הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

בניית דמות

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
עדןה

בניית דמות

שליחה על ידי עדןה » 05 אוקטובר 2019, 14:56

שלום,
אני חדש במשחק, מכיר רק מבוכים ודרקונים גרסה 3.5.
אשמח אם למישהו יש מדריל, או יכול לכתוב מדריך ליצירת דמות בפאתפיינדר, כי לא הכל ברור כל כך מהספר..
מאיפה מתחילים? כמה מיומנויות וכשרונות יש? הסבר כללי כל הכשפים, נטיות.. תודה רבה
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

בניית דמות

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 05 אוקטובר 2019, 15:07

קראת את ספר הכללים?
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
עדןה

בניית דמות

שליחה על ידי עדןה » 05 אוקטובר 2019, 15:08

כמובן, אבל לא הכל ברור לי שם..
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

בניית דמות

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 05 אוקטובר 2019, 15:14

זה מסוג הדברים שלא כ"כ ברורים בקריאה על יבש. פשוט תתחיל לבנות דמות תוך שאתה עוקב אחרי ההנחיות ותראה שדברים מסתדרים לבד.
מיומנויות וכשרונות - זה מוסבר בהמשך הספר.
נטיות - לא חלק הכרחי מאוד למשחק, אבל בגדול זה אומר איפה הדמות שלך נמצאת ביחס לעקרונות גדולים של תוהו מול סדר וטוב מול רע. בגדול זה גם אומר איך היא תתנהג רוב הזמן.
כשפים וכיו"ב - אין מה לנסות ללמוד את כולם על ההתחלה. תעבור רק על אלה של עוצמות 0 ו-1, שרלוונטיים לדמות מתחילה.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
עדןה

בניית דמות

שליחה על ידי עדןה » 05 אוקטובר 2019, 15:17

תודה,
ניסיתי לקרוא על מיומנויות וכשרונות, ולא הבנתי כמה מגיעות בהתחלה, ומה זה מיומנות מקצוע? האם זו מיומנות שהוא מקבל אוטומטית? או שמקלה עליו בביצועה.
לגבי כשרונות מגיע 1 בהתחלה אלא אם הדמות היא בן אנוש/לוחם שיש תוספת?
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

בניית דמות

שליחה על ידי tkhag1 » 05 אוקטובר 2019, 15:31

אוקיי, אני יודע במאה אחוז שהספר מציין במפורש מה זה מיומנות מקצוע בפרק המיומנויות אז אני יכול לחשוב רק על שתי הסברים למה אתה שואל את זה:
א' חסר לך עמודים.
ב' אתה מרפרף על הספר במקרה הטוב, אולי אפילו לא זה.
בכל מקרה למיטב זיכרוני זה אומר שאתה מקבל +3 למיומנות הזאת.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

בניית דמות

שליחה על ידי dragonitzan » 06 אוקטובר 2019, 14:53

יש בתחילת הספר טבלה שמראה מתי מקבלים כשרונות, ולכל מקצוע כתוב כמה נקודות הוא מקבל למיומנויות כל רמה.

לפי הטבלה, לדעתי מקבלים כשרון בדרגה 1 וכל שתי דרגות מאז - אבל תבדוק.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

בניית דמות

שליחה על ידי אביעד » 06 אוקטובר 2019, 15:19

אכן הכל כתוב בפרק על המיומנויות, אתה צריך לקרוא אותו כדי לדעת מה עושים בכלל עם המיומנויות האלה (זה מאוד נחמד שיש לי 4+ לאתלטיקה, אבל אם אני לא יודע מה עושים עם זה זה קצת חסר תועלת)
בנוסף יש בסוף ספר החוקים דבר שנקרא אינדקס. אם יש איזה מושג שאתה לא מכיר אתה יכול להסתכל באינדקס ושם הם יפנו אותך לעמודים שמתייחסים למושג הזה. ברגע שמשתמשים באינדקס הרבה יותר קל להבין מושגים שמופיעים בעמוד אחד ומוסברים בעמוד אחר.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 47

בניית דמות

שליחה על ידי Nextorl » 06 אוקטובר 2019, 15:59

אנשים, בבקשה להיות קצת יותר מנומסים. קורה שאדם לא מבין משהו, זה לא נורא. והיחס שלכם רק מרחיק אותו מהתחביב.

עם זאת, הפורום הוא בהחלט לא תחליף לקריאת ספר החוקים.
אם יש לך שאלות ספציפיות- נהדר, נשמח לעזור. בשביל זה יש את תת-הפורום שאלות ותשובות, ואני ממליץ לך לעבור על הנושאים שם ולראות אם מישהו כבר שאל את השאלות שלך.

אני כן ממליץ אגב על ההצעה של המפקד האלמוני, להתחיל לבנות דמות ולהבין תוך כדי. זו גם הדרך שלי ללמוד שיטה חדשה
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

בניית דמות

שליחה על ידי The oldman » 08 אוקטובר 2019, 20:52

גם יהיה הרבה קל להכווין אותך אם תגיד איזו דמות אתה רוצה לבנות, למשל אם אתה רוצה לבנות כוהן יותר קל למקד אותך לכיוון ההוא. אחת הבעיות של ספרי החוקים, שהם מכילים המון מידע שרק רלוונטי במידה שאתה משחק במקצוע מסוים.
לכן עדיף במשחק ראשון להשתמש בדמות "בסיסית" יותר, כמו לוחם/נזיר/נוכל וכך הלאה שלא דורש הרבה יכולות מיוחדות והכרה של לחשים כאלו ואחרים.

בנוסף, ניתן להוריד דמויות מוכנות מראש באתר הפונדק.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
MDE

בניית דמות

שליחה על ידי MDE » 08 אוקטובר 2019, 22:31

אתה יכול להיעזר במנחה של המשחק או בחבר שכבר שיחק.
לפעמים במהדורות כבדות מבחינת חוקים קל מאוד להתבלבל ודווקא מיקוד מחבר שכבר מכיר מה חשוב יותר ומה פחות יכול מאוד לעזור.
אם לא מצאת מישהו שיעזור, אני אשמח שנדבר בפרטי ואסביר לך בהרחבה על כל שלב במהלך בניית הדמות.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה