• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 המרה רשמית של טירת אמבר למהדורה 5

טירת אמבר היא ההרפתקה שהכי נהנתי ממנה ואני הכי זוכר מימי מו"ד קופסאות שלי. טוב, אם להיות כנים, אז היא מתחרה עם B11/B12
בכל מקרה, עכשיו מגיעה המרה רשמית למהדורה חמש - אם מישהו מתכנן להריץ - שיקרא לי!
https://goodman-games.com/blog/2020...-in-our-original-adventures-reincarnated-line
CastleAmberCover900.jpg

ראיתי את הכותרת וחשבתי שוויזארדס החליטו סוף סוף לגשת לעולמות מערכה קלאסיים מוצלחים - במקרה הזה מיסטרה - אבל אני רואה שזו לא המרה "רשמית" אלא המרה של חברה צד ג'. שזה עדיין ממש אחלה (וגודמן גיימס הם אחלה חברה), אבל זה לא אותו הדבר מבחינת התמיכה שהחברה תוכל לתת למוצר או למוצרי המשך.

בהרפתקה הקלאסית לא יצא לי לשחק, אבל השם ואיור הכריכה שלה הפכו לסמל.

כמו שכתב אולדמן - לא אמור להיות שום קשר לסדרת הספרים של זילאזני.

לא שיחקתי בהרפתקה, אבל קראתי אותה.
החלקים של טירת אמבר - דווקא אותם פחות אהבתי. זה סוג של רצף היתקלויות, רק שבניגוד לסתם זחילה במבוך, כאן יש לזה מין תחושה של הזייה וחלום מוזר. חלק גדול מההיתקלויות הן בעצם רפרנסים לכל מיני יצירות אומנות (הגבירה והחדקרן), מיתולוגיות (אגודת הציד הפראית, בלוטי המלך מידס), משלי חיות (התיש והטרול מתחת לגשר) וסיפורים של אדגר אלן פו (החדרים הצבעוניים, האח הרגיש לרעש שקבר את אחותו בחיים).

החלק של אברוייג'ן - זה כבר קמפיין שלם שיכול לעבוד בפני עצמו. החיבור בין טירת אמבר לאברוייג'ן הוא קצת מודבק ונראה לי שאברוייג'ן יכולה לעמוד בפני עצמה בלעדי הטירה. לא קראתי את הסיפורים של קלרק אשטון סמית' עליהם היא מבוססת, אבל הוא היה חלק ממעגל הכותבים של לאבקראפט ותרם למיתוס הקת'ולוהי.

בנוגע לקשר לאמבר של זילאזני - לא באמת קיים, אבל יש השראה ברורה: משפחת אצולה עם יכולות על טבעיות וחיים ארוכים מאוד, בן משפחה שהטיל קללה קטלנית, אופי מוזר לא תמיד צפוי של בני המשפחה - זה לא באמת בני אמבר של זילאזני, אבל די ברור שמי שכתב את ההרפתקה חשב עליהם כשהוא קרא לטירה טירת אמבר.

חזרה