הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

מבוכים ודרקונים

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
Smthng

מבוכים ודרקונים

שליחה על ידי Smthng » 01 נובמבר 2019, 13:56

אני ממש רוצה ללמוד לשחק מבוכים ודרקונים אבל אני לא יודעת איך, מה צריך ואיפה לקנות
אתם יכולים להגיד לי מה הדברים הבסיסיים שצריך בשביל לשחק ואיפה אפשר לקנות אותם?
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

מבוכים ודרקונים

שליחה על ידי The oldman » 01 נובמבר 2019, 14:14

שלום
צריך את ספר החוקים הבסיסי של פאת׳פיינדר, קוביות והרפתקה
הרפתקה אפשר ליצור לבד באמצעות מפלצות מספר בשם אוגדן במפלצות או לרכוש הרפתקה מוכנה כגון מגילות העוצמה או קבר הלהבה הנצחית.
ניתן לרכוש בחנויות מתמחות כמו פריק בתל אביב או הממלכה בהוד השרון וגם בחנויות ספרים ברשת צומת ספרים.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
lonewolf

מבוכים ודרקונים

שליחה על ידי lonewolf » 02 נובמבר 2019, 07:42

מבוכים ודרקונים או פאתפיינדר או משהו אחר?

אם את מתחילה, אני ממליץ על ואנור, שאפשר לרכוש את הספר שלה בחנויות כמו פריק שבתל אביב והממלכה שבהוד השרון.

אפשר לקנות כמובן, כמו שהאולדמן כתב, את פאתפיינדר, למרות שהוא לא ממש למתחילים, או את הספר של מהדורה חמש, שנקרא ספר החוקים לשחקן, ובאנגלית, player's handbook. המהדורה החמישית לא כל כך למתחילים, אבל היא יחסית פשוטה.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

מבוכים ודרקונים

שליחה על ידי The oldman » 02 נובמבר 2019, 09:24

ואנור הוא ספר טוב למתחילים רק בתנאי שיש מנחה מנוסה שמריץ אותו. לשחקנים הוא פשוט, למנחה הוא מורכב - הוא קשה להרצה ולכן לא מומלץ למנחה חדש. עולם המבוך עובד על אלתור ועל יכולת סיפורית גבוהה של המנחה.

ממש לא ברור לי איך קבעת שפאת׳פיינדר, שזה הרי 3.5, שיטה שמשנת 2000 עד 2014 הייתה השיטה המובילה רוב הזמן בשוק ובמשך 14 שנה הייתה ״השיטה״ למתחילים - אינה שיטה טובה למתחילים.
הסיבה שמבוכים ודרקונים מצוין למתחילים הוא שמדובר במשחק נוסחאתי וליניארי. ואנור (עולם המבוך בשמו האמיתי) הוא בדיוק ההפך ולכן גרוע למנחה מתחיל.

נ.ב. ראוי לציין שבחו"ל עולם המבוך (שואנור היא תרגום שלה לעברית) היא שיטה נישתית. יש שיטות כמו הטבעת האחת, Fantasy Age, וורהאמר פנטזי שהן מתחרות אמיתיות של מבוכים ודרקונים. לא כל דבר שמתרגמים לעברית בהכרח מתורגם כי הוא מעולה, אלא פשוט כי המתרגם אהב אותו (משחק הלוח מלכי ישראל הוא דוגמא טובה) או כי הוא זול (עולם המבוך למשל בחינם).
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 44

מבוכים ודרקונים

שליחה על ידי אביעד » 02 נובמבר 2019, 23:14

מלבד קניית הספרים, כדי ללמוד מו"ד את יכולה לשאול כל שאלת חוקים שעולה על דעתך בפורום שאלות ותשובות - מבוכים ודרקונים, פאת'פיינדר, ונשמח לענות לך :D
אני גם אשים לך קישורים לsrd - חומר רשמי שפורסם בחינם למו"ד 5, ותורגם לעברית. הוא אינו תחליף לספר החוקים, אבל הוא נחמד אם תקני את הספר ותרצי למצוא התייחסות לחלק מהחוקים בעברית.
חוקי הבסיס של מבוכים ודרקונים 5 בעברית להורדה - הפונדק
סמל אישי של משתמש
ליזי
תשובות: 4

מבוכים ודרקונים

שליחה על ידי ליזי » 03 נובמבר 2019, 00:12

אז כמה שאלות כדי שנוכל לענות לך כמו שצריך:
- כמה את מכירה את העולם של מבוכים ודרקונים, מבחינת רעיונות המשחק? איך שמעת עליו, לדוגמא? זאת הפעם הראשונה שאת הולכת לשחק?
- האם יש לך קבוצה לשחק איתה, חברים שירצו לשחק? האם את מתכננת להיות שליטת המבוך - השחקנית שאחראית על יצירת הרפתקה, לשחק את המפלצות והדמויות בהן השחקנים האחרים נפגשים, או שמא את רוצה לשחק כשחקנית רגילה - ליצור דמות הרפתקנית משלך?
- האם את (והקבוצה איתה את מתכננת לשחק) מסתדרת טוב עם אנגלית? היית מעדיפה לקרוא ספרי משחק באנגלית או עברית?
- אם זו חווית המשחק הראשונה שלך, היית מעדיפה שהיא תהיה פשוטה יותר וקלה יותר ללמידה?

אני יודע שזה טיפה הרבה, אבל כיוון שיש כמה מהדורות וגרסאות של מבוכים ודרקונים, זה יעזור לנו להמליץ לך על הגרסה הטובה ביותר בשבילך ללמוד ומה בדיוק כדאי שתקני. אם יש לך עוד שאלות כמובן שאת מוזמנת לשאול בפורום כפי שאביעד מעלי ציין.
"...And we are all connected to each other, in a circle, in a loop that never ends"

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה