ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[דו"נ 57][PF] המאגרה-אורסה, מגן חלומות הדובים

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12701
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[דו"נ 57][PF] המאגרה-אורסה, מגן חלומות הדובים

שליחה על ידי העוג הברברי » 28 פברואר 2020, 23:12

המאגרה-אורסה (שם שנאמר בצורה זהה גם ברבים) הוא יצור עוצמתי ממימד החלומות, שמעורר דיון רב בקרב אלו החוקרים את המישורים. יצור עצום מימדים דמוי דוב בעל 3 זוגות ידיים, המופיע בחורף בלבד במישור החלומות- מלומדים נחלקים האם המאגרה-אורסה קיים רק בתקופות החורף, או שהוא קיים אך מופיע רק בזמנים בהם הוא דרוש. היצור העוצמתי הוא שומר על שנת החורף של שבטי הדובים השונים, שמימדי חלומות אדירים מתפרסים במישור החלומות כתוצאה משנתם הארוכה והממושכת. הוא נלחם ביצירי סיוט ושאר סכנות של מישור החלומות המנסים להפריע את שנתם של הדובים- כאשר הוא מודע לערך הרב במישור החלומות לחלומות שנמשכים זמן כה ממושך.

המאגרה-אורסה נראה כמו דוב ענק, שהפרווה שלו מחולקת לשלוש- פרווה חומה של דוב שחור, פרוות דוב קוטב, ופרוות דוב חום. כול צבע שכזה מתפרס על גבי צד של הגוף שלו וזוג זרועות מתוך שש הזרועות של הדוב הענק, כאשר הסוג שבמרכז מסמן את הסוג של הדובים אליו המאגרה-אורסה קשור. הגוף שלו מכוסה בפרווה צמרירית ונעימה למגע, שכאשר המאגרה-אורסה מרגיש במצב של סיכון (דבר שלא קורה הרבה בעקבות כוחו הרב) היא יכולה או להפוך לעבותה וטובענית לכול אלו שתפוסים על ידיה, או לחסינה כאדמנטיט. המאגרה-אורסה גדול מדוב רגיל כמעט פי שניים וגופו מלא בשירים חסונים.

המאגרה-אורסה הוא האויב המושבע של יצירי סיוט למיניהם, ולרוב עובד קשות על מנת להרוס את עבודתם של חצרות סיוטים שונות. הוא גם ידוע בנשאה שלו למכשפות חלומות, למרות שנגדן הוא פועל פחות- מאיזשהו אינסטינקט עתיק של פחד שגדול מהשנאה שלו כלפי המכשפות. רק במקרים בהם הוא מתאחד עם יצורים אחרים ייפעל המאגרה-אורסה בעצמו כנגד מכשפות.

מאגרה אורסה- דירוג אתגר 14
חוצן ענק (קור, נוכרי) תוהו-טוב
יוזמה: 6+; חושים: ראיית חושך 60 פיט, ראייה באור מועט, יציר חורף; הבחנה 25+.
התקפי
דרג"ש: 29, מגע 10, נטוע במקומו 27 (19+ שריון טבעי, 2+ זריזות, 2- גודל)
ק"פ: 18ק10+ 126 (234 נק"פ)
קשיחות 20+, תגובה 10+, רצון 17+.
הפחתת נזק 10/ברזל קר; חסינות קור; התנגדות ברק 10, קול 10; התנגדות ללחשים 19
רגישות אש.
יכולות הגנתיות: פרוות מלחמה.
התקפי
מהירות: 40 פיט (יליד החורף, מעבר ללא עקבות).
התקפות: נשיכה 26+ (2ק6+ 9 ועוד 1ק6 נזק קור), 2 טפרים ראשיים 25+ (1ק8+ 9 ואחיזה/ פ"ח 19-20), 4 טפרים משניים 23+ (1ק6+ 4 נזק).
גודל: 15 פיט; הישג 10 פיט.
התקפות מיוחדות: אחיזה (טפרים ראשיים), ריטוש (2 טפרים משניים 25+, 1ק6+ 9 נזק).
יכולות דמויות לחש: דרגת מטיל 18, ריכוז 22+.
תמידי- דיבור עם חיות.
לפי רצון- צורת רוח.
3/יום- סופת כפור.
1/יום- השתגרות דגולה (אחד ממימדי החלום שתחת הגנתו).
מאפיינים מיוחדים: אל כול הדובים, יציר חורף, מגן חלומות הדובים, מעבר ללא עקבות, נוצר להגנה, פרוות מלחמה.
סטטיסטיקות
תכונות: כוח 29, זריזות 15, חוסן 25, תבונה 9, חכמה 19, כריזמה 18.
תה"ב: 18+; תת"ק 29+; הת"ק 39.
מיומנויות: איום 25+, הבחנה 25+, הישרדות 25+, טיפוס 30+, שחייה 30+.
כישרונות: Vital Strike, ביקוע, התקפה-מרובה, התקפת עוצמה, יוזמה משופרת, מיקוד בנשק (נשיכה), פגיעה חמורה משופרת (טופר ראשי), קשיחות רבה, רצון ברזל, תגובות בזק.
שפות: סילוואנית; דיבור עם חיות.
אקולוגיה
סביבה: כול אדמה קרה (מישור החלומות).
ארגון: בודד.
אוצר: רגיל.
יכולות מיוחדות
אל כול הדובים (ע"ט)
כול יצור דמוי דוב המנסה לתקוף את המאגרה-אורסה חייב להצליח בהצלת רצון בד"ק 23, כהשפעת מקלט קבועה על המאגרה-אורסה שלא ניתן לשלוט. בנוסף, לכול מאגרה-אורסה יש סוג דובים ראשי: דוב חום, דוב שחור או דוב קוטב. דובים אלו סובלים ממחסר 8- להצלת הרצון ובנוסף כפעולה רגילה אחת ליום המאגרה-אורסה מסוגל לזמן 1ק4+1 דובים שכאלו או דוב אימים אחד בדומה ללחש זימון מפלצת 6 למעט השינויים המצוינים כאן.
יציר חורף (י"ד)
ניתן לקרוא ולזמן מאגרה-אורסה רק בעונת החורף, וכאשר עונת החורף מסתיימת המאגרה-אורסה משוחרר מכול השפעת כבילה או השפעה שמקבעת אותו למקום מסוים למעט השפעות שכובלות ישירות את נשמתו (לדוגמה יהלומי נשמה). בנוסף המאגרה-אורסה מסוגל לראות דרך ערפל וסופות, לא מושפע מלחץ אוויר נמוך ואינו מושפע מרוחות חזקות.
מגן חלומות הדובים (י"ד)
ההתקפות הטבעיות של המאגרה-אורסה נחשבות לנשקים קסומים בעלי המאפיין מגע רפאים, העשויים מברזל קר.
נוצר להגנה (ע"ט)
המאגרה-אורסה נוצר על מנת להגן על חלומות הדובים, והוא מסוגל להגן על יצורים ספציפיים וגם על תוואי השטח שמסביבם, על ידי הילת הגנה שהוא יכול לבחור כפעולה חופשית אם הוא מפעיל. כול חפץ דומם שאינו מלכודת, יציר כפיים או בעל הילת רוע, מכפיל את הקשיחות שלו- כולל חפצים שנחשבים לחלק מהסביבה עצמה (לדוגמה קירות או אדמה). המאגרה-אורסה יכול כפעולת תנועה כאשר הילה זאת פעולת להגדיר יצור אחד הנחשב למושא ההגנה שלו, השפעה שנותרת למשך שעה. כול יצור בטווח 30 פיט מהמאגרה-אורסה המנסה לפגוע במושא ההגנה סובל ממחסר 4- לגלגולי התקפה כנגד המטרה ולבדיקות ריכוז ללחשים שאינם לא פוגעניים כנגד המטרה. המאגרה-אורסה מסוגל להגדיר עד 4 יצורים כמושאי הגנה, למרות שהחל מהיצור השני המחסרים קטנים ל-2-. המאגרה אורסה לא מסוגל להגדיר את עצמו כמושא הגנה.
פרוות מלחמה (י"ד)
המאגרה-אורסה מסוגל 3 פעמים ביום כפעולה מהירה לחזק את הפרווה שלו באחת משתי דרכים, למשך סיבוב אחד:
- הפרווה הופכת לעבותה וטובענית. יצורים סובלים ממחסר 5- לתת"ק להשתחררות מהיאבקות עם המאגרה-אורסה.
- הפרווה מתחזקת ומתחסנת. השריון הטבעי עולה ב-3 והתנאי לעבור את הפחתת הנזק משתנה מברזל קר לאנדמנטיט.

וריאנט- מאגרה אורסה מושחתים
נתונים: מאגרה-אורסה עם התבנית יציר סיוט, בנטייה תוהו-רוע, שמאבד את היכולת יציר חור.
מאגרה-אורסה שאיבדו את השבטים שלהם או נכשלו בלהתנגד למזימות המסובכות של חצרות הסיוטים של מישור החלומות לעתים נופלים אל האפלה במקום פשוט להיות מושמדים. במצב זה, הם מאבדים את הקשר שלהם לעונת החורף, אבל הופכים למסוכנים הרבה יותר, והופכים לאותם יצירי סיוט שהם כול כך שונאים.

זימון וכבילה
מאגרה-אורסה מוכנים להוזיל ב-25% את דרישותיהם למזמן המאפשר להם את האופציה במקרה הצורך לשגר עצמם בחזרה אל שבט הדובים שלהם. ללא תנאי זה הד"ק של כול בדיקת כריזמה כנגדם גדל ב-4+, בגלל שהמזמן ממשית מנסה לגרום להם לפעול כנגד תנאי הקיום שלהם.
מאגרה-אורסה מוכנים לפעול בחינם בעבור הצלתם של 3 דובים או יותר מסכנה, עם התנאי שצוין מקודם. מסיבה זאת, המאגרה-אורסה הוא יצור מזומן אהוב על דרואידים.

קשרים לגולאריון
- באיריסן, אדמת החורף הנצחית, ידוע כי זימונים של המאגרה-אורסה הם נפוצים, אבל תופעה מוזרה נוצרת. מאגרה-אורסה נוצרים טיפה מעבר לעונת החורף אליה הם קשורים לרוב. ייתכן שיש לזה קשר לקסמים המוזרים שבאבא-יאגה הפעילה על מנת להפוך את האדמה. למרות זאת, השנאה של המאגרה-אורסה למכשפות מאוד מעכירה על הקשר שלהם לאיריסן, והם שונאים כול יאדוויגה בה הם נתקלים כמעט טבעית.
- בסאקורת'יס, הארץ עליה נפתח פצע-העולם, מאגרה-אורסה אחד היה נחשב לאחד מאלי החורף של האזור, ביחד עם הבת של קוסטצ'י. מקדשים הרוסים למאגרה-אורסה עדיין נמצאים שם, ולעתים מאגרה-אורסה שונים מופיעים בפצע-העולם ונלחמים בשדים. נראה שהמאגרה-אורסה האלו מחפשים אחר משהו, אבל אף אחד לא היה מסוגל לחקור את הנושא מספיק כדי להבין אחר מה הם מחפשים.
- שבטי השונאטי של הגרזן והירח זימנו בעברם מאגרה-אורסה. במערות עתיקות שלא נחקרו שנים ובקברים שונאטיים עתיקים יש עוד זיכרונות מהמאגרה-אורסה של פעם.
- לאלת הענקים אוראזה יש משרת מקודש של ענק כפור שהכניע למרותו מאגרה-אורסה והשחית אותו על מנת למנוע ממנו מלהיעלם בחורף. הנציג הזה מזומן לקרבות של ענקים אכזריים הסוגדים לאלה, בעיקר על מנת לשבור את רוחם של לוחמי אויב.
- משרתיו של האל הגמדי טרוד רואים את המאגרה-אורסה כיצורים מקודשים ולעתים המאגרה-אורסה מסייעים למשרתי האל.
- במישור החלומות, ישנה משלחת של דימונים המשרתים את השליח הדימוני לאיוואטיניאל המחפשים להכניע מאגרה-אורסה ולטמא אותו על מנת להפוך אותו למשרת מקודש לשליח הכמעט-אלוהי. המשלחת מונהגת בידי נקרומנסרית פטצ'לינגית מנידאל הסוגדת לאל, שהפכה כול ילד שהיה לה לאלמת מסוג אחר לאחר שהיא השתגעה מהמוות והחזרה כאלמת של הראשון.
נערך לאחרונה על ידי העוג הברברי ב 29 פברואר 2020, 21:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 4138
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25
תשובות: 7

[דו"נ 57][PF] המאגרה-אורסה, מגן חלומות הדובים

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 29 פברואר 2020, 11:32

מגניב ומיוחד. אהבתי את הרעיון שלדובים יש מיתולוגיה משלהם.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18893
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 14
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

[דו"נ 57][PF] המאגרה-אורסה, מגן חלומות הדובים

שליחה על ידי The oldman » 29 פברואר 2020, 18:06

המאגרה אורסה המושחתים נשמעים כמו אחלה זרע עלילה להרפתקה.
וכרגיל הקישור לגולאריון נהדר
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12701
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[דו"נ 57][PF] המאגרה-אורסה, מגן חלומות הדובים

שליחה על ידי העוג הברברי » 29 פברואר 2020, 21:51

המפקד האלמוני כתב:
29 פברואר 2020, 11:32
מגניב ומיוחד. אהבתי את הרעיון שלדובים יש מיתולוגיה משלהם.
תודה תודה, הרעיון למען האמת התחיל מכך שהבנתי שאף פעם לא ראיתי איזושהי התייחסות "פנטסטית" לעניין שנת חורף, וזה חסר לי טיפה. לקחתי את זה משם לכיוון שונה לגמרי, אבל אני רוצה להאמין שבעולם מבוכים ודרקונים הסיבה שדובים ישנים את כול החורף היא לא "בגלל הדרך בה הגוף שלהם עובד טבעית"- תשובה מאוד משעממת ולא פנטסטית, אלא משהו בסגנון "אל החיות כרת ברית עם בני האדם בימי קדם שהוא יישלח את הדובים לשינה עמוקה למשך מספר חודשים בשנה, ובתמורה בני האדם לעד יקריבו מעשר מהקציר הראשון של השנה ליער והיושבים בו". דברים כאלו הם מסוג ה'קסם' שאני אוהב לראות בעולמות מבוכים ודרקונים.
The oldman כתב:
29 פברואר 2020, 18:06
המאגרה אורסה המושחתים נשמעים כמו אחלה זרע עלילה להרפתקה.
וכרגיל הקישור לגולאריון נהדר
המאגרה-אורסה המושחתים שונו על מנת להתאים לתפקיד נבלי (פראיים וחסרי מחויבויות קודמות, קיימים ומהווים אתגר למשך זמן ממושך, דמויות טרגיות בסופו של דבר בעקבות הגורל שהם הגיעו אליו), לעומת המאגרה-אורסה הטובים שהם בני ברית מאתגרים (יש להם חובות משלהם במישור החלומות, הם כאוטיים, הם זמינים לשירות רק במשך עונה יחידה בשנה). שמח לשמוע שאהבת.

והאמת בנוגע לקשרים לגולאריון נראה לי שהגזמתי הפעם, יותר מידי דברים כול כך מינוריים בגולאריון שזה כבר מוזר (לדוגמה Laivatiniel, שמבדיקה הפעם היחידה שהוא הופיע במקור רשמי למעט בספרים שמפרטים על כול ה-Daemon Harbingers הייתה בהרפתקה Tears at Bitter Manor, שם השם שלו הוזכר אך ורק על מצבה של סוגד שלו שהתאבד לאחר שאמו מצאה בעל שני, ולא בשום נקודה נוספת).
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
הודעות: 10778
הצטרף: 13 אוגוסט 2010, 22:01
תשובות: 3
מיקום: כפר גאלי קטן.
יצירת קשר:

[דו"נ 57][PF] המאגרה-אורסה, מגן חלומות הדובים

שליחה על ידי rui » 02 מרץ 2020, 01:22

אחד מהרעיונות הפלאפים היצירתיים ביותר להגשה. כל הכבוד!
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
 • נושאים דומים
  תגובות
  צפיות
  הודעה אחרונה
 • [שו"ש 75] חלומות פז
  על ידי אמריס » 06 פברואר 2019, 20:12 » ב משחקי תפקידים כללי
  1 תגובות
  187 צפיות
  הודעה אחרונה על ידי ת'ור
  10 פברואר 2019, 10:50