• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [אדוני הכישוף][5] ויקטור מוביוס, המכשף האקדמאי

עבר חודש בדיוק מאז תחילת האתגר, אבל זה לא מונע ממני מלהגיש את ההגשה שלי.

====
פרופסור ויקטור מוביוס היה פרופסור לאומנויות מישור החומר והמדעים של העולם הגשמי. חבר באקדמיה ללימודי מאגיה גבוהים, אבל לא אשף בעצמו, פרופסור מוביוס לימד וחקר את המדעים הגשמיים ולימד בתשוקה את מקצועו- בולט בשוני בינו לבין שאר מורי בית הספר בכך שהתשוקה שלו ידע הייתה טהורה מכול תשוקה לכוח או עוצמה. תלמידיו אהבו אותו והשתוקקו לכול שיעור, וויקטור מוביוס אהב את עבודתו.
אך הימים הנחמדים של פרופסור מוביוס הגיעו לקיצם בצורה כואבת כאשר עמיתו למקצוע- המומחה לרוחות ויצורים שמעבר ווינט אפל, נתפס בידי דיבוק מרושע אשר החל ברצף רציחות אכזרי ברחבי האקדמיה. פרופסור ויקטור מוביוס היה אחד מהקורבנות.

פרופסור מוביוס היה עשוי אף להישאר במצבו המת, וסיפורו היה נגמר באותה הנקודה, אם לא תלמידיו היקרים. אשפים בהתלמדות שלא יכלו להתמודד עם המוות בטרם עת של מורם האהוב, הם השתמשו בידע המשולב שלהם על מנת להחזיר את פרופסור מוביוס לחיים. הם אפילו הצליחו, אבל ההצלחה שלהם לא הייתה מהוללת במיוחד. פרופסור מוביוס אכן הצליח לחזור לחיים, גופו נשאר מחובר ולא הופך לזומבי נרקב או לשלד חסר איברים, אבל הצורה החדשה שלו… הייתה עגומה.

כישלונות רבים מצא הפרופסור לנקרומנסיה ומדעי המוות, עמיתו של ויקטור מוביוס, בטקס ההחייאה שביצעו תלמידיו של פרופסור מוביוס בגופו. הגוף שלו, למרות שהיה מורכב מאותם איברים וחלקים, כבר לא תפקד היטב. תנועות מגושמות, שרירים שנתפסו בצורות מסוימות במשך שעות ואפילו ימים. הדיבור שלו לעתים היה מופרע, הופך לאיטי במיוחד או לג'יבריש. לתלמידים שלו, פרופסור מוביוס הודה, הוא מעולם לא היה מסוגל לחוש אליהם דבר רע. אבל ויקטור מוביוס החל לפתח מרירות בלב שלו, על מצבו החדש, ועל ווינט אפל, שחיסל אותו והביא אותו לנקודה הזו (ונמלט מהאקדמיה מבלי להיתפס מעולם). כול חייו, נמנע ויקטור מלהתחבר אל האומנויות המאגיות, העדיף ללמד בתשוקה. הוא לא רצה להיחשף בחולשתו ולפנות לעמיתיו, שאר המורים לאקדמיה ללימודי מאגיה גבוהים, בבקשה לתקן אותו. ביד הגורל, או כמו שפרופסור מוביוס יתנגד ויאמר- במקריות מוחלטת הקשורה בכמה כוחות עוצמתיים משתכנים במישור החומר העדין- ויקטור מוביוס פגש מישהו שיציע לו הצעה פחות מבזה.

בעודו חוקר את היער המכושף שבקרבת האקדמיה, בניסיון להבין את השפעת הקרבה של מישור האוויר אל מישור החומר, קול ילדותי ושובב דיבר אל ויקטור. "אתה עם פוטנציאל כול כך גדול! רצון וידע הכול ביחד, אבל אתה כבול בצורה חסרת הערך הזו! הבזבוז, או הבזבוז!" אמר הקול בדרמטיות מוקצנת. ויקטור הסתובב, אך לא מצא את המקור של הקול. "האם זוהי מתיחה?" הוא שאל בכעס, רגיל כבר למתיחות מתלמידיו המומחים באומנויות האשלייה. אבל הקול פשוט צחק. "מתיחה? כמו זאת שעשה לך מי שכבל אותך לגוף הזה? הלוואי שזו הייתה מתיחה, אני מתגעגע למתיחות שלי, יצורים איטיים הם תמיד מושא מושלם למתיחות שלי" הוא שאל, וויקטור מיד התעצבן, מנסה להתרחק ולעזוב את הקול. לא שהקול היה מוכן לעזוב את ויקטור מוביוס.

"אתה חוקר עצים, בן תמותה? זה משעמם, עצים לא זזים, עצים רק נשארים במקום, לא ראיתי עץ זז אפילו פעם אחת בעולם הזה, וזה משעמם!" שאל היצור, וויקטור ענה בניסיון להיות מתורבת: "לא, לא, אינני מומחה לטבע. אני חוקר את ההשפעות העדינות של מישור האוויר על הארץ, תסתכל אך חלק מהעלים צומחים גבוה מאחרים, הם מושפעים מהמשיכה העליונה של מישור האוויר"
"זה נשמע כול כך משעמם! איך אתה ער כרגע? אתה בקושי זז, כול תנועה שלך כזו מייגעת לצפייה" התלונן הקול, מרתיח את עצביו של ויקטור. אבל לפרופסור היה ניסיון עם תלמידים מהסוג הזה: "אם אתעלם מהחוצפה הברורה שלך, המחקר שלי יכול לגלות רבות על הטבע של קסמי רוח וברק, על הטבע של סופות ויסודני אוויר, והדרך שבה אלו מחזיקים את עצמם על מישור החומר. וזה מעניין."
"בצורה הנוכחית שלך, אתה לא יכול לחקור דבר. אני יכול לסייע לך, אולי אתה הראשון שתעמוד בזה… זה מושלם מבחינתך גם האמת! בדיוק סוג העזרה אותו אתה צריך, נושא המחקר שלך" הקול החל לדבר בדיבור מהיר לעצמו. "מה?" של ויקטור, מבולבל. הקול עצר, ושאל שאלה שהעבירה צמרמורת גם בגוף חצי המת של ויקטור.

"האם אתה רוצה את עזרתי?" שאל הקול. ויקטור, מרגיש את משקל השאלה אבל לא בטוח לחלוטין מה הוא מביא על עצמו, ענה "כן".

באותו רגע, ברק עבר דרך גופו של ויקטור. לו הוא לא היה במצב הנוכחי שלו, אלא חי, הברק הזה היה שורף אותו מבפנים. אבל לגוף המת שלו, הברק חידש אותו והעיר אותו לחיים, מתקן את הפגמים שלו ומחזיר לו במידה מסוימת את החיות שבו, למרות שחיות זהו לא השם המתאים ליצור מת כויקטור.

היצור איתו ויקטור כרת ברית הוא אדון-פיה מוזר בשם וולטון, שגורש ממלכות הפרא לאחר שפגע בפיה עוצמתית אחת יותר מידי. למרות שויקטור רצה להמשיך וללמד באקדמיה, הוא גילה מהר מאוד שהחשמל המאגי שבו נוטה להצטבר ולהתפוצץ, ועליו למצוא כעת דרך חיים יותר מסוכנת. הוא יצא להרפתקאות בשם אדונו, מחשמל כול מה שנמצא בדרך, חוקר נושאים שעד היום אף אחד עם תפיסה ריאליסטית כשלו לא נחשף אליהם. הידע שלו בקסם עזר לו להתאים את הכוחות שלו לפי האויבים בהם הוא נלחם, ואף ללמוד כישופים כנגד אלו שחושבים שהם מבינים כבר את האומנות המאגית ואת הדרך בה העולם עובד. ויקטור עדיין לא תפס את ווינט אפל, אבל הוא תמיד מתקרב, וכיום הוא קרוב מתמיד. נראה אבל שווינט אפל כרת עסקה עם הכוח המוזר שהשתלט עליו, בשביל להפוך מבובה למשרת בעל כוח נרחב. ויקטור יודע שמתי שתהיה הפגישה ביניהם, היא לא תהיה קלה.

XGtE= Xanathar's Guide to Everything

בן אנוש Revenant מכשף (פטרון הפיה, ברית הספר) דרגה 13
נק"פ: 81.
מהירות: 30 פיט.
תוסף התמחות: 5+
הצלות: כוח 1-, זריזות 2+, חוסן 1+, תבונה 3+, חכמה 6+, כריזמה 9+.
חסינות: הקסמה.
תוסף התקפה ללחשים: 9+, ד"ק הצלה: 17.

יכולות מיוחדות
ארקאנום מיסטי: ויקטור מוביוס מסוגל להטיל אחת ליום את הלחש "זימון פיה" כלחש מדרג 6 ואת הלחש "אתריות" (XGtE) כלחש דרג 7.
בריחה מיסטית: כאשר ויקטור חוטף נזק, הוא מסוגל כתגובה להפוך את עצמו לבלתי נראה ולהשתגר 60 פיט. הוא לא מסוגל להשתמש ביכולת זאת שוב לאחר מכן עד שהוא מבצע מנוחה ארוכה.
ברית הספר: ברשותו של ויקטור ישנו ספר שחור כרוך במספר מנעולים, שקרעים בעור ממנו הוא עשוי חושפים ברקים של אור שמנסים להתפרץ מתוך הספר החוצה. הספר הוא שילוב של הידע המוזר שויקטור גילה בעקבות האדון שלו, הלחשים של ויקטור, ומחקריו של ויקטור על העולם הרוחני והשילוב של הידע הזה עם הקסם שלו. הדבר יוצר ספר מאוד מוזר שמשתנה בין להתייחס לנושאים מיסטיים מוזרים לחישוב מדויק של כוחות ויכולות שונות לפי נוסחאות. הספר צרוב בכוחו של אדון הפיה, ולכן לא ניתן להשאיר את הספר על אותו העמוד יותר מ-13 שניות ברציפות. לאחר הזמן הזה, העמודים פשוט הופכים את עצמם.
ללא מנוחה: עד אשר ויקטור מוביוס ישלים את מטרתו וינקום את מותו על ידי עצירתו של ווינט אפל, ויקטור זוכה ביתרונות הבאים.
- כאשר הנק"פ הנוכחי של ויקטור הוא פחות מ-40, ויקטור מחדש 1 נק"פ בתחילת תורו.
- אם אתה מת, אתה חוזר לחיים 24 שעות לאחר מותך. אם הגוף שלך נהרס, אתה חוזר לחיים בטווח של מייל אחד ממקום המוות המקורי שלך. הציוד שלך לא מתחדש.
- כול עוד שניכם באותו המישור, ויקטור יודע את המרחק והכיוון בינו לבין ווינט אפל, המטרה שלו.
כאשר מטרתו של ויקטור מוביוס מושלמת, הוא מת ולא מסוגל להיות מוחייה יותר.
נוכחות פיה: כפעולה, ויקטור מסוגל לגרום ליצורים בטווח 10 פיט ממנו לגלגל הצלת חכמה בד"ק הלחשים שלו. במידה והם נכשלים, הם מוקסמים או מפוחדים מויקטור (לבחירת ויקטור) עד סוף תורם הבא.

השבעות
אספקט הירח (XGtE): ויקטור לא זקוק לשינה. במקום זאת הוא נחשב כאילו הוא ביצע מנוחה ארוכה על ידי ביצוע פעילות קלה במשך 8 שעות.
בריחת התכסיסן (XGtE): ויקטור מסוגל להטיל על עצמו חופש תנועה מבלי לנצל יחידת לחש. הוא אינו מסוגל לבצע זאת שוב עד שינוח מנוחה ארוכה.
הכבדה על המחשבה: ויקטור מסוגל להטיל את הלחש האטה בשימוש ביחידת לחש אחת. הוא לא מסוגל לבצע זאת שוב עד שינוח מנוחה ארוכה.
חנית של תרדמת (XGtE): כאשר ויקטור פוגע ביצור בפרץ קמאי, מהירותו של היצור מופחת ב-10 פיט למשך שארית התור.
לחישות הקבר: ויקטור מסוגל להטיל דיבור עם מתים לפי רצון מבלי לנצל יחידת לחש.
מבט קמאי: ויקטור מוביוס יכול להטיל את הלחש גילוי קסם לפי רצון, מבלי לבזבז יחידת לחש.

לחשים
Cantrips: Chill Touch, Eldritch Blast, Guidance, Hand of the Mage, Prestidigitation, Ray of Frost, Shocking Grasp.
Level 1: Comprehend Languages, Expeditious Retreat, Hex.
Level 2: Hold Person, Misty Step.
Level 3: Blink, Counterspell, Dispel Magic.
Level 4: Dimension Door.
Level 5: Enervation (XGtE), Far Step (XGtE), Hold Monster.

מכאניקה
תכונות: כוח 8, זריזות 14, חוסן 12, תבונה 17, חכמה 12, כריזמה 18.
מיומנויות: חקירה 8+, מאגיה 8+.
ציוד: רובה קשת עם 20 קליעים, תיק רכיבים, ערכת מלומד, שריון עור, שני סכינים, מטה.

קבצים מצורפים

• WhatsApp Image 2019-11-17 at 11.20.06 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-17 at 11.20.06 PM.jpeg
    34.1 KB · צפיות: 278
מקורי מאוד! שילוב מעניין של הרבה תמות, ובהחלט דוגמא מצוינת לבילד מכשף מגוון ומורכב.

אני כן חושב שיש חוסר בהירות בבחירת הלחשים שלו, שבעצם נובעת מחוסר מיקוד. הוא יכול לעשות הרבה מאוד דברים, אבל מה בעצם הפוקוס שלו? זה די ברור שהוא לא DPS (כמו ההגשה של נקסטורל), אבל מה הוא כן? אם אתה יכול להסביר בכללי את העיקרון המנחה על פיו בחרת לו לחשים והשבעות אשמח לשמוע.

עריכה: ושוב, אני לא רואה כשרונות. זה בגלל שהוא לקח תכונות או כי שכחת לציין אותם?

עריכה 2: אוקי עוד דבר שקצת מפריע לי - על פי הרקע שלו זה נראה שהוא נהיה וורלוק רק בשלב מאוד מתקדם בחייו. מה הוא היה לפני כן, בעצם, ואיך אפשר להסביר את זה שיש לו 13 דרגות כוורלוק אם הוא קיבל פטרון רק אחרי שהוא כבר נהיה פרופסור מכובד?

ניסיתי לבחור לו לחשים שקשורים במהירות. שים לב שאת רוב הלחשים הוא קיבל פשוט מהפטרון שלו, והם לאו דווקא כול כך תואמים לתמה שלו. אבל מצד שני, נסיגה מזורזת, צעד מיסטי, דלת מימדים שמדמים את היכולת שלו לזוז במהירות ממקום למקום על ידי המהירות העל טבעית של הפטרון שלו (אולי אפילו בחרתי יותר מידי כאלו, אבל לא מצאתי אפשרויות אחרות מתאימות). לעומת זאת, לחשים כמו החזקת אדם, השבעה כמו חנית של תרדמת, Enervasion- כולם מדמים את היכולת שלו לקחת מהירות מאחרים ולקלל אותם בזה. לסיום, נתתי לו לחשים שמדמים את הידע שלו, כמו הבנת שפות או Counterspell, Dispel Magic וגירוש. במידה מסוימת זה "למדתי מספיק קסם בשביל לדעת איך לנגוד אותו" בלחשים המאוחרים יותר. אני לא סגור לחלוטין על התוצאה, קצת פחות הבנתי בעצמי את נושא האופטימיזציה של הוורלוק, ואני מניח שאולי כדאי יותר להחליף את אחת מההשבעות שלו ב-Agonizing Blast כדי שיהיה לו נזק טוב, אבל לכרגע אני כן מרוצה מהתוצאה.

לא לקחתי בעבורו כישרונות, הוא לקח אך ורק תכונות. לא מצאתי אף כישרון שנראה לי מתאים אליו.

ואני לא רואה כזו בעיה עם זה שהוא היה פרופסור ואז התחיל לקחת דרגות כוורלוק. חוץ מזה שדוגמאות כאלו כבר קיימות (ארזן האשף האייקוני מפאת'פיינדר, לדוגמה), הידע שלו לא התבטא ביכולות קרביות בשום צורה. אם זו הייתה מהדורה 3.5, הייתי אומר שככול שהוא עבר הרפתקאות, הוא המיר את דרגות ה-Expert שלו בדרגות וורלוק, אבל למהדורה 5 אין מקצועות דב"שים אז מבחינה מכאנית כול הזמן שלו כפרופסור הוא פשוט היה בדרגה נמוכה.

חזרה