• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מהדורה 5] starter set או essential's kit?

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
אני ועוד שלושה חברים שלי רוצים להתחיל לשחק D&D כולנו כבר די מנוסים ואנחנו מכירים את המשחק ואת החוקים שלו, והחלטנו שאנחנו רוצים להתחיל לשחק בהרפתקאות המוכנות של WOTC (אני הDM של הקבוצה). אנחנו רוצים ללכת על הרפתקה יותר קלילה, לא להתחיל עכשיו את curse of strahd או משהו בסגנון, אז כרגע אני מתלבט אם לשחק את lost mine of phandalver מהstarter set או את Dragon of icespire peak מהessential's kit. ראיתי הרבה סרטונים ביוטיוב של ביקורות ואני לא מצליח להגיע להחלטה, מישהו כאן שיחק באחת ההרפתקאות האלה או שתיהן ויש לו המלצה? (כרגע אני יותר נוטה לכיוון של dragon of icespire peak)

חד משמעית "מכרות פנדלבר האבודים" יש בה קו עלילה ראשי חמוד מאוד, וגם כמה משימות-צד שמפוזרות באזור, והיא הרבה יותר מתאימה למשחק בקבוצה. הדמויות המוכנות ממש סבבה ולכל אחת מהן יש גם איזו משימת-צד משלה אם אתה מתעניין במניעים של הדמות להיות הרפתקנית.

השטיק העיקרי של "הדרקון מפסגת הכפור" שזו ערכה שמתאימה לשחקן אחד ומנחה. הקטע הוא שהשחקן היחיד צריך לאסוף בני ברית (יש חוק מיוחד למלווים) וחפצים חזקים עד שהוא מוכן להילחם בקרב בוס נגד הדרקון., ובדרך צריך לעשות מלא משימות משעממות.

היתרון העיקרי לערכת האסנשילז זה שהיא מגיעה עם הוראות לבניית דמות לעומת הסטרטר שמכיל רק דמויות מוכנות.
כמוצר שעומד בפני עצמו אני מעדיף את האסנשילז, אבל אם יש לך את ספר החוקים לשחקן אז אין ספק שמכרות פנדלבר עדיף בהרבה.

ראיתי מה כתבתם והחלתי לקרוא את ההרפתקה lost mine of phandelver, וראיתי גם כמה סרטוני ביקורת על הספר, אחד מהמבקרים אמר שהחלק הראשון של ההרפתקה (goblin arrows) מיותר לגמרי, שהוא לא תורם להרפתקה בשום צורה ושהוא נועד אך ורק בשביל לקדם את הדמויות לשלב 2 או 3. השאלה שלי היא, האם החלק הזה די מיותר? כי אני לא בטוח אם לוותר עליו או לא, כי אולי הוא בכלל לא מהנה, אבל אני חושב שהשחקנים שלי דווקא יהנו מדנג'ן קטן ישר בהתחלה. מה אתם אומרים?

המבקר הזה טועה.

קודם כל, המבוך הראשון עושה עבודה טובה מאוד בלימוד הדרגתי של חוקי המשחק. יש קרב יחסית פשוט על הדרך, ואז בדיקות מיומנות וזריקת הצלה ממלכודת, ואז מבוך שחלק מהחדרים בו מעניינים (כמו הסכר שמאפשר להציף את המסדרון) והוא מביא את הדמויות בדיוק לדרגה 2.
מבחינת העלילה, המבוך פותח את התעלומה שמניעה את החלק השני של ההרפתקה. מי שילם לגובלינים? למה הוא צריך היה לחטוף את הגמדים אבל לשמור עליהם בחיים? איפה המצודה שלו שהגובלינים דיברו עליה?

חזרה