• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 59] [מה' 5] דרקון גונב מוחות

בשנת 2005, גליון מספר 337 של מגזין דרגון יצא לאור, תחת חברה קטנה ולא מוכרת בשם פאיזו. הגליון הזה, שנועד למהדורה 3.5 של מבוכים ודרקונים, כלל בין השאר כתבה על יצורים פסיוניים- ליתר דיוק, יצורים אילית'ידיים. בין אם כאלה שנוצרו ועוותו על ידי מצליפי המוחות, או יצורים שחיים באדמותיהם.

15 שנים לאחר מכן, התחלתי קמפיין יחיד, כשהנבלים הם מצליפי מוחות (לא שהשחקן, ששמו במחוזות הפונדק הוא מירטוקן, בכלל יודע את זה). חיפשתי מידע עליהם, הסתכלתי בוויקי, ומצאתי את המגזין הזה. מלא במפלצות מגניבות. הבעיה היחידה? אני מנחה במה' 5, לא ב3.5. ועל כן, הייתי צריך להמיר את הנתונים.

עברו כמה שבועות ושכחתי מזה, אבל הדו"נ האחרון- יחד עם פוסט ברדיט על המרה של מפלצת מ3.5 ל-5, גרם לי לשבת ולבצע את ההמרה של המפלצת המגניבה ביותר.

latest

היצור המפלצתי שמולכם מזכיר דרקון עוצמתי, אבל נדרש רק מבט זריז כדי להבין שהוא לא- או לפחות יותר- מדרקון. הקשקשים הזעירים והסגולים שלו הם כנראה המאפיין הרגיל ביותר של היצור הדרקוני. הכנפיים שלו הן בקושי יותר מיריעות עור בשרניות, וארבע מחושים ארוכים צומחים מצווארו- היכן שהראש אמור היה להיות. זוג כדורים לבנים ונפוחים, חסרי אישונים, נמצאים מאחורי המחושים, משמשים כעיניו של היצור.

דרקונים גונבי מוחות משלבים את מאפייניהם הגרועים ביותר של מצליפי מוחות ודרקונים. מהממים את אויביהם עם פיצוץ מוחי ואוכלים את מוחותיהם עם המחושים הקטלניים שלהם. המפלצות הללו נוצרות כשראשן אילית'ידי משתלט על גופו של דרקון- ולעתים, אפילו המוחות העליונים של מצליפי המוחות לא מסוגלים לשלוט בהם- ואלה מהם ששורדים והופכים ללטאים עליונים אף משתלטים לעתים נדירות על המושבה האילית'ידית.

רוב הדרקונים גונבי המוחות רואים את החיים כמשחק שבו הם מתכוונים לנצח. וכמו שאר מצליפי המוחות, גם הם מתמחים באיסוף מידע ובתמרון יצורים פחותים מהם.

עורם של הדרקונים גונבי המוחות חסין לחומצה ואף מקנה הגנה כנגד נשקים לא קסומים. כמו מצליפי מוחות אחרים, גם להם יש יכולות פסיוניות עוצמתיות, אך השינוי שגופם עבר החליש את הכנפיים שלהם, והם עפים באופן מגושם יותר מדרקונים אחרים.

young brainstealer dragon.png

הנתונים שאני מציג הם נתונים של דרקון גונב מוחות צעיר. וזו הסיבה שהיכולות הפסיוניות שלו כל כך מעטות. דרקונים גונבי מוחות בוגרים יותר מסוגלים גם לרחף, לעבור בין מישורים, להקסים יצורים חלשים מהם, לקרוא מחשבות, וכך הלאה. הם מפתחים גם עמידות לקסם- בדיוק כמו מצליף מוחות רגיל.

זה נראה ממש מגניב, והשילוב של המכאניקות עובד בצורה ממש חלקה.
דבר אחד שתהיתי עליו - האם יכולת פיצוץ המוח כנשק נשיפה מאוזנת עבור הדרקון ביחס לנשקי הנשיפה של דרקונים באותה רמה? כמות מרשימה של נזק וcone שיכול לתפוס חבורה שלמה ולהפיל אותה לסיבוב, יחד עם היכולות הפיזיות של דרקון....זה לא מעט יותר מדי?

מבחינת הפלאף, מה ההבדל המעשי בינם לבין מצליפי מוחות? האם יש הבדל? האם הקשר שלהם למורשת הדרקונית גורם להם לעשות עוד משהו? האם הם פשוט הגרסה של "יקום מצליפי המוח" לדרקונים, תופעה טבעית כמו שאר הדרקונים, או משהו אחר לגמרי?

בעצם, מה שאני שואל, חוץ ממכאניקה, למה לי להשתמש בדרקון מצליף מוח ולא במצליף המוח עצמו?

yds אמר/ה:
דבר אחד שתהיתי עליו - האם יכולת פיצוץ המוח כנשק נשיפה מאוזנת עבור הדרקון ביחס לנשקי הנשיפה של דרקונים באותה רמה? כמות מרשימה של נזק וcone שיכול לתפוס חבורה שלמה ולהפיל אותה לסיבוב, יחד עם היכולות הפיזיות של דרקון....זה לא מעט יותר מדי?
היכולת חזקה יותר, אבל לדרקונים באותה רמה יש יותר התקפות- ויכולת ריחוף. מה שאומר שאי אפשר להפיל אותם מהאוויר בקלות- זאת בניגוד לדרקון גונב המוחות.

yds אמר/ה:
מבחינת הפלאף, מה ההבדל המעשי בינם לבין מצליפי מוחות? האם יש הבדל? האם הקשר שלהם למורשת הדרקונית גורם להם לעשות עוד משהו? האם הם פשוט הגרסה של "יקום מצליפי המוח" לדרקונים, תופעה טבעית כמו שאר הדרקונים, או משהו אחר לגמרי?
אילית'ידים הם יצורים טפיליים. הם נולדים כראשנים שנטפלים לאדם ובסופו של דבר אוכלים אותו והופכים למצליף מוח. זה למה הם בעלי גוף דמוי אנוש. הם לא מתרבים באופן מיני.
דרקונים גונבי מוחות הם אילית'ידים שבמקום להטפל לגוף דמוי-אנוש, נטפלו לגוף של דרקון. לפחות בגרסה שאני מציג. גרסה אחרת גורסת שמדובר בניסוי גנטי נוסף של מצליפי המוח, בו הם הפכו דרקונים לדומים יותר אליהם. אישית, אני מעדיף את הגרסה הראשונה.

yds אמר/ה:
בעצם, מה שאני שואל, חוץ ממכאניקה, למה לי להשתמש בדרקון מצליף מוח ולא במצליף המוח עצמו?
מגניבות.
מצליף מוח זה נחמד והכל, אבל שחקנים מכירים אותם. הם יודעים למה לצפות. מצליפי מוח הם לא מפחידים בפני עצמם- היכולות שלהם מפחידות.
דרקון גונב מוחות הוא... מבעית. ולדעתי, הוא קצת יותר ייחודי ממצליף מוח רגיל בהתנהגות שלו. הוא הרבה יותר ערמומי- משלב את העורמה הדרקונית יחד עם העורמה האילית'ידית הרגילה.

מכאנית, הוא הרבה יותר בעייתי לדמויות קפאפיסטיות ממצליף מוח רגיל. אז אם החבורה שלך מלאה בלוחמים, ברברים, פלאדינים ושאר מקצועות עם יכולות טווח פחות מאופטימליות, הוא יהווה אתגר משמעותי- ההישג של המחושים שלו מאפשר לו לעוף ולתקוף בלי שלדמויות יהיה מה לעשות בנושא.

מגניב ממש.

מהו היחס בין מושבת מצליפי המוח לדרקון גונב המוחות? כיצד בעצם הם משתלבים בחברה של מצליפי המוח?

ולמען האמת, ממש יעניין אותי לראות נתונים לדרקון גונב מוחות עוצמתי יותר, למרות שאני מניח שאלו יהיו כבר יצורים אגדיים.

העוג הברברי אמר/ה:
מהו היחס בין מושבת מצליפי המוח לדרקון גונב המוחות? כיצד בעצם הם משתלבים בחברה של מצליפי המוח?
בדרך כלל, דרקונים גונבי מוחות משמשים כמפקדים של קבוצות של מצליפי מוח, מעטים מהם אפילו מורדים במושבה ויוצרים מושבות משלהם ללא מוחות-עליונים, מה שמצביע על שאפתנות מסוימת שלא קיימת אצל מצליפי מוח רגילים (אם כי זה דבר מאוד נדיר).

העוג הברברי אמר/ה:
ולמען האמת, ממש יעניין אותי לראות נתונים לדרקון גונב מוחות עוצמתי יותר, למרות שאני מניח שאלו יהיו כבר יצורים אגדיים.
אלה בהחלט יהיו יצורים אגדיים, כנראה עם פעולות-מערה משלהם. עמידות לכמעט כל סוג נזק, עמידות אגדית, ויכולות פסיוניות עוצמתיות. הם יהיו מפחידים ממש- וגם הרבה עבודה לכתוב.
אם מישהו אחר יתעניין מספיק כדי לבצע את ההמרה, זה יהיה ממש מגניב. אבל אני לא חושב שאני אעשה את זה.

ביצוע מוצלח מאוד, למרות שאני לא אוהב את ההתייחסות לדרקון מצליף מוח כמשהו מוכר עם תכונות ידועות. אני חושב שהוא באמת עובד טוב יותר כנבל בודד במערכה, שנוצר כשקהילה של מצליפי מוח הצליחה בקושי רב לתפוס דרקון, ואיכשהו הראשן שרד את הגלגול ץ, ובדיעבד לא בטוח שזה היה רעיון טוב כי המפלצת שנוצרה החריבה את הקהילה והשתלטה על קבוצה של מצליפי מוח רגילים. (באופן רשמי אם הראשן נטפל ליצור גדול מדי, שזה בערך בגביר ומעלה, הגוף מת לפני שהראשן מצליח להמיר את כולו, ואז גם הראשן מת).

הנתונים שלו נראים אחלה, אבל אני חושב שלא הייתי נותן לו חסינות מלאה לנזק תודעה, אלא רק עמידות. (למיטב זכרוני למצליפי מוח רגילים אפילו אין עמידות לנזק תודעה, שזה די הגיוני כע הכוחות שלהם יותר התקפיים מהגנתיים ולכן הגית'יאנקי שצדים אותם משתמשים גם כן בהרבה נזק תודעה).

ממש מגניב, כמה הערות:
- קצת מוזר שיש רק מתקפה אחת של מחושים, לרוב אני רגיל לראות כמה כאלו.
- המצב המום של מחוש הוא אינסופי להבנתי? איך הוא משתחרר מההיתפסות אם הוא המום, וכל סיבוב הוא סופג 55 נזק, אז בעצם זה די מוות סופי ברגע שנכשלים.
- מצב המום למשך דקה במתקפת הפיצוץ מוח יכול להיות קטלני לחבורה בגלגולים גרועים. גם כאן זה מרגיש שגלגול גרוע בודד יכול לרסק את הדמות/חבורה.
זה שאלה אם אתה הולך על הרוח של חמש שהיא יותר סלחנית לשחקנית או מהדורות קודמות שהן קטלניות יותר.

נרוביאן- גם לדעתי דרקון גונב מוחות מגניב יותר כיצור ייחודי, אבל החלטתי לרשום כאן את הפלאף הרשמי שלו. כל אחד כמובן רשאי להשתמש בו כמו שהוא יעדיף.
בנוגע לחסינות לנזק תודעה, אחרי קצת מחשבה הגעתי למסקנה שלתת לו עמידות במקום יהיה יותר הגיוני. תודה!

אולדמן- התלבטתי אם לתת יותר מהתקפת מחושים אחת, אבל זו התקפה חזקה מאוד. בדרך כלל, ליצורים בעלי מספר התקפות יש התקפה אחת חזקה וכמה התקפות חלשות. התלבטתי אם להוסיף התקפת טלפיים נוספת, אבל החלטתי שעדיף שלא בגלל דירוג האתגר. לגונב המוחות יש מספר כוחות חזקים- ולהוסיף התקפה נוספת מרגיש לי עוצמתי מדי.
המצב הוא כל עוד היצור אחוז, ויש מספר דרכים לשחרר יצור מאחיזה ב5. בין אם לשגר אותו, לדחוף אותו אל מחוץ להישג של האחיזה וכך הלאה.
גם הפיצוץ המוחי וגם התקפת המחושים והוצאת המוח הן יכולות שנלקחו כפי שהן מהנתונים של מצליף המוח במגדיר המפלצות. אז הייתי אומר שזו בחירה מודעת של מעצבי השיטה להפוך אותם לקטלניים עד כדי כך.

וכמובן, תודה לכולם :cthulhu:

חזרה