• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] שעת הכישוף: פטרון אלוהי

בכתבה זו אציג פטרון חדש: הפטרון האלוהי. מדוע שאלוהות תמנה לעצמה מכשפים? הסיבה לכך היא שלא תמיד מקצוע הכוהן יתאים למערכה שלכם. המכשף יכול לבוא במקומו כדי ליצור דמויות של אנשי דת המחזיקים בכוחות קסם מסתוריים, בעולם מערכה שבו הגבול בין הקודש והמאגיה דק יותר: בדומה לכוהן-המכשף תות-אמון מסיפורי "קונאן הברברי".

פטרון זה נועד לשמש במשחקים בהם השחקנים הסכימו שלא לאפשר את מקצוע הכוהן כפי שהוא מוצג בספר החוקים לשחקן. כמכשף עם הפטרון האלוהי, הדמות היא למעשה כוהן של אלוהות, והפטרון מגלה למכשף הנאמן סודות מאגיה נשגבים.

כתבה זו היא ההמשך השביעי של פרויקט שעת הכישוף המתמקד במקצוע המכשף במהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים. התוכן פתוח לחוות הדעת, לביקורות ולהצעות שלכם, הקוראים, שכן בסופו של דבר אאגד את סדרת הכתבות כולה לקובץ אחד, שיהיה זמין להורדה באתר. יש לכם הזדמנות להשפיע על התוכן!

קרא את הכתבה...

אני חייב להעיר שמה שאתה מתאר כאן נשמע מעט כמו הנביאים המקראיים. מה שבדרך כלל עושה כהן לכהן הוא העובדה שהוא עורך את טכסי הדת עבור הקהילה שלו. עם זאת, יש סוגים שונים של בעלי תפקידים בכל ארגון כנסייתי מסודר ולחלק מהם אין ממש קשר עם שירות קהילתי כמו הקאנוניקונים שאחראים על החוק הכנסייתי בכנסייה הקתולית או השמשים שמשמשים כאנשי תחזוקה. נראה לי שהבעיה איתו כאן היא שהוא מתנגש בצורה חזיתית עם הפלדין בתפקיד איש השרירים של האל. גם מתעוררת השאלה אם מותר לו לערוך טכסים דתיים - או שהאל מייעד אותו רק לעבודת שרירים בשמו.

לא הבנתי מה הקטע של המכשף. מישהו יכול להסביר לי? אני מחפש באינטרנט וכל הזמן נתקל במלא : :bang:
בעיקר הקטע של הפטרונים

הערה: אני שחקן פאת'פיינדר, לא כל כך מבין את הקונספט של מבוכים ודרקונים (אל תסבירו לי על זה עכשיו...)

שלום לך אורח!

קודם כל תירגע.

דבר שני הנה סרטון משעשע שיענה לך על השאלה:

Nextorl אמר/ה:
פלאפית, מה ההבדל בין המכשף הזה למכשף השמיימי מספר ההרחבה של קסאנאת'אר?
פלאפית? אחד מהם מקבל כוחות מישות שמימית שאינה אלוהית, כמו מלאך, והשני הוא כוהן פרופר - בעולם מערכה שבו אין באמת הבחנה בין לחשי מאגיה וקדושה.
מכאנית, כמובן שיש הבדלים.

ואריאל אמר/ה:
לא הבנתי מה הקטע של המכשף. מישהו יכול להסביר לי? אני מחפש באינטרנט וכל הזמן נתקל במלא : :bang:
בעיקר הקטע של הפטרונים

הערה: אני שחקן פאת'פיינדר, לא כל כך מבין את הקונספט של מבוכים ודרקונים (אל תסבירו לי על זה עכשיו...)
(אני ואריאל, יצרתי שם משתמש בפורום [למה זה לא אותו חשבון?])
the Nerubian אמר/ה:
דבר שני הנה סרטון משעשע שיענה לך על השאלה:
(מה הקשר?)
the Nerubian אמר/ה:
Nextorl אמר/ה:
פלאפית, מה ההבדל בין המכשף הזה למכשף השמיימי מספר ההרחבה של קסאנאת'אר?
פלאפית? אחד מהם מקבל כוחות מישות שמימית שאינה אלוהית, כמו מלאך, והשני הוא כוהן פרופר - בעולם מערכה שבו אין באמת הבחנה בין לחשי מאגיה וקדושה.
מכאנית, כמובן שיש הבדלים.
נראה שאתה יודע דברים, אתה יכול לענות גם לי על השאלה? אני כל הזמן :bang: :bang: :bang:

חזרה