גזע חדש - יליד דרקון [3.5]

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
Cesc
הודעות: 307
הצטרף: 25 דצמבר 2008, 17:58

גזע חדש - יליד דרקון [3.5]

שליחה על ידי Cesc » 15 אפריל 2020, 11:04

גזע: יליד דרקון

תמונה

מוצאם של ילידי הדרקון הראשונים הינו מוטציות נדירות של זיווג בין דרקונים לבין בנות אנוש. מאז, התרבותם של ילידי הדרקון היא דרך הזדווגות בינם לבין עצמם, ככל גזע אחר. כיום, היחס של דרקונים לילידי הדרקון הוא יחס של חיבה, ובמיוחד נכון הדבר עבור ילידי דרקון "מהצבע הנכון".

ילידי דרקון הם בעלי מראה ומבנה דמוי אנוש עם קשקשים לאורך הגוף, ללא טפרים, כנפיים או זנב. מידת הגיוון בצבעי הקשקשים משתנה מיליד דרקון אחד לאחר, בהתאם להיסטוריה המשפחתית שלו. כך או אחרת, לכל יליד דרקון יש סוג דרקון אחד שהוא הדומיננטי ביותר בדמו. ילידי הדרקון מגיעים לבגרות בסביבות גיל 100, ומזדקנים בקצב איטי במיוחד – ניתן למצוא ילידי דרקון בני 1000 שנים ואף יותר.

ממלכות ילידי הדרקון שונות מאוד אחת מהשנייה. קיימות ממלכות הומוגניות, שאופיין משקף את אופי הדרקון הדומיננטי שלהן, וקיימות ממלכות הטרוגניות, בעלות אופי יותר פתוח ומקבל, ואף נוטות לגלות יחס חם יחסית לזרים (בתנאי שהם מצוידים באוצרות מעניינים, כמובן). ככלל, ממלכות ילידי הדרקון הן עשירות ומכילות לרוב כמות גדולה יחסית של אבני חן וחפצי קסם, האהובים עליהם במיוחד. אין לממלכות ילידי הדרקון אויבים בולטים, ומעטים הם הגזעים המעזים להילחם בילידי הדרקון. על כן, היכרותם של ילידי הדרקון עם בני הגזעים האחרים הינה בעיקר כאשר אלה מבקרים בממלכותיהם, ובמיוחד נכון הדבר עבור דמויי האדם הלא פראיים הנפוצים (בני אדם, בני מחצית, אלפים, גמדים, ננסים, חצי אלפים ולעיתים אף חצי אורקים).

אופיים של ילידי דרקון הוא מגוון, כמגוון הדרקונים אשר זורמים בדמם. למרות זאת, רוב ילידי הדרקון הם חמדנים וגאוותנים, כיאה למוצאם הדרקוני. ילידי הדרקון יוצאים להרפתקאות בעיקר על מנת לצבור עושר ואוצר רב, אך עשויים גם לצאת להרפתקאות ממגוון סיבות אחרות (שאיפה לכוח, סקרנות, רצון להפיץ צדק ועוד). רבים מהרפתקנים אלה הם מכשפים, מקצוע המוערך מאוד בתרבות הדרקונית. בחירות נוספות קיימות אף הן, ומסופר אף על מספר מצומצם של ילידי דרקון שמאסו בתרבות החומרית של בני מינם והפכו לנזירים או לאבירי קודש.

הערה לשה"מ: גזע זה מחליף את מקצוע היוקרה בן דרקון ואת התבנית חצי דרקון.

מאפייני יליד הדרקון:

- דמוי אדם, גודל בינוני.
- מהירות תנועה בסיסית 9 מ'.
- ראייה באור מועט: ילידי דרקון רואים למרחק כפול מבני אנוש לאור כוכבים, ירח, לפידים ותנאים דומים של אור קלוש. הם מסוגלים להבחין בצבעים ובפרטים גם במצבים אלו.
- תוסף גזע 2+ לזריקות הצלה כנגד השפעות שינה קסומות וכנגד השפעות משתקות.
- תוסף גזע 2+ לזריקות הצלה כנגד נוכחות מאיימת של דרקונים.
- תוסף גזע 2+ לבדיקות ידע הקשורות באופן ישיר לדרקונים.
- תוסף גזע 2+ לבדיקות ידע מאגי הנוגעות לחפצי קסם.
- עמידות לאנרגיה 5 לסוג אנרגיה אחד בהתאם לסוג הדרקון.
- חוש אוצרות: תוסף גזע 2+ לבדיקות חיפוש והערכה הנוגעות לאבני חן. יליד דרקון צריך בסך הכול לעבור במרחק 1.5 מטר מאבן חן מוסווית בכדי שיוכל לבצע בדיקת חיפוש אחריה (אפילו אם יליד הדרקון אינו מחפש באורח פעיל). לילידי דרקון יש מעין "חוש שישי" בנוגע לאבני חן.
- טבע קסום: יליד דרקון בעל כריזמה 10 ומעלה יכול להטיל כרצונו "פעלול", דרגת מטיל 1. זהו לחש מאגיה, ולכן יליד הדרקון יסבול מסיכוי כישלון בלחשים אם הוא מטיל אותו בעודו עוטה שריון.
- נשק נשיפה: פעם ביום, סוג וטווח בהתאם לסוג הדרקון, נזק 1ק6, תגובה ד"ק 10 + חצי דרגה + מתאם חוסן לחצי נזק. נזק גדל ב-1ק6 כל 5 דרגות (נזק 2ק6 בדרגה 5, נזק 3ק6 בדרגה 10 וכו').
- שפות אוטומטיות: שפת הסחר, דרקונית. שפות נוספות: שפת בני המחצית, אלפית, גמדית, ננסית, אורקית.
- מקצוע מועדף: מכשף. טבעם הדרקוני מושך את ילידי הדרקון לכיוון הקסם הפראי.
- מתאם דרגה 0+.

סוג דרקון - עמידות לאנרגיה - נשק נשיפה:
שחור - חומצה - קו חומצה 18 מטר
כחול - ברק - קו ברק 18 מטר
ירוק - חומצה - חרוט גז מאכל (חומצה) 9 מטר
אדום -אש - חרוט אש 9 מטר
לבן - קור - חרוט קור 9 מטר
פליז - אש - קו אש 18 מטר
ארד - ברק - קו ברק 18 מטר
נחושת - חומצה - קו חומצה 18 מטר
זהב - אש - חרוט אש 9 מטר
כסף - קור - חרוט קור 9 מטר

(פורסם לפני כשלוש שנים בלינק הזה, ולאחרונה הייתה לי השראה לתקן ולעדכן - תודה רבה לכל מי שהגיב שם!)

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה