• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שימפנזה - playable race

Sayeg

פונדקאי מהשורה
לאונרדו האמבלסמאק (Leonardo Humblesmackk) נולד לאחת ממשפחות האצולה המובילות בממלכת אורלנדו. האמבלסמאק ידועים כמלומדים שקדנים ואשפים מצוינים, ולא רק שזו משפחה עשירה ומקורבת למלך כבר דורות - זהו דור מוצלח אפילו בשבילהם, שכן לאמו של לאונרדו משמשת כספרנית הראשית במדל המכשף המלכתי, תפקיד שידוע גם כ"לביאת הספר" או "שומרת הידע". במסגרת תפקידה עליה להגן על הספרייה בה כתוב כל הקסום הידוע לאנושות. לאונרדו עתיד לירוש את התפקיד במותה.
משפחת אצולה בשם באלור, יריבה מושבעת של האמבלסמאק, כבר דורות נכשלת להוכיח למלך שהתפקיד החשוב כל כך צריך לעבצור לראש הבית שלה. ערב אחד, לאונרדו נחטף על ידי השומרים של משפחת באלור, ונגרר למעבדת-צינוק-הקסמים שלהם, שם בכישוף נורא הנשמה שלו נשלפת מחוץ לגופו, והבן הבכור של באלור נכנס לתוכה. הם מתכוונים לחכות שאמו של לאונרדו תמות ולירוש את הכוח הכל כך כביר - אולי אפילו לדאוג למותה המוקדם. את הנשמה שלו הם זורקים לקוף מעבדה שמלווה על ידי שומר יחיד לנהר - שם הוא אמור להתביע אותו. הם שלחו שומר יחיד מנקודת ההנחה ששימפנזות לעולם לא יוכלו להטיל קסמים. לאונרדו מוכיח אחרת עם כדור של אש ששרף את השומר ברגע האמת, והוא הסתלק לסמטאות העיר.
נכשל לשכנע את משפחתו שהוא-הוא (למעשה, הוא אפילו לא הצליח לחזור לארמון בשל השמירה הכבדה שמקיפה אותו) לאונרדו הפף לקוף ממורמר ועני, שהחליט לפצוח בחיי הרפתקנות על מנת להרוויח מטבע ולצבור מספיק כוח בשביל לנקום במשפחת באלר. אולי אפילו להשיג את גופו בחזרה.

נשאלת השאלה - מה הם הסטטים של שימפנזה? חיפשתי באינטרנט ומצאתי בעיקר גזעים דמויי קוף אבל לא את הקוף עצמו. נכון לעכשיו חשבתי על זה:
+2 dex, +1 str
natural athlet: you gain proficiency in athletics and acrobaics. You gain advantage on any climb-related rolls.
bestial origins: you have claws that replace you unarmed strike, dealing 1d4 damage
ape fury: once per long-rest, gain +1d4 damage against a target that damaged you in the previous turn.
(זה מיש מש של דברים שונים שמצאתי)
אבל אולי זה חלש מדי? לאומת מה שחצאי אלפים ודמי דרקון מקבלים זה נראה לי מעט. אולי אני טועה, אשמח לדעתכם כי אני לא טוב בדברים הללו.

הייתי עושה את זה ככה:

2+ לכוח ולזריזות (כמו אצל גמד הרים עם 2+ לכוח וכושר, זה עדיין מאוזן בהתחשב בזה שהוא לא מקבל הרבה יתרונות אחרים)
תנועת הקוף: השימפנז מיומן באתלטיקה ואקרובטיקה, ונהנה מיתרון לבדיקות תכונה לקפיצה ולטיפוס. כל עוד אינך לובש שריון או נושא מגן מהירות הטיפוס שלך זהה למהירות ההליכה שלך (30 רגל/9 מ') ושטח מיוער אינו מעכב את תנועתך כשאתה קופץ בין עץ לעץ.
חושי היער: בסביבה טבעית (שאיננה עיר, מבנה או מבוך), השימפנז נהנה מיתרון לבדיקות הבחנה המבוססות על שמיעה או ריח.
האלימות שבטבע: השימפנז מיומן בלחימה ללא נשק ומסוגל לגרום לנזק של 1ק4 מוחץ (במהלומת אגרוף) או דוקר (בנשיכה)
פרצוף של קוף: השימפנז הוא בסופו של דבר קוף. גם אנשים שרגילים לדמי דרקון, זדים וחצי-אורקים, ירגישו מאוד מוזר באינטראקציה עם קוף-קופיקו. כל הגלגולים מבוססי הכריזמה שלך מלבד גלגולי הצלה מתבצעים עם חיסרון.

גרגויל אמר/ה:
הייתי מוסיף גם "טקטיקת להקה" (יתרון להתקפות אם יש בעל ברית סמוך לאויב) ואלי גם חוש ריח (יתרון לבדיקות הבחנה שמעורבות בריח)
רגע, מדובר על מהדורה 5, נכון?
מהדורה חמש.
מה שהצעת עובד מכאנית אבל מרגיש לי יותר כמו תכונות של זאב מאשר קוף

המפקד האלמוני אמר/ה:
הייתי עושה את זה ככה:

2+ לכוח ולזריזות (כמו אצל גמד הרים עם 2+ לכוח וכושר, זה עדיין מאוזן בהתחשב בזה שהוא לא מקבל הרבה יתרונות אחרים)
תנועת הקוף: השימפנז מיומן באתלטיקה ואקרובטיקה, ונהנה מיתרון לבדיקות תכונה לקפיצה ולטיפוס. כל עוד אינך לובש שריון או נושא מגן מהירות הטיפוס שלך זהה למהירות ההליכה שלך (30 רגל/9 מ') ושטח מיוער אינו מעכב את תנועתך כשאתה קופץ בין עץ לעץ.
חושי היער: בסביבה טבעית (שאיננה עיר, מבנה או מבוך), השימפנז נהנה מיתרון לבדיקות הבחנה המבוססות על שמיעה או ריח.
האלימות שבטבע: השימפנז מיומן בלחימה ללא נשק ומסוגל לגרום לנזק של 1ק4 מוחץ (במהלומת אגרוף) או דוקר (בנשיכה)
פרצוף של קוף: השימפנז הוא בסופו של דבר קוף. גם אנשים שרגילים לדמי דרקון, זדים וחצי-אורקים, ירגישו מאוד מוזר באינטראקציה עם קוף-קופיקו. כל הגלגולים מבוססי הכריזמה שלך מלבד גלגולי הצלה מתבצעים עם חיסרון.
מאוד אהבתי את "חוש היער" ומאוד אהבתי את החיסרון בסיס כריזמה, אבל לדעתי לתת חיסרון *להכל* זה קצת מוגזם. דבר ראשון גלגולי איום בסיס כריזמה לא צריכים לסבול מחסרון, ודבר שני - אולי לאחר גלגול מוצלח של כריזמה כנגד מטרה המחסור של חוש הקוף נעלם נגד אותה המטרה שכבר הכירה את השימפנזה? בעולם הפנטזיה בו אנחנו משחקים מגיעים לפעמים יצורים מוזרים משימפנזות.

מדובר בהנחיה כללית, כי במו"ד "מה שלא קיים בחוקים לא קיים". אמנם יש יצורים מוזרים, אבל כאן זה פשוט... קופיקו. זה מוזר ברמה אחרת ולכן אני מכתיב את החיסרון החברתי הזה.
מצד שני, אנחנו במו"ד5, שנותנת הרבה מקום לשיקול דעת של המנחה. מרגיש שבסיטואציה הזו לא צריך להיות לו חיסרון? שלא יהיה.

חזרה