• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מהדורה 5] חישוב CR ל-NPC

הכנתי דב"ש למשחק אברון שאני מנחה, וחישבתי לו CR על פי ההוראות שבספר, לפחות עד כמה שהבנתי אותן, ויצא לי שה-CR שלו הוא 2. עם זאת, בהשוואה לדמות בהרפתקה המוכנה שהרצתי עד מפגש קודם ומתוארת כבעלת CR 3 אני חושב שהוא חזק יותר בכל מדד, אז אני חושב שהייתה לי בעיה בחישוב.

(עריכה: גרסה מעודכנת שלו בהמשך העץ)
ezahl d'medani.png

(תוך כדי הכתיבה כאן הבנתי ששכחתי להוסיף לו חלק מתכונות הגזע, אבל אני לא חושב שזה ישנה מהותית לדיון)
החשד המיידי שלי הוא חישוב ה-CR ההתקפי. לא היה לי ברור לגמרי לאיזה ערך נזק להתייחס לשם החישוב. הוא עושה שלוש התקפות של 1d8+3 כל תור, ויש לו sneak attack של 2d6. אני חישבתי את הנזק לתור כממוצע בין הנזק בממוצע בלי sneak attack ובין הנזק הממוצע עם. לפי החישוב הזה, יוצא לי שה-CR ההתקפי שלו הוא 4. האם התייחסתי לערך נזק הגיוני? או שיש אחד אחר שצריכים לקחת כאן?

אשמח לעזרה בעניין.

אחרי הרבה מפלצות והרבה נסיונות בחישוב ידני ומחשבוני אונליין שונים, בסוף התכנסתי לשימוש במחשבון האתגר הפשוט הזה:
https://1-dot-encounter-planner.appspot.com/quick-monster-stats.html

אגב, במו"ד 5 יש המון שונות בעוצמה של המפלצות והדב"שים בתוך אותו אתגר, דוב חום ודובלין הם באותו אתגר (1) כמו בקיעון דרקון פליז וכלב מוות.

dragonitzan אמר/ה:
איפה יצרת את הדף הזה לדב"ש?
באתר הזה:
https://tetra-cube.com/dnd/dnd-statblock.html

המפקד -
האתר נחמד, אבל הבעיה שלי פחות בשימוש בנוסחה ויותר בהגדרה של נזק ממוצע. האם נזק ממוצע מניח שהיצור פוגע בכל ההתקפות שלו (אם לא, זה מסבך את החישוב)? האם יכולות שמוסיפות נזק, אבל רק לפעמים (למשל, sneak attack) נחשבות בחישוב? כל מיני שיקולים כאלה משפיעים על התוצאה הסופית במידה לא מבוטלת.
ראיתי שיצרת הרבה יריבים למהדורה - יש לך תובנות כלשהן בעניין חישוב הנזק?
לגבי השונות בתוך אותו אתגר - זה מרגיש לי שהיא מסבכת את תכנון המשחק, ובהתחשב בזה שהפשטות זו לרוב הנקודה שמהללים ב-5, זה קצת מאכזב אותי.

Redcloak אמר/ה:
יש לך תובנות כלשהן בעניין חישוב הנזק?

הנזק הממוצע המירבי שהמפלצת או הדב"ש יכולים לגרום בסיבוב.

Redcloak אמר/ה:
לגבי השונות בתוך אותו אתגר - זה מרגיש לי שהיא מסבכת את תכנון המשחק

לא ממש. מפלצת בדירוג אתגר מסויים אמורה להיות קרב לא קל לחבורת דמויות ממוצעת בדרגה הזו, ויש מצב שאחת הדמויות בחבורה תמות. זה נותן לך ספקטרום די מגוון.

הוא אשף מגננה מתנקש עם לחש מגננה אחד?

הוא נראה טיפה יותר חזק מיריב ממוצע בד"א 2, אבל לא מספיק בשביל ד"א 3. פוטנציאלית הוא יכול לגרום 3ק8 + 9 + 2ק6 נזק בקפא"פ, שזה המון, אבל התקפת הפתע תהיה רלוונטית כנראה רק בתור הראשון, אלא אם יש לו בני ברית. אני חושב שכדאי להפחית את ההתקפות שלו מ-3 התקפות ל-2.

התוסף שלו למיומנות הבחנה נראה לי גבוה מדי. לא צריך להיות 6+?

דבר אחרון, דב"שים לא חייבים לקבל את מלוא היכולות של דמויות שחקן, והם יכולים לקבל גם יכולות אחרות. נניח את מאפיין הגזע שלו אפשר להחליף פשוט ביכולת Innate Spellcasting שתתפוס פחות מקום על פסקת הנתונים.

the Nerubian אמר/ה:
הוא אשף מגננה מתנקש עם לחש מגננה אחד?
האמת שהוא מבוסס על הנתונים של המרגל. עשיתי לו מקצה תיקונים (מצורף בסוף ההודעה), אבל שם יש לו את shield במקום detect magic, שהוא יכול להטיל מהיכולת גם ככה. שם גם החלפתי את הניסוח של Magical Detection לפורמט של innate spellcasting. לוקח לי קצת זמן להפנים את הפער בין דמויות שחקן לדב"שים במהדורה הזאת.
the Nerubian אמר/ה:
פוטנציאלית הוא יכול לגרום 3ק8 + 9 + 2ק6 נזק
האמת זו נקודה שאני לא סגור עליה בניסוח של sneak attack במהדורה 5 - האם היא נחשבת בכל התקפה (מתוך ה-multiattack) בנפרד? מהניסוח של היכולת אני מבין שכן, אבל זה גם נשמע חזק מדי...
לגבי בני ברית - עלילתית התפקיד שלו הוא מאבטח אישים, אז אני מניח שיהיו לו בני ברית מסוג זה או אחר ברוב תרחישי הקרב שהוא יופיע בהם.
the Nerubian אמר/ה:
זה משהו שלא שיניתי מפסקת הנתונים של המרגל, אני אוודא שהאתר שנעזרתי בו לא זייף ביחס לנתונים הרשמיים.
עריכה: בדקתי, וגם המרגל מקבל פעמיים את תוסף המומחיות שלו לתפיסה.
גרסה מעודכנת:
ezahl d'medani.png
בעיקרון, אני מעדיף שהוא יהיה בדירוג אתגר 3, אם יש לכם עצות איך לחזק אותו מעט כדי שהוא יתאים לזה, אשמח לשמוע.

the Nerubian אמר/ה:

זה כמו expertise - לדב"שים ומפלצות יש לפעמים כשרון, שניים או יותר שבהם תוסף המיומנות מוכפל. במקרה נדיר אחד זה גם קרה לתוסף התקפה (שר מלחמה הובגובליני).

חזרה