• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולמות פראיים דרקונים ונתונים [דו"נ 59] - עולמות פראיים: תעצומות נפש

בעולם של אתאס, תחת חומה חסר הרחמים של השמש האדומה, כל כוחות הגוף והנפש מגויסים למאבק הישרדות יום יומי. אנשים, חיות ואפילו צמחים משתמשים בתעצומות נפש כדי לצוד, להתחבא, לתקוף או לברוח.

הרצון – היכולת הפנימית לבצע תעצומות נפש
הדרך – השכלה ברזי השימוש בתעצומות הנפש

תכנון מכני:
אני רוצה שתעצומות הנפש יהיו זמינים וזולים לכולם, ללא צורך ברכישת יתרון של רקע על טבעי. מצד שני, כדי באמת להשתמש בהם ביעילות, יהיה צריך לרכוש יתרונות ולשפר כשרונות. בנוסף, אני רוצה לשמור על תחושת המאמץ שהשימוש בכוחות גובה.

כדי להשתמש בתעצומות נפש אין צורך לרכוש יתרון מיוחד, כל אחד מהכוחות זמין בצורת כשרון נפרד. הכשרון איננו מקושר לתכונה ולכן הוא ניתן לשיפור במחיר זול. שימוש בכוח דורש גלגול כשרון וניצול נקודות תעצומות נפש (נקודות כוח).
לרשות הדמויות עומדות שתי דרכים לגיוס נקודות תעצומות נפש:
הדרך הראשונה היא לרכוש את יתרון "הרצון" שמקנה לה 5 נקודות. ניתן לרכוש יתרון זה מספר פעמים.
הדרך השנייה, הזמינה תמיד לכלל הדמויות, היא לגייס את כוחות הנפש שלה:
בוחרים כמה נקודות רוצים לגייס (למשל 3).
מגלגלים רוח במחסר של מספר הנקודות המגוייסות (אם דירוג הרוח של הדמות הוא ק8, אז היא מגלגלת ק8 במחסר של 3 וגם את קוביית המזל ק6 במחסר של 3) כפעולה חופשית.
בתוצאה של 1 ומטה: הדמות סופגת פציעה אחת ומאבדת הכרה ל-1ק6 שעות.
בכישלון הדמות סופגת פציעה אחת.
בהצלחה הדמות מגייסת את נקודות הכוח.

יתרון "הדרך": דמותך בקיאה ברזי הדרך (2+ לגלגולי תעצומות נפש)

מספר דוגמאות לתעצומות נפש:
שליטה באור: יוצר אזור של אור או חושך בקוטר 12 מ’
קשר אמפתי: הבנת המצב הנפשי של המטרה. 1+ לגלגולי איום, שכנוע, הופעה או התגרות כנגדה
הפלת פחד: מפחיד את המטרה
איזון גופני: מרפא פציעות בשעת הזהב

חלק מהיתרון של שיטת עלמות פראיים זה בפשטות שלה. אני חושב שלהכניס מאגר נקודות חדש שצריך להחליט כמה ממנו מנצלים, זה פחות מתאים.
למה לא לעשות את "הרצון" לתכונה ואת "הדרך" לפעלול שמוסיף 1+ או 2+ לתוצאה של קוביית המזל בבדיקות עם תכונת הרצון?

אין כאן שום מכניקה חדשה, אני משתמש במכניקות קיימות של מהדורת הדלוקס: כוחות מופעלים ע"י כשרון ייעודי שלא מקושר לתכונה ומתוגברים על ידי נקודות כוח (כמו רקע על טבעי: כוחות על) וניתן לגייס נקודות כשנגמר (כמו יתרון: שאיבת נשמה).

חזרה