• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

"זוטון במצוקה" - מוטיב חוזר או סתם נדמה לי?

אני זוכר כמה הרפתקאות של מו"ד-בקופסאות ומוד"מ עם זוטון במצוקה, אבל לא זוכר איזה בדיוק חוץ מ"פסטיבל המלך" שהיה שם משהו עם הבעלים של פונדק "הזוטון הרעב" שרוצה שיצילו את אחיו.

אני גם די בטוח שראיתי את המוטיב הזה מופיע כמה וכמה פעמים בהרפתקאות תוצרת בית.

בגולאריון, עולם המערכה של פאת'פיינדר, בני מחצית הם גזע שהרבה פעמים מוצא את עצמו במקום של עבדות, בעיקר בממלכת צ'לייאקס. ה-Bellflower Network הוא ארגון של בני מחצית לוחמי גרילה שמטרתם הוא שחרור של בני מחצית שמוצאים עצמם בשבי, והם אכזריים והחלטיים בהרבה יותר מרוב בני המחצית שתפגוש בעקבות הזוועות שהם ראו שעשו לגזע שלהם.

דווקא המוטיב שיותר מתחבר לי עם זוטון הוא הדמות המטופשת במעט שלוקחת הכול בקלות. לרוב יש אחד כזה בכל הרפתקת מו"ד(כמו קנדרים בקרין, זוטונים במו"ד ובפאת'פיינדר ויסוקים בסטארפיינדר). זה גזע שמאוד קשה למצוא במצוקה אמיתית, ולי אישית קשה גם לקחת אותו למקום כזה, ולהשאיר אותו במצב "מטורלל".

המפקד האלמוני אמר/ה:
אולי אני סתם מגזים ונדמה לי, אבל רק לי נראה שביותר מידי הרפתקאות הדמויות נתקלות בזוטון במצוקה?
בחיים שלי לא ראיתי זוטון במצוקה.

גם אני לא ראיתי זוטון במצוקה בהרפתקאות.
או שהם על תקן הפושע/נבל המפתיע (לרוב בתפקיד נבל משני ולא ראשי) או על תקן סמי-אתנחתא קומית.
בהרפתקאות שלי אני מעדיף ננסים, הזוטונים / בני המחצית תמיד נראו לי גזע פחות מעניין.

לא נתקלתי בזה.
)חוץ מזה שלשחקנים שלי היה נטיה לענות כל זוטון שפגשו, כי אני נוטה לשחק אותם כחצופים כאלה)
אבל אני יכול לראות את זה. גם ראיתי את זה בהרפתקה קטנה בספר מערכה של רומח הדרקון ב3.5 עם קנדר ןבת שלו כדמויות שזקוקות להצלה.

זוטונים דומים לילדים פיזית, לכאורה חמודים ואולי מעוררים אינסטינקטים מגוננים.
)או סדיסטים.. במקרה של הקבוצה שלי)

חזרה