• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שנת 2019 של מבוכים ודרקונים במספרים

מכשפי החוף פרסמו נתונים דמוגרפיים ונוספים על המצב של מבוכים ודרקונים ב-2019, עם מספר של 40 מליון מעריצים מסביב לעולם ועוד הרבה נתונים אחרים.
המספר הכולל הוא לדעתי מכיל כל דבר שנוגע לזה כמו ספרי קריאה, משחקי מחשב, צפייה בתוכניות ביוטיוב, משחקי לוח וכך הלאה. ממש לא רק משחק התפקידים עצמו.
אני משער שיש גם די הרבה אקסטרפולציות והנחות שנלקחו, למשל בנושא הגילאים. שם זה מפתיע שרק קצת יותר מ 10% מהמעריצים הם בני 40+. התחושה שלי שאם יחלקו את זה לשחקנים בפועל המספר יהיה גבוה יותר. גם האמירה שיש 40% נשים בערך נשמע מתאים אולי לקהל הרחב של המותג ופחות לאנשים שמשחקים בפועל - לפחות בישראל. מצד שני, בהחלט יש יותר נשים והרבה יותר בולטות, וזה מעולה.

בכל מקרה אין ספק ש 2019 הייתה מצוינת למבוכים ודרקונים.
dnd-2019.jpg
dnd-20192.jpg

אני מתקשה מאוד להאמין שמדובר בנתונים נכונים. ה"פחות מאחוז" של א.נשים המזדהים כנונ-בינארי לא נראה הגיוני בכלל, ולמעשה נראה שנמצא שם כדי שוויזארדס יוכלו לצאת ידי חובה.

גם העובדה שלפי וויזארדס אנשים מעל גיל 45 לא משחקים מאוד משונה לי.

אולדמן, מה עם קישור לפרסום? :)
Nextorl אמר/ה:
אני מתקשה מאוד להאמין שמדובר בנתונים נכונים. ה"פחות מאחוז" של א.נשים המזדהים כנונ-בינארי לא נראה הגיוני בכלל
[...]

גם העובדה שלפי וויזארדס אנשים מעל גיל 45 לא משחקים מאוד משונה לי.
דווקא נראה לי כמו נתונים הגיוניים, אם הם שאובים מרישומים של רול20, פנטזי גרואנדס ומשחקי הליגה במקומות שבהם שחקנים לוקחים ברצינות את ההתרשמה והמעקב, תקבל תוצאות עם הטיה ברורה לשחקנים בגילאים שמגיעים לשחק בכנסים (בניגוד למי שמשחקים מוד"מ 2 עם החברים שלהם בבית,לצורך העניין), לחתכים של שחקנים באירופה ובארה"ב, ולהטיות של דיווח עצמי (לדוגמה, לא כל מי שמזדהה א-בינארית ירגיש בנוח להירשם כך בכנס).

מצד אחד, אני מסכים שקשה לדעת עד כמה הנתונים מדויקים, כי זה מספר שממש קשה לכמת אותו. קבוצה של 5 חבר'ה שמשחקים ביחד 20 שנה בבית עם הספרים שלהם שהם קנו ב-2000 של מהדורה 3, לא מופיעים על המכ"מ. לכן בטוח שיש הרבה הנחות בסיס ואקסטרפולציות. אני מניח שהם גם מסתכלים למשל על נתוני מכירות ומנסים לשקלל אותם, ביחד עם הרישומים של אונליין.
מצד שני, אני חושב שזה משימה בלתי-אפשרית כמעט לכמת במדויק את מספר השחקנים, ומי שבעל האפשרות הכי טובה לעשות את זה, הם דווקא מכשפי החוף.
אז נכון שזה לא מדויק, אבל זה לדעתי משקף בהחלט מגמות שיש בשוק.

הנתון של 40-45 הוא טעות כתיב, הכוונה לגילאי 40+.

נרוביאן, לא מצאתי את הפרסום המקורי, זה האתר שאני מצאתי - https://www.ladbible.com/technology/gaming-dungeons-dragons-had-its-best-ever-year-in-2019-20200424 משער שזה איפשהוא במדיה החברתית שלהם.

חזרה