• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [דו"נ 52; מו"ד 5] המלך המנגן

המלך המנגן

המלך המנגן הוא בכלל לא מלך, לפחות כרגע, אבל הוא בהחלט מנגן. ה"מלך", ששמו האמיתי אינו ידוע, הוא זמר נודד עם סגנון ייחודי - הוא מופיע כשהוא לבוש בבגדי-מלך מפוארים, הכוללים כמובן כתר גדול ומרשים. המלך המנגן פורט על הנבל שלו ושר רק על נושא אחד - מלכים, אבל יש לו המון שירים שעוסקים בשורה ארוכה של מלכים אמיתיים ודמיוניים, על מעשיהם המלכותיים, אהבותיהם, נצחונותיהם וצערם.

המלך המנגן הוא אורח רצוי בנשפים של האצולה ובבתי מלוכה. מלכים אמיתיים אוהבים אותו, כי הוא גורם להם להיראות טוב ולשלטונם להיראות יפה, לגיטימי ונאצל. מאוד נפוץ לראות אותו שר ומנגן באירוע רשמי כזה או אחר, תוך שהוא מפאר את המלך הנוכחי ואת אבותיו האציליים. כשהוא לא מופיע עבור מלכים, הוא ישמח בזמרתו ונגינתו אצילים זוטרים יותר - להם הוא יבחר שירים על קשריהם הטובים עם המלך או על אבותיהם שזכו לתואר אצולה ממלך-עבר כלשהו ולעיתים הוא יופיע גם אצל סוחרים עשירים ובעלי הון, להם הוא ישיר על התודה הרבה שהמלך מכיר להם על תרומתם לשגשוג הממלכה או כיסו האישי.

המלך המנגן מופיע בתור מלך כבר הרבה שנים. הוא גם צבר הון לא קטן. מרוב הופעה כמלך ושירה על מלכים, הוא גם רוצה להיות מלך בעצמו. יתכן והוא יפעיל את הדמויות כדי לעזור לו בכך. אפשר לקחת את הדמות לכיוון של תופס-כס ערמומי שמתמרן את הדמויות כדי להפיל את השלטון ולהשתלט על הממלכה בעצמו, או כאדם טוב שרוצה להדיח רודן עריץ כדי לשלוט בתבונה ובצדק, אבל ככה או אחרת, הוא הולך להמר על הכתר בגדול והדמויות שלכם יהיו הז'יטונים.

המלך המנגן

דמוי-אדם בינוני (אדם), כנראה נייטרלי
דרג"ש: 13 (זריזות, הגנה מהודרת)
נק"פ: 44 (8ק8 + 8)
מהירות: 30 רגל

תכונות: כוח 9 (1-), זריזות 13 (1+), כושר 12 (1+), תבונה 12 (1+), חוכמה 10 (0+), כריזמה 14 (2+)
גלגולי הצלה: זריזות 4+, חוכמה 2+
מיומנויות: הופעה 6+
חושים: הבחנה פסיבית 10
שפות: מדוברת
אתגר: 1/4 (50 נק"נ)

הגנה מהודרת: כאשר הוא לבוש בבגדי-מלך ואינו משתמש בשריון או מגן, המלך המנגן מוסיף את תוסף הכריזמה שלו לדרג"ש שלו.
דרך המלך (1/יום): אחרי שהמלך שר ומנגן, הוא יכול להציע הצעה לפעולה כלשהי לאחד השומעים שאינו עוין כלפיו ומבין את שפתו. אם השומע יפעל בעצת המלך, הוא יהנה מיתרון לגלגולי הצלה, פגיעה, תכונה ומיומנות שקשורות למימוש ההצעה למשך 24 השעות הקרובות.

פעולות:
פגיון: התקפת קפא"פ 3+ לפגיעה, נזק 3 (1ק4 + 1) דוקר
נאום המלך: המלך קורא ליריביו לנקוט פעולה קצרה כלשהי ועד עד שלושה יריבים שנמצאים לכל היותר במרחק 9 מ' (30 רגל) מהמלך המנגן להצליח בגלגול הצלה תבונה בד"ק 12 או להחליט שההוראה של המלך הגיונית ואף מחייבת. מי שנכשל בגלגול ההצלה יבצע מיד את אחת הפעולות הבאות בדומה ללחש "פקודה" - יפול ארצה, יתקרב, יברח, יפיל את מה שהוא נושא בידיו וכד'.

אהבתי מאוד את סיפור הרקע, אבל הנתונים הקראנצ'ים קצת מביכים למה שהייתי מצפה. הייתי מצפה לדמות פייטן חזקה, מין אליטה של פייטן. בסופו של דבר נראה שעדיף להשתמש בו בתור תומך ולא בתור נבל...

אביעד אמר/ה:
אבל כל כך הרבה נק"פ בשביל ד"א 1/4?
קבל תגובה משלי, אם יורשה לי:
אכן קצת יותר נק"פ מהמקובל, אבל אני מניח שבלאו הכי הדמויות לא ינסו להילחם בו, וגם אם כן, נשמע שהוא זאב בודד כזה, פחות מישהו שהייתי מצפה לראות מסתובב עם שומרים וכדומה.
אגב, בתכ'לס קרב איתו עלול להיות דבר משעמם מאוד, שכן יש לו פגיון בתור נשק(שאגב תוסף הנזק גבוה מדי כמדומני - הוא אמור להיות +1) ואפשר להגיד שאת היכולת להטיל לחשון פקודה, שאין דבר שיותר מעכב את הקרב ממנו(לפחות בדרגות הראשונות). אני חושב שהדמות נועדה הרבה יותר למשחק דמות, בחינה של האידיאלוגיות של השחקנים וכו', ופה אתה מוזמן לתקן אותי [mention]המפקד האלמוני[/mention] , ופחות לתקוף את השחקנים עצמם.

לא מרשה לך, אבל תודה בכל מקרה :D
אם יש לך הסבר תכתוב אותו. כשאתה אומר לי שהדמויות לא ינסו להילחם בו זה לא מתרץ את הפער הבלתי מוצדק וכדאי לתקן. אם משהו נועד למשחק דמות ולא לקרב אין שום סיבה לכתוב לו נתונים של קרב, ואם אתה כבר כותב למשהו נתונים לקרב, בין אם אכן נועד לקרב ובין אם אתה כותב אותם סתם לכיף, כדאי שהם יהיו מאוזנים.
עכשיו, זה לא שאני כזה מבין במו"ד 5, אז אם יש לך הסבר אני מאוד אשמח לקרוא אותו - אחרי הכל חישוב ד"א הוא משהו שעובד לפי חוקים מסוימים שגם מי שלא כתב את היצור יכול להסביר.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
מזכיר קצת את דוד המלך.

האמת שהגרעין המקורי של הדב"ש הזה היה לפני יותר מעשרים שנה, כשהייתי בטיול בירושלים וראיתי שם מישהו מחופש לדוד המלך מנגן על נבל. אז חשבתי על הרעיון של פייטן שמופיע בבגדי מלך ושר על מלכים.

אביעד אמר/ה:
אבל כל כך הרבה נק"פ בשביל ד"א 1/4?

אין לו דרג"ש מרשים, או התקפות מיוחדות. הוא לא כל כך טוב בלחימה ישירה. יש לו יחסית הרבה נק"פ כדי שאי אפשר יהיה לחסל אותו במכת חרב אחת.

Darki אמר/ה:
הייתי מצפה לדמות פייטן חזקה, מין אליטה של פייטן.
Nextorl אמר/ה:
שמצד אחד אתה אומר שהוא מנסה להפוך למלך בעצמו ומשתמש בדמויות ככלי משחק, ומצד שני, הוא בד"א 1/4. יש סיבה לניגודיות הזו?

אין כאן שום סתירה או בעיה. מלך לא אמור להיות הדב"ש הכי חזק קרבית בממלכה שלו. גם לא כל תופס-כס הוא גיבור רב-עוצמה כמו קונאן שחובט את דרכו אל הארמון וחונק את המלך על מדרגות כס המלוכה ואז מכתיר את עצמו בידיים מגואלות בדם. אין שום דבר במו"ד שמחייב שדב"שים משמעותיים ובעלי השפעה יהיו בהכרח בעלי יכולות של דרגות גבוהות, הגנות מיוחדות, התקפות רבות עוצמה או קסמים.

אז כן, כמו שמלך יכול להיות אפס חסר כישורים ויכולות כלשןה כמו איזה ג'ופרי שיורש את הכס, גם התככן שמנסה לתפוס את הכס לעצמו לא בהכרח יהיה עם כריזמה 20, יכולת להטיל הקסמת איש 3 פעמים בסיבוב כפעולה אגדית באמצעות ריח-הפה שלו וכו'. הדמויות והדב"שים שחיים בעולם מו"ד הטיפוסי בסופו של דבר לא באמת יודעים באיזה דרגה הם, ובניגוד למהדורות ישנות יותר, אתה כבר לא צריך לחכות לדרגה 9 כדי לבנות טירה.

בדיוק כשכתבתי את זה, אשתי הזכירה לי את הקטע מסדרת הספרים של השמש השחורה, בה ריקוס הגלדיאטור נזכר בילדותו. כשריקוס היה צעיר, הוא חשב שכל הילדים מתחילים בתור גלדיאטורים ועבדים, נלחמים, מתחזקים והופכים להיות מאמני-גלדיאטורים ואחרי זה מתקדמים להיות אצילים. יום אחד, הבעלים של ריקוס הביא את הבן הרכרוכי והמגונדר שלו לראות את חניכי הגלדיאטורים מתאמנים. כשריקוס ראה את הנער הרזה והחיוור בגלימות המשי הירוקות, הוא הבין שלא משנה כמה טוב הוא ילחם, הוא בחיים לא יזכה לכוח שיש לאציל שבקושי מסוגל להניף חרב, ואז החליט שיום יבוא והוא יזכה בחירותו. (במאמר מוסגר, בספר השני בסדרה ריקוס פוגש והורג את אותו בן-אצולה, שבבגרותו הפך לפסיוניסט די חזק דווקא).

Darki אמר/ה:
יש לו פגיון בתור נשק(שאגב תוסף הנזק גבוה מדי כמדומני - הוא אמור להיות +1)

אכן, תקלדה. תוקן.

אביעד אמר/ה:
אם משהו נועד למשחק דמות ולא לקרב אין שום סיבה לכתוב לו נתונים של קרב, ואם אתה כבר כותב למשהו נתונים לקרב, בין אם אכן נועד לקרב ובין אם אתה כותב אותם סתם לכיף, כדאי שהם יהיו מאוזנים.

לדב"שים בעולמות של מו"ד, מן הראוי שיהיו נתוני מו"ד. זו בכל זאת לא חופשיטה. לפיכך, למלך יש תכונות ובכלל זה גם תכונות שרלוונטיות לקרב - כמו כל דב"ש/מפלצת אחר, גם בו אפשר להילחם אם מגיעים לכדי כך.

א-ב-ל, הוא קודם כל רכיב עלילתי. הוא קרס הרפתקה שיכול לדחוף את הדמויות לעזור לו או לעצור אותו או פעם ככה ופעם ככה. הוא יכול להופיע באופן חד פעמי או להיות ציר של קמפיין שלם.

לפיכך, חוץ מנתוני לחימה רגילים, למלך המנגן יש גם שתי תכונות מיוחדות - הוא יכול לתת העצמה רצינית שמתגמלת את מי שעוזר לו, והוא יכול לשבש כהוגן את פעולותיהם של יריביו. הוא עדיין לא "מפלצת קרב" רצינית, אבל לשאיפות המלוכה שלו יש גם ביטוי במכניקה.

המפקד האלמוני אמר/ה:
המלך המנגן

המלך המנגן הוא בכלל לא מלך, לפחות כרגע, אבל הוא בהחלט מנגן. ה"מלך", ששמו האמיתי אינו ידוע, הוא זמר נודד עם סגנון ייחודי

התגובה שלי לכל הסיפור, במיוחד למשפט הפתיחה ?
"אלביס".

האמת שאלביס קיבל שיטת משחקי תפקידים משלו:

https://www.drivethrurpg.com/product/59411/Elvis-The-Legendary-Tours

59411.jpg

Elvis: The Legendary Tours

In a world of gods, myths, and legends . . .

Exiled by his evil half-brother, the sorcerer-priest Costello, wandering bard Elvis searches for a way to return to his home, the mysterious Land of Grace. Armed with his wits, guns, and guitar, and aided by his sidekicks John Lenin and ‘Senator’ Joe McCartney, his adventures really rock!

Elvis: The Legendary Tours expands on the world of Diana: Warrior Princess, adding new settings, new characters and gods, the Mystic Power of Music, Elvis Impersonators, the martial art of Sudoku, and much much more1.

Gasp at eight adventure outlines and an eighteen-page adventure, taking Elvis from Memphis (with pyramids) to the Earth’s core, and introducing a formidable new foe.
Marvel at six new stars and co-stars, and a supporting cast of thousands2.
Thrill to stunning special effects3.
Laugh at the author’s shameless greed.

1 Definitions of much much may vary.
2 This is technically known as a lie.
3 So is this.

אביעד אמר/ה:
אם יש לך הסבר תכתוב

כפי שהמפקד אמר, כמעט מילה במילה למה שהתכוונתי לכתוב, לפעמים הרעיון של דב"שים ודומיהם יהיה יותר פלאפי מאשר קראנצ'י. כמו שציינתי, קרב איתו יהיה דבר מאוד משעמם, בגלל ההגנה הגבוהה והנזק הנמוך(5 במקסימום במידה ולא היה קריטי, וגם אז זה 9), אני מניח שחלק מהיכולות נועדו לתת לו קצת כוחות מיוחדים שנובעים מהנגינה שלו, ואולי גם הצלות וכו', אבל קשה לי להאמין שבסיטואציה כלשהי הוא ישתמש בפגיון, והסיכוי היחיד שלו בקרב זה חבורת בריונים וכדומה שיקיפו אותו ויגנו עליו. האמת שבאופן כללי זה קצת הזוי שאתה כותב - "אם יש לך הסבר תכתוב" ומצטט טענה בודדת מתוך טיעון מלא(גם אם מפוזר במעט).

חזרה