• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [ מו"ד 5 ]איך אתם מתכננים את האויבים שלכם מכאנית? ושאלה קטנה.

חשבתי על זה לאחרונה, ורציתי לפתוח דיון על הנושא:
כשאתם מתכננים קרב, איך אתם מתכננים את האויבים של הדמויות? אתם מכינים להם נתונים? משתמשים בנתונים מספרי המפלצות השונים? מה אתם מעדיפים?

אגב, בנושא כמעט קשור, מותר ליצור דמות דבשית בעלת דפד שלם שנלחמת בדמויות? חא ראיתי שום דבר על הנושא הזה בפרק של קרב בספר.

אני ממליץ לך לקחת מפלצת קיימת ולהלביש עליה דמות, אולי להוסיף/לשנות יכולת כלשהי בשביל היחודיות שלו. כבר כמה פעמים רציתי לבנות דב"ש, ואז ראיתי שיש כבר מפלצות עם נתונים מתאימים שחוסכות לי את העבודה...
ואני מעדיף לקחת מפלצות מהספר, כי אני לא טוב בלבנות דברים מאוזנים כל-כך.

במו"ד, לדמויות שחקן ולמפלצות יש מכאניקות שונות מאוד. בדרך כלל, לדמויות יש יותר אפשרויות בקרב כי זה מאפשר לאור הזרקורים לזרוח עליהן יותר.
אז לבנות למפלצת דף דמות מלא זה לא רק מיותר, אלא פוגע בקרב (וזה מבלי לדבר על ענייני האיזון)
למו"ד יש מכאניקה למפלצות ואויבים מסיבה מסוימת, תשתמש בה.

כשאני מכין קרב אני לוקח נתונים מספר מפלצות ומשתמש בהם. למה לעבוד קשה כשיש לך מישהו שעשה את הכל בשבילך? ואם אין את המפלצת שאתה צריך אתה תמיד יכול לעשות ריפלאף לנתונים של מפלצת אחרת והשחקנים שלך לעולם לא יידעו.

lonewolf אמר/ה:
אגב, בנושא כמעט קשור, מותר ליצור דמות דבשית בעלת דפד שלם שנלחמת בדמויות? חא ראיתי שום דבר על הנושא הזה בפרק של קרב בספר.
לא יודע. משום מה כולם כאן מניחים שמדובר במו"ד 5 למרות שאי אפשר לדעת באמת מההודעה שלך. יש מהדורות שזה מותר בהן, יש מהדורות שזה אסור בהן, ויש מהדורות שזה מותר אבל ממש לא מומלץ, כמו מו"ד 5.

חזרה