרבה מאוד שנים...

חזרה