• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלות לגבי מכרות פנדלבר

היי, יש לי כמה שאלות לגבי ההרפתקה של מכרות פנדלבר שלא מצאתי עליהן תשובה מספקת עד כה מהחיפושים, אני יודע שהרבה מכם אוהבים לעזור אבל אשמח אם מי שבאמת הריץ/שיחק יוכל לענות :)

1. כמה סשנים בערך היא אמורה לקחת ? אני יודע שזה לא מדע מדוייק, אבל הערכה לפי סשנים שולחנים של 3 שעות כל אחד לחבורה ממוצעת של 4-5 שחקנים.

2. עד כמה ההרפתקה מודולרית ? כלומר עד כמה אני יכול לשלב תוכן משלי, האם היא חלק מסיפור ? האם ההשלכות שלה משפיעות על סביבת העולם ועד כמה?
האם אפשרי לשתול שם אלמנטים של המשך מערכה שאני מתכנן מבלי לפגוע בעלילה ?

3. למה היא נחשבת כל כך טובה כהרפתקת התחלה ?
ואם יש לי כבר ניסיון רב בהנחיה של מהדורות אחרות אבל לא ב5 עדיף לי להריץ אותה או לכתוב משלי ?

תודה רבה לכולם! :clap:

מדובר בהרפתקה שמתוכננת טוב מאוד מבחינת היכרות עם המשחק, קצב התעצמות הדמויות, והיקף המידע שצריך ללמוד ולזכור (מגיע בהדרגה). היא מאוד מהודקת.

היא צריכה לקחת בערך 7 מפגשים של 3-4 שעות.

יש עיר עיקרית אחת, ארבעה מבוכים קטנים יחסית, ומשהו כמו 6-7 היתקלויות רציניות שנמצאות בשטח והן לא חלק ממבוך, לא חלק מהעלילה העיקרית, אבל קשורות לסיפור הרקע של הדמויות המוכנות (לדוגמה האלף האשף הוא חלק ממסדר דתי והוא מחפש פסל שנגנב מהמקדש ונמצא באחת ממשימות הצד).
המבוך הראשון עובד טוב גם בפני עצמו ואפשר לנתק אותו מההרפתקה ולחבר להרפתקה אחרת.

יש נבל די נחמד שאפשר להחליט פשוט שהוא עובד עבור הנבל העיקרי של המערכה שלך, או להחליף אותו בנבל אחר מהמערכה שלך. קל מאוד לשתול רמזים להרפתקה אחרת. למעשה "מכרה פנדלבר האבוד" בעצמו מכיל מלא רמזים למערכה של "אוצר מלכת הדרקונים" ו"עלייתה של תיאמת".

חזרה