• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Hollow World- מישהו שיחק פעם בעולם?

מצאתי אצל ההורים שלי את ערכת הקופסה של העולם, היבשת הנשכחת של מייסטרה - העולם הפנימי בתוך "כדור הארץ" של המערכה, שמהווה מעין ערב-רב מגניב של גזעים ותרבויות.
אני כרגע מרפרף בהיסטוריה של העולם וזה נראה מדליק - זה נראה עולם די ייחודי שאני לא מכיר מקבילות מודרניות שלו - מעין מסע אל בטן האדמה ביחד עם בני-אלמוות (איזה נוסטלגיה לקרוא עליהם, אשכרה פעם דמויות שחקן היו הופכות לאלים כדבר שבשגרה) ששימרו כל מיני תרבויות מוזרות.
בגלל שזה גם מוצר של תחילת שנות התשעים, זה מעורר נוסטלגיה לראות כמה ערבוב יש/היה במייסטרה: אלים בשם ת'ור ואודין, ברברים בהיבוריה ועוד. וכמובן דברים כמו הארץ של הזוטונים שנקראת The Five Shires - גניבה ספרותית במיטבה ;)

מסקרן אותי לדעת (למי שמספיק וותיק) אם מישהו שיחק בזה ואיך היה? האם זה מישמש שלא עובד או שזה נותן המון חופש ותחושה של גילוי עולם.

כמו כולם במו"ד בקופסאות שיחקתי בהתחלה בדוכסות קראמיקוס, אבל בגרסא המאוד רזה שלה שהוצגה בעמוד אחד במבוא ל"אי האימה".

את העולם החלול קראתי אבל לא שיחקתי בו. אבל "חמשת הפלכים" זה לא חלק מהעולם החלול אלא בעולם הרגיל בחוץ. יש לזה גאזאטיר חמוד. יש שם תת-מקצוע של זוטונים שמטיל לחשים, ומסתבר שכל הזוטונים יש את הכוח "מילת עוצמה: לא!" שמבטל דברים רעים.

זה היה מאוד מאוד בעייתי מבחינת משחק - במיוחד במהדורה השניה.
הם שינו את מטילי הלחשים שרק אם יש להם תבונה / חוכמה 16 הם יוכלו להטיל לחשים, כך שמטילי לחשים היו בעייתי שם ( וכל אלף היה מטיל לחשים), היו הגבלות די מעיקות על חבר'ה מתוך העולם הזה שהיו משתמשים בכלים שלא התאימו לתרבות שלהם... זה היה מקום נחמד לקבוצה קיימת מהעולם החיצוני לצאת בו להרפתקאה, לא מקום לחלק משמעותי מקמפיין.

דוגמא נהדרת אגב, למוצר שכיף לקרוא, ואין ממש דרך להוסיף אותו לקמפיין קיים.

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
וכל אלף היה מטיל לחשים

היה להם וריאנט מקצוע של "אלף לוחם" שזה אלף שלא מטיל לחשים בשביל האלפים של העולם החלול עצמו, אבל כל מטיל לחשים מהעולם החיצון שנכנס לעולם החלול ולא היתה לו תבונה (קוסמים ואלפים) או חוכמה (כוהנים, דרואידים - והוריאנטים של פלדין ונוקם אם השתמשתם בהם) של 16 ומעלה היה מגלה שהקסמים שלו לא עובדים.

היום שם המון תרבויות וגזעים, מן הסתם - גרסאות פנטזיה צפויות לאנשי מערות, אצטקים, פיראטים, ויקינגים, מצרים וכו', אבל גם דברים מוזרים יותר כמו אורקים צהובים שחיים בסגנון של קאובואים, אנשים בגובה חצי מטר, גמדים שוויצרים ששרים יודל ו"אנשי-מפלצת" שאף אחד מהם לא נראה אותו דבר - עם טבלה שקובעת כמה עיניים יש לדמות שלך, אם יש לה פרווה ובאיזה צבע, איך נראות השיניים שלה ועוד ועוד...

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
דוגמא נהדרת אגב, למוצר שכיף לקרוא, ואין ממש דרך להוסיף אותו לקמפיין קיים.
קראתי יותר לעומק, ובגדול, אני מסכים. זה נותן Vibe של עולמות אבודים מגניבים, אבל זה ממש מצריך קמפיין ייעודי בשביל זה. די מגניב, אבל די נישה.
מה שכן, רפרפתי על ההרפתקאות המצורפות בערכת הקופסה של זה, והן נחמדות ביחס לעידן ההוא - ממש לא האק אנד סלאש.
בכל מקרה, כנראה יעבור לבית חם במסגרת מבצע ניקוי מדפים שאני עורך עכשיו :wizard:

חזרה