• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 בילד לוויצ'ר? [5]

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אוקי אז הסדרה לא ממש הרשימה אותי. אבל סתם כתרגיל אקדמי, עניין אותי איך אפשר לבנות Witcher עם החוקים של מהדורה 5.

בבסיס זה כנראה בן אנוש, אבל עם יכולות גזע שונות משל בן אנוש רגיל. אולי יש גזע שמתאים לתיאור הזה של מוטנט קסום עם גוף משודרג?
הוא כנראה צריך להיות סוג של מקצוע לוחמני שמשלב קצת קסם. לא יודע אם אפשר לבסס את זה רק על אביר מאגי, אולי איזשהו שילוב של לוחם ווורלוק, נגיד. או סאבקלאס קסום של לוחם שמסתמך פחות על תבונה מאביר מאגי?
ואני מניח שלשיקויים יהיה חלק משמעותי ביכולות שלו, אם כי אני לא בטוח לגמרי איך שיקויים עובדים במהדורה הזאת.

הצעות\רעיונות? מעדיף למצוא משהו מספרים רשמיים (ספרי בסיס הכי טוב...), ולא homebrew.

מבחינת גזע, אני חושב שבן אנוש ללא ספק, אם אני זוכר נכון את הלור של העולם המוטציה בעיקר מתבטאת ביכולת שלהם לצרוך שיקויים שאחרת היו הורגים בני אדם אחר, עם כל היכולת האחרות אפשר לשחק. יש את הגזע המוזר מרבניקה שהם איזה סוג של היביריד של אדם וחייה (שזה הכי קרוב למוטנט) אבל זה לא מתאים למוטציה של הוויט'צר

מבחינת מקצוע, בזמנו יצא מקצוע חצי רשמי של צייד דם או משהו כזה (יצא כמעין UA מוזר והוא טכנית מקצוע רשמי של וויזארד) שהוא לגמרי וויטצ'ר. כאילו צייד מפלצות שמשתמש בשיקויים או בקסמים וכו'. סתם לציין את זה.

אם לבנות אותו רק ממקצועות רשמים? הוא חייב 3 רמות בתור ארטיפסר בשביל הקטע של השיקויים (ואולי מלכדות), כדי לתת לו יכולת קרבית הייתי מציע אביר מאגי (יש לו את היכולת ליצור איזה חיבור עם נשק ספציפי, הוא נלחם ויש לו כמה לחשים שמתאימים ברמת העיקרון לסימני הידיים של הוויטצ'ר.
לחלופין וורלוק עם ברית הלהב, אני לא בטוח איזה פתרון מתאים ולכן יש בעייה קלה עם זה, אבל לא משהו בלתי פתיר.

לחלופין לוחם עם הארקטייפ של צייד מפלצות גם יכול לעבוד, ואז הלחשים יגיעו מהארטיפסר/מולטי נוסף.

לבסוף, בגלל שוויטצ'ר מייצג איזה שילוב מוזר בין לחימה, ידיעה של דברים על מפלצות וקצת קסם, אני מרגיש צורך להציע את הזמהרלב של 5', כן זה אשף עם חרב, אבל חוץ מהקטע של ההכרשה בהופעה, זה לגמרי מתאים לקונספט של "בחור עם חרב, קסם וסגנון לחימה ייחודי", ואז כל הלחשים שהם לא מתאימים לחמשת הסימנים צריכים להיות באפים, וכל הבאפים האלה יתורצו בתור שיקויים. (ראיית לילה זה שיקוי החתול [שיקוי שבמשחק נתן יכולת לראות בחושך] ודברים כאלה).

אני מכיר רק מסדרת המשחקים, ולהבנתי זה משותף גם לסדרה - בעולם של הוויצ'ר, שיקויים הם עניין מסוכן. במבוכים ודרקונים דמויות יכולות לשתות מליון שיקויי ריפוי ולמעשה זה אחד מחפצי הפלא היחידים שאינם נדירים. אבל בוויצ'ר? שיקוי יכול להרוג אותך.
המוטציה של וויצ'רים מתבטאת בעיקר ביכולת לשתות שיקויים (לצד עמידות גופנית כללית/לרעל), שזה יכול להיות מאפיין מקצוע. או שתשחק גמד גבעות עם רסקין ;)

הלחשים של וויצ'ר אמורים להיות הבסיסיים ביותר שקיימים, אז הם לחשונים או לכל היותר מדרג 1. יש לו ידיים בוערות, גל הדף, חברים/הקסמה, ועוד שני לחשים שאני לא בטוח שיש להם ייצוג טוב במו"ד 5 כרגע. כנראה שמדובר בדרגה 1-2 כאשף.

מבחינת יכול לחימה, בעקרון וויצ'ר (לפחות מאסכולת הזאב, כמו גראלט) היה מתאים ביותר כסייר בלי לחשי סייר. לוחם אמן קרב זה כנראה הדבר המתאים הבא.

חזרה