• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סקר: מה אתם מעדיפים - להנחות או לשחק?

מה אתם מעדיפים/ות?

• מעדיפ/ה להנחות

הצבעות: 11 57.9%
  • מעדיפ/ה להיות שחקנ/ית

הצבעות: 8 42.1%

• סה"כ מצביעים
    19

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
השאלה הנצחית - האם עדיף להיות שחקן או מנחה? מעניין אותי לראות מה מצב הקהילה היום ואיך אנחנו מבחינת איזון בין שחקנים ומנחים. בחרו את האופציה העדיפה עליכם מבין שתי האופציות. בכוונה לא נתתי אופציה לבחור בשניהם כדי שכל אח/ת יצטרכו להחליט באמת מה הם מעדיפים כרגע. כמו כן, לא ניתן לשנות את ההצבעה לאחר מכן, אז שקלו את בחירתכם היטב.

כמו שאמרתי בפייסבוק, במו"ד 5 אני מעדיף לשחק, אבל ברוב השיטות האחרות אני נהנה יותר כמנחה. כמנחה, אני יכול לספר סיפורים בscope גדול בהרבה משאני יכול כשחקן, אני נהנה מ"שיעורי הבית" והעבודה שלפני סשן טוב, ואני נהנה במיוחד כשסשן עובד כמו שרציתי. אלו דברים שאני מתגעגע אליהם כשאני משחק.

אני נהנה משניהם, אבל אין ספק מבחינתי שהנחיה לוקחת בגדול ! ליצור עולם/יקום/סיפור שלם, לאלתר, לתכנן, להכיר/לחבר לור מדהים.
הרבה השקעה ועבודה אבל מאד מספק ואם נעשה נכון גם יפיק בתקווה מחמאות מהשחקנים :)

האמת שאני מעדיף לשחק, אבל אני לא יודע כמה זה נובע מהעדפה אישית ולא כי ברוב הקבוצות שאני מגיע אלין אני המנחה כי לא תמיד האחרים מבינים את השיטה בצורה מספיק טובה כדי להנחות.
אגב, משום מה אני רואה את התוצאות של הסקר ולא יכול להצביע.

האמת שממש קשה לי להחליט.
מצד אחד, אני מאוד נהנה לבנות לעצמי דמות ולשחק אותה בקמפיין מושקע ומעניין, אבל זה לא קורה הרבה, לצערי, בגלל חוסר בזמן קבוע לשבת עם חברים ולשחק איתם.
מצד שני, להנחות זה אחד מהדברים האהובים עליי - תמיד לחשוב על טוויסטים מעניינים בעלילה, מקומות וארגונים מגניבים ודב"שים מיוחדים, אבל שוב, זה לא קורה הרבה כי לי ולחברים שלי אין מספיק זמן כדי להריץ קמפיין רציני.
נראה לי שאני אלך בסוף על הנחיה, בגלל שזה מה שעשיתי ברוב הזמן שהתעסקתי במשחקי תפקידים.

אני מעדיף להנחות, זה הרבה יותר כיף.
אבל, לאחרונה אני בעיקר מנחה אז אני מתגעגע להיות שחקן... בנוסף להנחות דורש יותר זמן להשקיע במשחק, וזמן זה משהו שחסר לי לאחרונה.
אז כרגע אם הייתי מתחיל משחק חדש, כנראה שהייתי מעדיף לשחק.

אני ממש אוהב להנחות, ואני ממש אוהב לשחק.
הנחיה זה מדהים, אבל הדמויות האחרונות שאני משחק מדהימות מבחינת פיתוח דמות וזה חוויה מטורפת לשחק אותן...
אין לי מושג. אני בסקר כותב הנחיה, אבל ממש לא בלב שלם.

סה"כ מאז שנכנסתי לתחביב, יצא לי להנחות בערך שלוש פעמים (כולל הנחיה משותפת של חד"פ בסופ"ש האחרון). אני מאוד אוהב להיכנס לדמות ולשחק אותה מהפרספקטיבה שלה, עם קונספטים מעניינים ויחודיים, אבל משהו בהנחייה האחרונה גרם לי להיזכר כמה זה כיף להיות בסשן שהאתגר שלך הוא לא להילחם במפלצות ולשכנע מלכים לעשות דברים מגוכחים, אלא מול השחקנים - לא לדעת לאן הם יקחו את קרסי העלילה, ובזמן שאתה סוגר את הסצנה הנוכחית להתחיל לגבש בראש את הסצנה הבאה, להמציא דב"שים על המקום, ובכל זאת להוביל ולסחוף את השחקנים בתיאורים שלך ובנבכי המחשבות שלך, ולגלות להם עולמות. וכמובן, הסיפוק האדיר שמביא איתו סוף הסשן.
לא יצא לי להנחות הרבה בכלל, ובכל זאת אני חושב שאני מעדיף להנחות.

אגב, כהרגלי בקודש, לחצתי על הכפתור הלא נכון, ועכשיו אני רואה את תוצאות הסקר בלי אפשרות להצביע. טיפוסי מצידי.

משהו שאני עושה עם הקבוצה שלי כבר תקופה זו רוטציית שהמ"ים ושחקנים באותו העולם. אנחנו מחליפים יחסית הרבה דמויות אבל כבר ייצא שמישהו חזק לשחק את הדמות אחרי שהחליף אותה, במעין קפיצת "חמש שנים אחר כך" וכאלה. זה מאוד כיף ליצור את העולם ביחד עם השחקנים, ולא מעט פעמים יוצאות סיטואציות כמו שארגון דתי כלשהו ששחקן יצר בקמפיין שלו יהפוך לרקע ממנו הדמות הבאה שיגלם תגיע.
דבר נוסף שהיה, היא כשהשחקנים בנו דמויות חדשות אחרי סיום של קמפיין יחסית ארוך שהרצנו, כמה פרקים לתוך הקמפיין החדש נתתי לשחקן שגילם בסיבוב הקודם נוכל-שרלטן לצוץ כNPC להתקלות קטנה בת עשר דקות בו השחקנים מגיעים לחנות של חפצים קסומים ופוגשים אותו (למרות שהדמויות החדשות שלהם לא מכירות אותו) ומגלים שהוא מוכר חלק נכבד מהציוד של שאר הדמויות מהקמפיין הקודם (מה שבדיעווד אומר שהוא גנב להם את החפצים כדי שיוכל למכור אותם בשוק השחור). היה מצחיק מאוד וחלק מהשחקנים שהתגעגעו לאייטם ספציפי זכו להזדמנות להשיג אותו.

התשובה הקצרה היא שאני מעדיף לשה"מ, אבל חשבתי שיהיה נחמד לזרוק עוד פרספקטיבה

חזרה