• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה הקלאס האהוב עליכם ב D&D?

Dr Gaius Batlar

פונדקאי מהשורה
לפני בערך 6 שנים נחשפתי למשחק D&D ועכשיו אני מוצא את עצמי משחק בזה הרבה.
בכל מקרה רציתי לדעת איזה קלאסים אנשים אחרים משחקים ולמה? הקלאס המועדף עליי באופן אישי זה ויזארד.

תיקון* כתבתי בשנתיים האחרונות ובעצם התכוונתי לשנים האחרונות. ובשנים האחרונות התכוונתי ל6 שנים..

עברי, דבר עברית. רק יוטיוברים מדברים בהיבריש.
קלאס = מקצוע
ויזארד = אשף (או קוסם למי ששיחק במהדורות הישנות יותר) - באופן כללי המקצוע הזה שינה את שמו (האנגלי) כמה פעמים, והספיק להיות גם mage ומסיבות ממש מוזרות גם להיקרא magic-user.

כמו כן, שים לב שפירסמת את השאלה בפורום "משחקי תפקידים כללי" שמיועד לדיונים על כל משחקי התפקידים שאינם מו"ד (מבוכים ודרקונים, התרגום המקובל לd&d מאז 1989), בעוד שבדיוק שורה מעליו בתפריט יש פורום שמיועד למבוכים ודרקונים לשלל מהדורותיו השונות ולפאת'פיינדר (משחק התואם בערך למהדורה השלישית)

ברוך הבא.

המפקד האלמוני אמר/ה:
עברי, דבר עברית. רק יוטיוברים מדברים בהיבריש.
קלאס = מקצוע
ויזארד = אשף (או קוסם למי ששיחק במהדורות הישנות יותר) - באופן כללי המקצוע הזה שינה את שמו (האנגלי) כמה פעמים, והספיק להיות גם mage ומסיבות ממש מוזרות גם להיקרא magic-user.

כמו כן, שים לב שפירסמת את השאלה בפורום "משחקי תפקידים כללי" שמיועד לדיונים על כל משחקי התפקידים שאינם מו"ד (מבוכים ודרקונים, התרגום המקובל לd&d מאז 1989), בעוד שבדיוק שורה מעליו בתפריט יש פורום שמיועד למבוכים ודרקונים לשלל מהדורותיו השונות ולפאת'פיינדר (משחק התואם בערך למהדורה השלישית)

ברוך הבא.

אני חדש כאן ואני לא מכיר כל פורום שקיים באתר.. בכל מקרה תודה.

אישית אני הכי אוהב לשחק נוכל, כי הוא מגניב בכך שהוא מתגנב, שילוב בין Face (כמה שיש במבוכים ודרקונים) עם יכולת לחימה מעניינת שהיא לא רק להרביץ ולהרביץ. מאידך, התקפת פתע לא תמיד מצליחה, בחמש לפחות הפכו אותה למשהו הדיר.
מבחינה מכאנית, הדמות המעניינת ב-5 הוא הכוהן לדעתי, שלראשונה משלב היטב בין ה Buffing והריפוי ביחד עם יכולת לחימה גבוהה.

נ.ב. [mention]Dr Gaius Batlar[/mention] הזזתי את הנושא לפורום מבוכים ודרקונים.

The oldman אמר/ה:
אישית אני הכי אוהב לשחק נוכל, כי הוא מגניב בכך שהוא מתגנב, שילוב בין Face (כמה שיש במבוכים ודרקונים) עם יכולת לחימה מעניינת שהיא לא רק להרביץ ולהרביץ. מאידך, התקפת פתע לא תמיד מצליחה, בחמש לפחות הפכו אותה למשהו הדיר.
מבחינה מכאנית, הדמות המעניינת ב-5 הוא הכוהן לדעתי, שלראשונה משלב היטב בין ה Buffing והריפוי ביחד עם יכולת לחימה גבוהה.

נ.ב. @Dr Gaius Batlar הזזתי את הנושא לפורום מבוכים ודרקונים.

נוכל זו בחירה מצוינת. מקצוע מעולה. יצא לי לא מעט לשחק בתור נוכל.

אני חושב שהתשובה שלי בסופו של דבר תהיה כוהן, ודרואיד במקום השני. תמיד אהבתי להתעסק בתיאולוגיה בעולמות פנטזיה. אלים ודת זה דבר פשוט מרתק. גם כדרואיד אני מתעסק בתיאולוגיה- אבל מהצד האנימסטי והפגאני יותר שלה. וגם זה מאוד מעניין.

Nextorl אמר/ה:
אני חושב שהתשובה שלי בסופו של דבר תהיה כוהן, ודרואיד במקום השני. תמיד אהבתי להתעסק בתיאולוגיה בעולמות פנטזיה. אלים ודת זה דבר פשוט מרתק. גם כדרואיד אני מתעסק בתיאולוגיה- אבל מהצד האנימסטי והפגאני יותר שלה. וגם זה מאוד מעניין.

בחירה מצוינת

אני מאוד אוהב דרואידים. השילוב בין סופורט הילר ומקצוע לוחמני יחסית ומגניב, הקשר לטבע... משהו בי נמשך אליהם כל פעם מחדש.

וdr gaius batlar - מומלץ לא לצטט את ההודעה השלמה שמעליך, זה מאוד מעמיס על ההודעות שלך.

באופן כללי, אני מצטער שאין מקצוע ביניים בין האשף לכושף, כזה שמצד אחד יכול כל הזמן ללמוד עוד לחשים שהוא מוצא, והוסיף אותם למאגר שלו, ומצד שני יכול להטיל לחשים בצורה ספונטנית - משהו בסגנון שהוא חורט במוח את הלחשים שהוא לומד, ומתי שהוא צריך יכול להשתמש בהם.

בפאתפינדר באחד מספרי ההרחבה הוציאו מס' מקצועות שהם היבריד (שחכתי את המילה בעברית) של 2 מקצועות קיימים. המתאבק לדוגמה הוא היבריד בין לוחם לבין נזיר, בעוד הקוטל הוא היבריד בין נוכל לסייר. הארקניסט הוא ההיבריד בין מכשף לאשף.
יש לו פחות לחשים ליום, אבל בכל יום הוא בוחר מס' של לחשים מספר הלחשים שלו שיהיו הלחשים הידועים שלו, יש לו עוד כמה יכולות נוספות אבל זה השטיק העיקרי שלו מבחינת לחשים.

בפעמים המעטות שהייתי שחקן ולא מנחה, שיחקתי קוסמים. במהדורות הישנות יותר, קסמים היו כמעט הדרך היחידה לעשות דברים מיוחדים ומעניינים. היה אפילו מדור "תחמונים" בעיתון המשחקים WIZ שתיאר שימושים יצירתיים בלחשים, למשל הרעיון האדיר של להקרין "סרט קולנוע" באמצעות הלחש "חזיון תעתועים" וככה להתגבר על מגבלות הנפח והגודל שלו.

עכשיו אני מהרהר די הרבה דווקא על הדמות של הסייר. הוא איכשהו מרגיש זנוח ואני תוהה איזה דברים מעניינים אפשר לעשות איתו.

המשיכה הראשונית שלי רוב חיי תמיד הייתה לסייר, אולי כי זו הייתה הדמות הראשונה ששיחקתי, ואולי כי אהבתי את הקטע של לוחם שהוא פחות head on ויותר עקיף.
בשנים האחרונות אני יותר מתעניין בלוחמים-דווקא כי זו אמורה להיות הדמות הכי ורסטילית, ואני מניח שחלק מהסיבות שהתרחקתי ממבוכים ודרקונים למעט ארבע היא שדמויות שהן לא מטילות לחשים חייבות חפצקים כדי להיות מעניינות, וזה מאוד מבאס...

חזרה