ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[מה' 5] אני קורא מכריכה לכריכה את אברון: תקומה מהמלחמה האחרונה

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 62
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 25 מרץ 2020, 13:36

פרק 3: שארן, עיר המגדלים
  • עיר המגדלים היא מעין ניו-יורק של אברון. היא העיר הגדולה והצפופה ביותר ביבשת קהורבייר (וכנראה בעולם), למרות שאינה עיר בירה. במהדורה 3.5, היא קיבלה ספר הרחבה משלה.
  • הפרק עושה עבודה ממש טובה בהצגת העיר ומידע רלוונטי להרפתקנים. בתכלס יש כאן חומר שיכול להחזיק קמפיין קצר שלם שמתרחש כולו בתוך העיר.
  • העיר נמצאת במקום אסטרטגי על ציר מסחר חשוב - כמו גיברלטר בעולמנו, היא הקצה הקרוב של יבשת קהורבייר "האירופאית" אל יבשת זנדריק "האפריקאית", והיא ניצבת מעל הכניסה אל נהר הפגיון ומאפשר מעבר ימי אל תוך היבשת. לכן, העיר הפכה מוקד רציני לסוחרים, למבריחים ולפליטים.
  • העיר גדלה כבר במשך מאות שנים, אבל הנהר מצד אחד וההרים מצד שני חוסמים את ההתרחבות שלה. למרבה המזל, העיר בנויה על נקודת השקה של מישור האוויר, מה שמעצים לחשים כמו נפילת נוצה וגם מאפשר בנייה לגבהים מגוחכים.
  • אגב גבהים, קל מאוד ליפול בשארן אבל קשה ליפול רחוק. יש טבלה חמודה שנותנת לך לגלגל באקראי במה נתקלה הדמות אם דחפו אותה מהמרפסת. ייתכן שהיא נופלת על גשר 6 מטרים מתחתיה, או על הרפיה חולפת, או שהיא נתפסת בלחש נפילת נוצה ואז פוגשת אשף שדורש תשלום בעבור הלחש. יש גם ידיעה חדשותית על שיכורים שנופלים לתוך כרכרות.
  • הפרק נותן מידע מועיל ומגניב על תרבות בעיר, מועדים חשובים, מערכות השלטון והמשפט, פעילויות ספורט, משמר העיר וארגוני פשיעה הפועלים בו ויכולים להיות פטרון או יריב.
  • לאחר מכן הפרק סוקר את חמשת הרבעים של העיר, כאשר כל רובע מחולק בצורה גסה לשלוש שכבות - ובכל שכבה יש רשימה של כמה שכונות מעניינות, דברים שניתן למצוא בהן, וקרסי עלילה להרפתקנים.
  • מלבד חמשת הרבעים העיקריים, לעיר יש גם כמה אזורים שהם לא חלק מאף רובע, והם מקבלים טיפול דומה אך פחות מפורט - עיר העננים היא שכונת יוקרה שבנויה באוויר, מעל למגדלים; הנמל נמצא לחופי העיר והוא עדיין לא בנוי לגובה; והקרביים הם אוסף שכונות תעשייתיות ומכרות שבנויים מתחת לאדמה.
  • אמרנו שאפשר להריץ מערכה שלמה בתוך העיר בלבד? יש גם מבוכים. שארן בנויה על שרידיה של עיר גובלינית עתיקה שניתן עוד לגשת אליה דרך הביוב המודרני שמתנקז אליה. עיר המתים היא מכלול שנחצב אל ההר הסמוך ומספרים ששוכן בו ליץ' שחוטף לפעמים עבדים חיים. המפלה היא כמה שכונות שנהרסו בעקבות פיגוע טרור בזמן המלחמה, ואף אחד לא ראה לנכון לשפץ אותן. הקומות התחתונות של אותם מגדלים התרסקו, ואילו חלקם העליון עוד תלוי באוויר ונתמך באמצעות מגדלים סמוכים. החורבות עוד מסתירות אל-מתים, וגם קבוצה של פושטים אלימים שהדעות חלוקות אם הם בני אנוש אחוזי דיבוק או ניסוי כושל לפיתוח חיילי-על שהשתחרר כאשר השכונות קרסו תחת המעבדה ממנה ברחו.
לסיכום, אחלה פרק. כשלושים עמודים של חומר מוצלח.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 14
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 27 מרץ 2020, 09:24

אני מסכים שהפרק מוצלח, בתנאי שמתחברים לשארן. איפשהוא תמיד כשאני קורא את העולם של אברון - זה מקום אחד שפחות מושך תמיד. אולי זה גם קשור לזה שערי ענק פחות מעניינות אותי באופן כללי, גם כששיחקתי קצת בפטולוס התעלמתי מההיבט "הענק" של העיר.
אני הרבה יותר אוהב את העולם מסביב ופחות את העיר.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה