• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 אתגר פורום [מהדורה 5] - אדוני הכישוף

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כישוף! :troll:

אין זמן מתאים יותר בשנה מאוקטובר, הלא הוא חודשו של חג ה-Halloween, לנקות את האבק מעל שרביטי הקסמים ולרקוח קדרה מהבילה מלאה בכנפי עטלף. זה גם זמן מושלם לדבר על מכשפים (Warlocks), ופרוייקט שעת הכישוף של [mention]the Nerubian[/mention] הצית בי את ההשראה ליצור אתגר פורום מיוחד בנושא.

מכשפים במהדורה 5 הם זן משל עצמם. יש להם מספר מכניקות ייחודיות, יכולת הטלת לחשים, השבעות ופטרונים. אין מקצוע אחר בספר הבסיס שמקנה כל כך הרבה אופציות להתאמה אישית, ובהתאם לכך כל דמות מכשף היא ייחודית למדי. הוא יכול להיות מלומד בעל ספר לחשים כמו קוסם, הוא יכול להיות לוחם מיומן בעל נשק קסום, הוא יכול לזרוק אש גהנום על יריביו או להקסים אותם לשרת את מטרותיו, וישנם עוד אינספור שילובים יצירתיים אחרים של יכולות.

האתגר אם כן הוא ליצור דמות של מכשף בדרגה גבוהה, להלן אדון הכישוף. המטרה היא לקחת את יכולות המקצוע ולרקוח מהם דמות ייחודית בעלת רקע מעניין שמשלב לתוכו ומסביר את בחירת הפטרון, הלחשים וההשבעות. כללי האתגר הם:

1. כל הגשה צריכה לכלול קודם כל רקע על אדון הכישוף, קורות חיים, סיפורי גבורה\אימה, או כל מה שמתחשק כדי לתת לדמות נופח ואופי. היו יצירתיים! ולאחר מכן, סטאטבלוק או דף דמות מלא של הדמות.

2. אדון הכישוף שלכם צריך להיות מכשף (Warlock) בדרגה 13 (כי זה המספר הכי מגניב כמובן), ללא מולטיקלאס. אפשר להשתמש בכל גזע או רקע שרוצים, וגם לקחת בשבילו כשרונות. אני ממליץ להשתמש רק בספרי הבסיס כדי ליצור את הדמות, כי כידוע הגבלות מעודדות יצירתיות. כמובן שאם יש לכם רעיון אובר-מגניב שאפשר ליישם אותו רק עם פטרון או לחש מספר הרחבה, לא אכעס.

3. תכונות וציוד אפשר לתת לו לבחירתכם. מומלץ להשתמש בסט התכונות הבסיסי של 15, 14 ,13 ,12, 10, 8, אבל זה לא מחייב. זכרו שהמטרה זה לא ליצור את הדמות הכי חזקה, אלא הדמות הכי יצירתית.

בהצלחה לכולם ו-Spooktober שמח! :bones: :bones: :bones:

עריכה: שכחתי לציין, הגשות לכתוב בעץ נפרד.
כמו כן כמובן שהאתגר לא מוגבל רק לאדוני הכישוף, אפשר גם גבירות הכישוף.

תודה רבה פלאפי!

dragonian אמר/ה:
זה נראה כמו אתגר מכאני שאיקח.
יש לי את הפטרון ג'אטראונג שאשמח ליצור אליו וורלוק.
רגע, וורלוק לא תורגם כושף?
במהדורה 3 תורגם "אמגוש"
ב-4 "מכשף", וה-Sorcerer הפך ל"כושף".

הדיון על התרגומים מזכיר לי - מה כואב למתרגמים להשתמש במילה "קוסם"? זה פותר את בעיות הכושפים למיניהם, ואפשר לצאת מהשורש כ.ש.ף כשמתרגמים מטילי לחשים...

בכל אופן האתגר מגניב, אולי אבנה לו משהו.

Domino אמר/ה:
פלאפי אמר/ה:
@גרגויל בעץ נפרד. ערכתי.

מה הכוונה עץ נפרד? לפתוח שרשור חדש בפורום? (חדש כאן סך הכל)

אכן.

[mention]Nextorl[/mention], [mention]גרגויל[/mention], [mention]dragonitzan[/mention], [mention]dragonian[/mention] - מישהו מכם מתכוון לכתוב הגשה? העלתי את האתגר כבר לפני הרבה זמן ועוד לא היו הגשות :(

פלאפי אמר/ה:
@Nextorl, @גרגויל, @dragonitzan, @dragonian - מישהו מכם מתכוון לכתוב הגשה? העלתי את האתגר כבר לפני הרבה זמן ועוד לא היו הגשות

יש לי רעיון מגניב, אני צריך לשבת על המכאניקה שלו ועכשיו אני בטיול שנתי אז אני לא יכול... ככל הנראה בסופ"ש.

חזרה